Okrasné rastliny

Kedy a ako hnojiť orchidey

Kedy a ako hnojiť orchidey
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Orchidey sú krásne, exotické izbové rastliny, ktoré dodajú eleganciu každej miestnosti. Aby vaše orchidey mali kvety a živé lístie, je potrebné vedieť, ako a kedy ich prihnojiť

Keď sú orchidey zdravé, vytvoria veľké, krásne a bohaté kvety. Dodržiavajte tieto parametre, aby ste dosiahli najlepšie výsledky pri hnojení orchideí.

Aké typy hnojív sú pre orchidey najvhodnejšie

Orchidey pestované v kôre

Keď orchidea rastie na kôre, jej pôda obsahuje menej dusíka.Pri hnojení musíme tento nedostatok dusíka kompenzovať. Použite vo vode rozpustné hnojivo s vyšším obsahom dusíka, ako napríklad 30-10-10 alebo 15-5-5. Vyššie hladiny dusíka poskytnú rastline potrebnú úroveň živín.

Orchidey, ktoré rastú v pôde: Orchidey, ktoré nerastú v kôre, majú zvyčajne lepšiu rovnováhu živín. Pre tento typ aplikácie je vhodné vo vode rozpustné hnojivo 20-20-20. Na zvýšenie kvitnutia v budúcom roku použite hnojivo s vysokým obsahom fosforu, napríklad 10-30-20 na jeseň.

Kedy hnojiť orchidey

Orchidey treba prihnojovať aspoň raz za mesiac. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by sa však hnojivo malo riediť a aplikovať týždenne, najmä počas vegetačného obdobia.

V zime, keď je rastlina v kľude, sa vráťte k mesačnému režimu hnojenia a znížte dávku hnojiva na polovicu.

Ako hnojiť orchidey

Týždenne : Pri týždennej aplikácii zrieďte roztok štyrikrát viac, ako je odporúčané na obale. Orchideu zalejte hnojivom ako pri bežnej zálievke, dávajte pozor, aby sa nedostalo na listy. Opláchnite rastlinu čistou vodou aspoň raz za mesiac, aby ste odstránili všetky nepoužité hnojivá.

Mesačné : Pri aplikácii mesačne počas vegetačného obdobia aplikujte podľa návodu na obale. Pri mesačnej aplikácii mimo sezóny znížte dávku na polovicu a potom aplikujte. Aspoň raz za mesiac rastlinu opláchnite čistou vodou.

V oboch prípadoch nezabúdajte, že aplikácia hnojiva nahrádza polievanie. To znamená, že nezalievajte znova, ak použijete hnojivo

Hnojenie pomocou kociek ľadu

Alternatívou, ktorá môže veci ešte uľahčiť, je zmrazovanie dávok hnojív.To umožní orchidei absorbovať potravu oveľa efektívnejšie. Vyhnete sa tiež možnosti spálenia alebo prehnojenia orchidey. Len nezabudnite označiť nádobu na kocky ľadu, aby ste neskončili so zvláštnou chuťou ginu s tonikom!

Tipy na hnojenie orchideí

Vyhnite sa zvyšovaniu koncentrácie hnojiva, ak vynecháte deň, je oveľa lepšie hnojiť častejšie s nižšími dávkami

Veľmi tmavozelené listy môžu byť znakom nadmerného hnojenia

Keď si všimnete, že orchidea aktívne rastie, prihnojte ju.

Ak si všimnete, že orchidea je v zlom stave, vyhnite sa hnojeniu

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: