Životné prostredie

Počúvajte zvuky tropických pralesov u vás doma

Počúvajte zvuky tropických pralesov u vás doma
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vďaka projektu akustického umenia Fragments Of Extinction budeme môcť z pohodlia domova objavovať skutočné zvuky prírody, zvuky tropických pralesov v ich najčistejšej podobe, aby sme sa Tento projekt unesený do prírody, ktorý je divočejší, skúma najdivokejšie zvuky najdivokejších rovníkových lesov, ktoré sú najviac nedotknuté a s menšou ľudskou prítomnosťou. Táto nezisková organizácia precestovala rôzne ekosystémy na planéte a zachytila jedinečné a neznáme zvuky pre zvyšok sveta predtým, než našou vinou vyhynú a ohrozujú ich ľudia.

zvuky tropického lesa

Táto organizácia urobila nahrávky v troch najreprezentatívnejších a jedinečných oblastiach Zeme, kde sa nachádzajú najzložitejšie ekosystémy na planéte, ako aj tie najkrehkejšie, ktoré môže človek zničiť, Medzi nimi sú tropické pralesy Afriky, Amazónie a Bornea.

tropické pralesy

Ak ste niekedy chceli navštíviť niektorý z týchto lesov a nemali ste tú možnosť, pri počúvaní týchto zvukov budete môcť zavrieť oči a predstaviť si, že ste v ktoromkoľvek z týchto lesov, najlepšie na tom všetkom je, že majú niekoľko nahrávok v rôznych denných a nočných časoch a ubezpečujem vás, že sú naozaj veľkolepé, moju pozornosť upúta najmä tá nočná, kde by sa určite nejeden z nás bál tam byť.Existuje toľko zvukov a sú také rozdielne, že niekedy je naozaj nemožné identifikovať zviera alebo pohyb, ktorý daný zvuk vydáva. Ak chcete na chvíľu prestať počúvať pípanie a hluk premávky, vezmite si slúchadlá a nechajte sa unášať týmito zvukmi prírody, tu.

Využite počúvanie týchto lesov, ktoré tiež slúžia na zvýšenie povedomia o tom, čo môže byť šiestym hromadným vymieraním, ktoré môžeme zažiť v tomto storočí, myslite zeleno, so zelenými nápadmi.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: