Agroekológia

Ako urobiť vertikálnu záhradu s fľašami a aké sú najlepšie plodiny pre vertikálnu záhradu

Ako urobiť vertikálnu záhradu s fľašami a aké sú najlepšie plodiny pre vertikálnu záhradu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ten, kto vymyslel túto vertikálnu záhradu, je génius. Milujem to, najmä pre to, aké ľahké je stavať. Veľkolepé na tejto vertikálnej záhrade nie je to, že je jednoduchá alebo že všetky materiály, ktoré používate, sú recyklované, takže vás to nestojí ani cent.

Najzaujímavejšie na ňom je, že používa iba 2 materiály: prázdne fľaše a špongiu. Nič iné nepotrebujete. Žiadne skrutky, žiadne lepidlo, žiadne klince. Je neuveriteľné

V tomto videu vás naučím, ako si ho postaviť, alebo skôr, je to také jednoduché, že nemusíte nič učiť, len vám dám nápad.

Aké sú najlepšie plodiny pre vertikálnu záhradu

Pestovanie potravín vo vertikálnej záhrade je veľmi efektívny spôsob využitia priestoru. Ktorým druhom rastlín sa však v tomto type systému darí najlepšie a ktorým sa darí?

Ako pri každom záhradnom dizajne to závisí od viacerých faktorov. Je vaša vertikálna záhrada na plnom slnku alebo v tieni? Je na chránenom alebo exponovanom mieste? Tieto a ďalšie faktory určia, čo je najlepšie pestovať.

Základné koncepty vertikálnej záhrady:
Pôda : Kvalita pôdy vo vašej vertikálnej záhrade je naozaj dôležitá, pretože jej nie je toľko ako na záhone v bežnej záhrade.

Je dôležité, aby sme použili špeciálny substrát pre črepníky, aby sme maximalizovali zadržiavanie vlhkosti a dážďovkový humus na zabezpečenie živín.

Vlhkosť: Dospievanie má svoje výhody, ale steny sú zvyčajne viac exponované ako útulný záhradný záhon, kde každá rastlina môže chrániť pred ďalej a zdieľať pôdnu vlhkosť + živiny.

To znamená, že vaše rastliny budú viac transpirovať a spotrebujú vodu v pestovateľskom médiu rýchlejšie ako v záhradnej pôde. Preto by ste sa mali uistiť, že ste si naplánovali polievanie vašej vertikálnej záhrady, či už pravidelným ručným polievaním alebo polievaním.

Živiny: Rovnako ako vlhkosť, ak je vaša vertikálna záhrada zbierkou jednotlivých kvetináčov, potom je každý kvetináč izolovaný. ekosystému z pohľadu pôdy.

To je v poriadku, pokiaľ to budete mať na pamäti a kŕmite svoje rastliny takým množstvom odliatkov od červov + kompostového čaju, koľko potrebujú.

Výber rastlín: Keď máte zoradené vyššie uvedené základy, tu je niekoľko nápadov, ktoré rastliny použite na, na základe vzhľadu vašej vertikálnej záhrady.

Úplný odtieň:

Ak je vaša vertikálna záhrada neustále v tieni, hľadáte rastliny, ktoré nevyžadujú veľa svetla a chcú byť o niečo vlhšie ako ostatné.

Mäta – všetky: varenie, čokoláda, marocká atď.
Thajská bazalka
Žerucha Fialky

Poltieň:

Hlávkový šalát (iba pre stránky, kde nie je veľa vetra)
Cvikla
Reďkovky
Kapustnica pre bábätká
Pažítka Bazalka Petržlen

Úplné slnko:

Úplné slnko pre vertikálnu záhradu môže byť zložité, pretože rastliny môžu rýchlo vyschnúť

čerešňové paradajky
Šalvia
Tymián - pozri aj tymián plazivý
Cvikla + mangold
Malabarský špenát Aloe vera Portulaka

Vertikálne záhrady sú skvelým spôsobom, ako maximalizovať produkciu potravín v akomkoľvek priestore, ale sú svojou povahou dobre viditeľné! Čo znamená, že ak sú plné smutných + chorých rastlín, všetko je pred vami.

Nebojte sa preto veci meniť, vyberať a pridávať nové druhy. Skúšajte, kým nenájdete druh, ktorý najlepšie vyhovuje vašej lokalite a typu vertikálnej záhrady.

Iné vertikálne záhrady, ktoré som urobil

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: