Záhradné plodiny

Žlté listy na citrónových a pomarančových rastlinách - Hnojenie a huby

Žlté listy na citrónových a pomarančových rastlinách - Hnojenie a huby
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Viac-menej dostávam 2 konzultácie mesačne na toto vydanie žltých listov v citrusoch. Tento problém sa dá ľahko opraviť a je ľahké mu zabrániť. Najväčší problém budeme mať, ak neurobíme nič, aby sme to napravili, pretože žlté listy sú príznakmi slabej rastliny a slabá rastlina je potravou pre budúce choroby.

Hnojiť

Citrusy sú rastliny, ktoré na zdravý rast potrebujú pôdu s množstvom organickej hmoty.

Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je obnoviť pôdu našich malých stromčekov, začneme ryhou vo vzdialenosti od koruny rastliny, to znamená, že ak má koruna priemer 1 meter, urobíme priekopa s priemerom jedného metra a približne 30 cm. hlboko a potom ideme smerom ku kmeňu, pričom odstraňujeme zem bez poškodenia koreňov

Vyberieme túto pôdu a pridáme veľmi bohatú pôdu v komposte alebo humuse

Huba
Crusus na videu má iné problémy s hubami. Sú to tie hnedé bodky so žltým okrajom.Keď sa skončí kvitnutie a ak Boh dá, keď budete zbierať plody, ak strom pokračuje s tými hnedými bodkami na listoch, musíte si kúpiť medený- fungicíd na báze a budete ho aplikovať tak, ako je uvedené v prospekte.

Tieto fungicídy na báze medi sa musia používať zodpovedne, pretože aj keď sú povolené pre ekologické poľnohospodárstvo, ak ich zneužívate, je to neporiadok pre životné prostredie. Ale ak to urobíte zodpovedne, môžeme byť pokojní.

Existuje polovičný domáci fungicíd s názvom Bordeaux bujón, funguje perfektne a je dobrý, pretože je lacný. Je to síran meďnatý zmiešaný s vápnom (hydroxid vápenatý)

Musíte vedieť, že vám niekto povie, že je to organické. Je to tak, je akceptovaný v ekologickom poľnohospodárstve, ale je toxický pre ekosystém ako ktorýkoľvek iný fungicíd na báze medi.

Prerezávanie výhonkov

Na videu môžete vidieť aj výhonok plný tŕňov, ktorý vychádza zo základne kmeňa pod štepom. Tieto puky sa musia odrezať, pretože to nie sú púčiky citrusov, ktoré produkujú ovocie, ale púčiky štepeného stromu. Tieto stromy vo všeobecnosti neprinášajú ovocie.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: