Okrasné rastliny

Základné tipy na pestovanie orchideí – Pre začiatočníkov

Základné tipy na pestovanie orchideí – Pre začiatočníkov
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pestovanie orchideí. Všetko je to otázka cviku. Mali by ste začať s ľahkou orchideou a s ňou sa naučiť základné princípy pestovania orchideí. Na týchto fascinujúcich rastlinách budete za chvíľu závislý. Čítajte ďalej a dozviete sa o pestovaní orchideí pre začiatočníkov. Kvety Rastliny Záhrada Záhrada Ochad Urban Garden/>

Orchidey majú povesť jemných a náročných rastlín, no pestovanie mnohých orchideí nie je o nič náročnejšie ako vaša priemerná izbová rastlina.

Je to všetko o praxi. Mali by ste začať s „ľahkou“ orchideou a s ňou sa naučiť základy pestovania orchideí.Na týchto fascinujúcich rastlinách budete za chvíľu závislý. Čítajte ďalej a dozviete sa o pestovaní orchideí pre začiatočníkov.

Pestovanie orchideí pre začiatočníkov

Hoci existuje veľa druhov orchideí, väčšina odborníkov súhlasí s tým, že Phalaenopsis (motýľ orchidea) sa dobre darí v typickom domácom prostredí a je ideálna pre tých, ktorí práve začínajú.

úplne zdravá orchidea

Zdravá orchidea má silnú, vzpriamenú stonku s tmavozelenými kožovitými listami. Nikdy nekupujte orchideu, ktorá vyzerá hnedá alebo zvädnutá.

Základy pestovania orchideí

Svetlo : Množstvo svetla sa značne líši, od vysokého, stredného alebo nízkeho, v závislosti od typu orchidey. Motýlie orchidey však uprednostňujú slabé svetlo, ako je tienisté okno alebo miesto, kde rastlina dostáva ranné slnko a popoludňajší tieň.

Orchideu môžete umiestniť aj pod žiarivku.

Vaša rastlina vám povie, či dostáva príliš veľa (alebo málo) svetla. Listy majú tendenciu zelenať sa, keď je svetlo príliš slabé, ale môžu zožltnúť alebo zbelieť, keď je svetlo príliš jasné.

orchidea pri slabom osvetlení

Veľmi tmavé listy znamenajú nedostatok svetla

Ak si všimnete čierne alebo hnedé škvrny, rastlina sa mohla spáliť a mali by ste ju premiestniť na miesto so slabým osvetlením.

orchidea veľa slnka

Žlté alebo spálené listy znamenajú veľa slnka

Teplota a vlhkosť : Rovnako ako svetlo, preferencie teploty orchidey sa pohybujú od nízkej po vysokú, v závislosti od typu orchidey.

Motýlím orchideám sa však darí dobre pri bežných izbových teplotách, ktoré uprednostňuje väčšina izbových rastlín.

Väčšina orchideí preferuje vlhké prostredie. Ak je vaša miestnosť suchá, umiestnite orchideu do misky s vlhkosťou, aby ste zvýšili vlhkosť vo vzduchu okolo rastliny.

Voda : Nadmerné zalievanie je hlavnou príčinou úhynu orchideí a odborníci na orchidey radia, že ak Rozhodne nepolievajte do 2. cm pôdy sú na dotyk suché.

Zalievajte orchideu, kým voda nevytečie z drenážneho otvoru, a potom ju nechajte úplne odtiecť. Znížte zalievanie, keď kvitnutie prestane, a potom, keď sa objavia nové listy, pokračujte v normálnom zavlažovaní.

Hnojenie : Orchidey kŕmte raz za mesiac vyváženým, vo vode rozpustným hnojivom. Prípadne použite hnojivo formulované špeciálne pre orchidey.

Rovnako ako pri zalievaní, aj pri zastavení kvitnutia treba obmedziť aplikáciu hnojív a obnoviť nový rast.

Vymeňte kvetináč: Vymeňte kvetináč pre orchidey každé dva roky a obnovte substrát. Používajte zalievaciu zmes formulovanú pre orchidey a vyhnite sa komerčnej pestovateľskej zmesi.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: