Tipy do záhrady

10 výhod konzumácie kapusty

10 výhod konzumácie kapusty
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Kapusta patrí medzi hviezdne plodiny na jeseň v sadoch a je to aj jedno z jedál, ktoré v tom čase môžeme začať konzumovať pravidelnejšie, je to naozaj veľmi prítomná rastlina v Európe a najmä v strednej Európe, kde bol v časoch hospodárskej a sociálnej krízy základom ich jedálnička. Na trhu či v záhrade nájdeme množstvo odrôd kapusty, od kapusty, karfiolu, až po ružičkový kel, červenú kapustu a kel! Dnes sa zameriame na výhody, ktoré nám jeho konzumácia môže priniesť pre naše zdravie.

kapustový šalát 2

1.- Kapusta má schopnosť chrániť telo pred rakovinou. Na získanie týchto benefitov odborníci odporúčajú konzumovať túto zeleninu aspoň dvakrát týždenne a najvhodnejší spôsob je v šaláte.

2.- Kapustové listy sa dajú použiť aj na kĺby, pričom sa využije ich protizápalový účinok na organizmus.

3.- Keď máme nepohodlie a najmä hnačku, dobrým spôsobom, ako to zastaviť, je jesť kapustu.

4.- Je to dobrá možnosť na vylúčenie tekutín, takže môžeme povedať, že ide o močopudnú potravinu, ktorá tiež pomôžte nám s problémami s nadváhou.

5.- Konzumácia kapusty nám pomôže, ak máme problémy so žalúdočným alebo dvanástnikovým vredom, keďže je to prirodzené protikyselino.

zdravé jedlá - kapustnica

6.- Výluh z jeho nasekaných listov nám môže pomôcť v boji proti chrapotu pridaním lyžičky medu.

7.- Konzumácia kapusty nám pomôže utíšiť aj prechladnutie a chrípku, môžeme ju konzumovať aj ako nálev.

8.- Kaleráb má najmä vysoký obsah vitamínu K, ktorý je veľmi užitočný na posilnenie celého imunitného systému a tiež pomáha opravíme zrážanlivosť krvi.

9.- Konzumácia kapusty, najmä v šalátoch alebo surovej, nám pomáha utíšiť bolesti, ako sme o tom hovorili predtým, ale aj Upokojujú ischias a zmierňujú zápal nervu, ktorý ho bolí.

10.- Kapusta má tiež vysoký obsah vitamínu C, ktorý je pre naše telo taký dôležitý, znižuje riziko ochorenia dýchacích ciest, pomáha nám aj pri zápche…

Ako môžete vidieť, konzumácia všetkých týchto druhov krížovej zeleniny nám pomáha zlepšovať naše zdravie, na webe sme videli prípad ďalšej úžasnej zeleniny, ako napríklad Výhody konzumácie vodného melónu. Uvidíme ďalšie príklady, takže sa neváhajte prihlásiť na odber nášho blogu!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: