Okrasné rastliny

Prečo hortenzie nekvitnú – Jednoduchá oprava

Prečo hortenzie nekvitnú – Jednoduchá oprava
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Už ste niekedy videli hortenziu v plnom kvete? Určite so mnou súhlasíte, že sú to jedny z najkrajších záhradných rastlín, aké ste kedy videli.

Keďže sú také krásne, naozaj si všimnete, keď vám hortenzie nekvitnú. Akoby v záhrade niečo chýbalo. Nekvitnúca hortenzia môže byť frustrujúca, utlmujúca.

Dobrou správou je, že keď hortenzie nekvitnú, zvyčajne je to kvôli niečomu jednoduchému. Tieto problémy sa zvyčajne dajú vyriešiť pomerne rýchlo.

Prečo mi nekvitnú hortenzie?

Keď vám hortenzia nekvitne, je to kvôli druhu hortenzie, ktorú ste vysadili. Niektoré z nich získavajú kvety z nového dreva a niektoré ich zo starého dreva.

Ak vaša hortenzia nekvitne, musíte zistiť, ktorú odrodu ste vysadili. Hortenzie, ktoré kvitnú na novom dreve, zvyčajne nikdy nespôsobujú problémy.

V skutočnosti nepočujete o ľuďoch, ktorí majú tento konkrétny typ hortenzie, ktorí by mali problém s ich kvitnutím.

Najčastejšou kupovanou hortenziou je Hortensia Macrophilia. Toto je hortenzia, ktorá má problém kvitnutia zo starého dreva

Tento druh hortenzie má modré alebo ružové kvety. Existuje mnoho odrôd tejto hortenzie. Niektoré z týchto odrôd sa v zime úplne spália, najmä ak ste mali chladnejšiu zimu ako obyčajnú.

Keďže tieto hortenzie kvitnú na starom dreve, vzniká problém. Rastlina určuje, kde bude na jeseň pučať. Ak sa spáli staré drevo, zhoreli aj budúce stromčeky. Takže keď znova vyraší, vaša hortenzia nebude kvitnúť.

Je to preto, že pestujete čisté nové drevo a pri tejto odrode nové drevo nekvitne.

Je dôležité, aby ste si vybrali hortenzie, ktoré dobre rastú vo vašom regióne. Ochrana hortenzií v zime môže pomôcť týmto odrodám lepšie kvitnúť v lete.

Ďalším problémom, keď vám hortenzia nekvitne, je, že ste ju ostrihali príliš veľa alebo v nesprávny čas.

Ak sa tieto konkrétne hortenzie prerezávajú medzi letom a jeseňou, nebudete mať žiadne kvety hortenzie, o ktorých by sa dalo hovoriť.

Efekt je rovnaký, ako keby boli omrznuté a nakoniec budete musieť rok čakať, kým hortenzia opäť rozkvitne.

Ak zistíte, že vaša hortenzia nekvitne, je najlepšie sa jej strihu kedykoľvek vyhnúť a urobte to až na začiatku jari, keď vidíte, kde je mŕtve drevo a nie je náhodou prerezané.

Ak teda zistíte, že vaša hortenzia nekvitne, v prvom rade venujte pozornosť typu hortenzie, ktorú ste zasadili, a potom, ako ďaleko dozadu bola spálená alebo orezaná minulý rok.

Možno ho nebudete chcieť orezávať, a ak ho už orezávate, nestrihajte ho príliš pre prípad, že potrebuje staré drevo, aby kvitlo.

Nakoniec, ak vám hortenzie nekvitnú a nie je to problém starého dreva, mali by ste si spomenúť, kedy ste naposledy hnojili.

Príčinou môže byť príliš veľa dusíka alebo nedostatok fosforu v pôde.

Hodnota dusíka vytvára svieži zelený rast, ale málo alebo žiadne kvitnutie.

Fosfor je zodpovedný za kvitnutie a plodenie väčšiny rastlín, takže na nápravu môže stačiť pridanie hnojiva bohatého na fosfor.

Kostná múčka je skvelý spôsob, ako pridať fosfor do pôdy.

Ak budete dodržiavať tieto pravidlá, už sa nebudete pýtať „prečo mi nekvitnú hortenzie“.

(amazon box=”B0173EU9UG,B07BL8ZY9Z,B00WI8F98A” template=”zoznam”)

Mohlo by vás zaujímať čítanie tohto článku: Ako sa starať o hortenzie

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: