Agroekológia

10 otázok o neemovom oleji. Organický insekticíd a fungicíd

10 otázok o neemovom oleji. Organický insekticíd a fungicíd
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ako sa používa? je to zdravotne nezávadné? Má vplyv na užitočný hmyz a životné prostredie? Proti akým škodcom sa používa? Čo musím vedieť pred jeho kúpou? V tomto príspevku odpovieme na tieto otázky.

Proti akým škodcom sa používa?
Je účinný proti všetkým škodcom, ktorí jedia naše rastliny: vošky , molica, ploštice, listonoh, húsenice, strapky atď.Pôsobí aj ako fungicíd, najmä peronospóra a botrytída

Ako používať?
Rozpustite 5 ml neemového oleja na liter vody.
Voda je lepšie vlažná. Na uľahčenie rozpúšťania môžete pridať lyžičku bieleho mydla.
Vodu nalejte do rozprašovača a sprej aplikujte na listy, nad aj pod ne.Aplikácia sa bude vykonávať každé 3 alebo 4 dni a po každom daždi v čase potrebnom na likvidáciu škodcu.Je dôležité striekať skoro ráno alebo popoludní, keď zapadá slnko, pretože hrozí spálenie listov slnečnými lúčmi.

Môžem miešať neemový olej s inými insekticídmi?Neemový olej možno miešať s inými insekticídmi a hnojivá s opatrnosťou, že neobsahujú síru.

Je to neškodné pre ľudské zdravie?Z toho, čo som čítal v jednom z najvážnejších príspevkov čo som našiel, nie je karcinogénny.A podľa ďalšej veľmi serióznej publikácie, o ktorej som zistil, že kontakt s olejom alebo konzumácia zeleniny postriekanej neemovým olejom nepredstavuje žiadne zdravotné riziko

Je to neškodné pre užitočný hmyz?Je to úplne neškodné pre užitočný hmyz, opeľovače aj prirodzených predátorov. Neemový olej otrávi iba hmyz, ktorý sa živí listami a cica šťavu.

Čo potrebujem vedieť pred kúpou?
Je dôležité kúpiť ten správny neem olej. Existujú 2 druhy: čistý za studena lisovaný neemový olej a hydrofóbny čírený neemový olej.

Produktom, ktorý si kúpite, je cigara lisovaná za studena. Vyčírený olej sa používa iba ako fungicíd a neslúži ako insekticíd.Rozdiel je v tom, že vyčírený olej neobsahuje azadirachtín, ktorý je toxickou látkou pre hmyz. Je dôležité, aby olej, ktorý kupujeme, obsahoval azadirachtín.

Aký je účinok neemového oleja na hmyz? Ako pôsobí na škodcu?
V prípade hmyzích škodcov (napr. vošiek) by ste nemali očakávať, že nájdete mŕtvoly, pretože nezabíja kontaktom, ale skôr eliminuje populáciu, bráni jej v kŕmení a rozmnožovaní.
Neem sa dostáva do organizmu zvieraťa a upravuje genetiku nových generácií hmyzu, deformuje ich tráviaci systém a reprodukčné orgány.
Z tohto dôvodu bude účinok neemu pozorovaný v strednodobom horizonte pri opakovaných a stálych aplikáciách.Na to, aby neemový olej fungoval, je potrebné, aby hmyz pohltil časti rastliny, ktoré Boli poliate olejom. Toto je obmedzenie v prípade húseníc, ktoré sú vo vnútri plodov, kam sa postrek nedostane. Toto obmedzenie je však rovnaké ako u všetkých známych organických insekticídov.

Odkiaľ pochádza neemový olej?Neemový olej pochádza z lisovania semien neemového stromu (azadirachta indica), strom pôvodom z Indie, ktorý sa v tejto oblasti používa už viac ako 5000 rokov v poľnohospodárstve aj v alternatívnej medicíne.

Dobre, mám 8 otázok. Ak vás ešte niečo napadne, navrhnite to a my to doplníme.

Pozdravujem!

(amazon bestseller=“neem oil” items=”1″)

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: