Záhradné plodiny

Vodný melón hnije na špičke. Čo robiť, aby ste sa vyhli hnilobe kvetov vo vodných melónoch

Vodný melón hnije na špičke. Čo robiť, aby ste sa vyhli hnilobe kvetov vo vodných melónoch
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vieš, že je leto, keď melóny narástli tak, že skoro prasknú. Určite sa vám stalo, že ste sľúbili, že keď dozreje, vezmete ho na grilovačku alebo na piknik; vodné melóny by sa nikdy nemali jesť obyčajné.

Čo však poviete svojim priateľom a rodine, keď vrch melónu zhnije a zhnedne? Nanešťastie, vaše plody podľahli hnilobe melónových kvetov a zatiaľ čo postihnuté plody nie sú liečiteľné a pravdepodobne nie tak chutné, zvyšok úrody môžete ochrániť niektorými núdzovými úpravami záhona.

Prečo melón hnije na dne?

Hniloba kvetov melónu nie je spôsobená chorobou alebo patogénom; je výsledkom ovocia, ktorému chýba správne množstvo vápnika na správny vývoj. Keď plody rastú rýchlo, potrebujú veľa vápnika, ale ten sa po rastline veľmi dobre nepohybuje, takže ak nie je dostupný v pôde, úroda bude mať nedostatok vápnika.

Nedostatok vápnika spôsobuje, že rýchlo sa rozvíjajúce bunky v ovocí sa zrútia do seba, čím sa koniec melónu zmení na čiernu kožovitú léziu. Hniloba kvetov vo vodných melónoch je spôsobená nedostatkom vápnika, ale jednoduché pridanie väčšieho množstva vápnika tejto situácii nepomôže.

Väčšinou k hnilobe kvetov a melónu dochádza, keď hladina vody kolíše počas iniciácie ovocia.Na premiestnenie vápnika do týchto mladých plodov je potrebný stály prísun vody, ale nie príliš dobrá vec; pre zdravé korene je potrebná dobrá drenáž.

V iných prípadoch môže nadmerná aplikácia dusíka spustiť divoký rast viniča na úkor ovocia. Dokonca aj nesprávny typ hnojiva môže viesť k hnilobe melónu, ak fixuje vápnik v pôde. Hnojivá na báze amoniaku môžu viazať ióny vápnika, čím sa stávajú nedostupnými pre ovocie, ktoré ich najviac potrebuje.

Ako liečiť hnilobu kvetov melónu

Ak má váš melón zhnitý čierny koniec, nie je to koniec sveta. Čo najskôr odstráňte poškodené ovocie z viniča, aby ste povzbudili vašu rastlinu, aby začala nové kvety, a skontrolujte pôdu okolo vašich rastlín. Skontrolujte pH - ideálne by malo byť medzi 6.5 a 6,7, ale ak je menej ako 5,5, určite máte problém a budete musieť čo najskôr upraviť posteľ.

Ak si chcete kúpiť ph meter, kliknite sem, pomocou tohto odkazu dostanem províziu a vy budete spolupracovať s kanálom.

Pri testovaní sa pozerajte na zem; Je mokrý alebo zaprášený a suchý? Každá z týchto podmienok znamená hroziacu hnilobu melónu. Vodové melóny zalievajte len toľko, aby pôda zostala vlhká, nie mokrá, a nikdy nedovoľte, aby sa okolo viniča hromadila voda. Pridanie mulča pomáha udržiavať vlhkosť pôdy rovnomernejšie, ale ak je vaša pôda na báze hliny, možno budete musieť na konci sezóny primiešať značné množstvo kompostu, aby ste v budúcom roku získali dobré vodné melóny.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: