D I Y

Hnojenie sadeníc: Mal by som hnojiť novo vyklíčené sadenice?

Hnojenie sadeníc: Mal by som hnojiť novo vyklíčené sadenice?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Hnojenie je nevyhnutným aspektom záhradníctva. Rastliny často nedokážu získať všetky živiny, ktoré potrebujú, len zo záhradnej pôdy, takže potrebujú extra podporu s tým, čo by sme nazvali zlepšovačmi pôdy alebo hnojivami. To však neznamená, že veľké množstvo hnojív je vždy pozitívom. Existujú všetky druhy hnojív a niektoré rastliny a rastové štádiá môžu trpieť, ak hnojivá aplikujeme nevhodne alebo v nesprávny čas. Čo by bolo v prípade sadeníc? Čítajte ďalej a dozviete sa pravidlá hnojenia mladších rastlín.

Mal by som hnojiť sadenice?

Semenáčky, potrebujú hnojivo? Krátka odpoveď je áno. Zatiaľ čo semená majú v sebe dostatok sily na klíčenie, základné živiny pre zdravý rast nie sú zvyčajne prítomné v pôde. V skutočnosti problémy, ktorými trpia malé sadenice, často končia jednoducho nedostatkom živín.

Ako pri všetkom, aj tu však platí, že príliš veľa hnojív môže napáchať rovnako veľa škody ako málo. Pre istotu je najlepšie neaplikovať príliš veľa a nedovoľte, aby sa granulované hnojivo dostalo do kontaktu s rastlinou. Príliš veľa hnojiva pravdepodobne spáli sadenice

Ako hnojiť sadenice?

Dusík a fosfor sú dve veľmi dôležité živiny pri hnojení sadeníc. Tie možno nájsť vo väčšine bežných hnojív, ktoré sú určené na podporu rastu rastlín. `

Nehnojte svoje semená skôr, ako vyklíčia (Niektorí komerční pestovatelia na to používajú štartovacie hnojivo, ale nemusia).

Keď semiačka vyklíčia, zalejte ich kompostovým čajom, ortica kašičkou alebo iným bežným vo vode rozpustným hnojivom v ¼ pravidelnej sily. Opakujte to raz za týždeň alebo tak, postupne zvyšujte koncentráciu hnojiva, keď sadenice vytlačia viac pravých listov.

Inokedy zavlažujte obyčajnou vodou. Ak sa stonky sadeníc začnú naťahovať (riediť) a ste si istí, že nejde o problém nedostatku slnka, tak na vine je, že aplikujete priveľa hnojiva. V týchto prípadoch musíte znížiť koncentráciu roztoku alebo vynechať jeden alebo dva týždne aplikácií.

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: