Tipy do záhrady

15 základných trikov v záhrade

15 základných trikov v záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

15 Jednoduché záhradnícke vychytávky, o ktorých ste pravdepodobne ešte nevedeli.

Pri peknom počasí, s našou pekne upravenou záhradou, vysádzame naše obľúbené rastliny a je jedno, či si nový alebo máš veľa skúseností, garantujeme, že sa niečo naučíš nové alebo vám dajú nové nápady, ktoré môžete uplatniť vlastným spôsobom.

TRIKY

1.- Vaječné škrupiny:

Vaječné škrupiny ako pomaly sa uvoľňujúci zdroj vápnika pre celú záhradu a navyše zbavíme slimákov a slimákov bez potreby chemikálií.Odporúčame tiež lastúrniky, lastúry, rozdrvené alebo polorozdrvené ulity morských ploštice.
Posypte-vaječné škrupiny-okolo-vaše-rastliny

2.- Rolky od toaletného papiera:

Okrem opätovného použitia domácich a hojných predmetov, čo je najlepší spôsob recyklácie, môžu byť tieto pekné nádoby umiestnené aj priamo do zeme, pretože vlhkosť ich rýchlo rozpustí, takže sa ich nedotýkame alebo rušiť panstvo.

Use-Toalet-Paper-Tubes-As-Starter-Pots

3.- Škorica: Prisypaná škorica zabraňuje nežiaducim plesniam na povrchu pôdy a Vyhýba sa aj peronospóre na Solanaceae, často sa používa pri príprave záhona rastlín.

Posypte škoricou na povrchu pôdy

4.- Opätovne použite plastovú fľašu:

Niektoré dobre vyvŕtané otvory v uzávere vám zabezpečia rýchlu a funkčnú sprchu, ak máte niekoľko uzáverov a fliaš, môžete meniť priemer otvorov, aby ste mali rôzne typy prietoku.

5.- Kávová usadenina:

Použite kávovú usadeninu na dusíkatú pôdu, usadenina obsahuje kyseliny triesloviny a ďalšie živiny, ktoré pomáhajú zdraviu vašich rastlín.

Use-Coffee-Grounds-In-The-Garden

6.- Fľaše vína:

Najelegantnejšie regulátory zavlažovania v kvetináčoch na vašom balkóne. Ak idete na dovolenku, pokojne nechajte fľašky polievať za vás.

d32a6cd93262367ada8d9fd48685eaa5

7.- Kávové filtre:

Vloženie kávového filtra alebo dvoch na koniec hrnca pred pridaním zeminy zabraňuje tomu, aby dobrá zemina stekala do drenážnych otvorov.

Káva-Filtre-Make-Good-Pot-Liners

8.- Obuvník:

Starý látkový stojan na topánky alebo podobný je ideálny na balkón alebo terasu. Nemáte žiadne výhovorky na to, že ste neurobili mestskú záhradu!

Use-A-Hanging-Shoe-Rack-To-Plant-Bylinky-In

9.- Polievanie na dovolenke:

Ak ste na pár dní mimo domova, džbán s vodou a pár nití látky, vlny alebo papiera vám pomôžu udržať rastliny vlhké.

automatická dodávka vody pre rastliny

10.- Proti domácim zvieratám:

Staré kovové alebo plastové vidličky, ak vám to nevadí, zaseknuté vetvičky, robia záhradu nepohodlným a nadýchaným miestom, kde sa vaša mačka môže celý deň vyprázdňovať.

012

11.- Mini skleník:

Chráňte svoje sadenice pred mrazom, chrobákmi a inými zvieratami pomocou vrchnej časti džbánu.

Mini skleník

12.- Udržiavajte vlhkosť: Udržujte vlhkosť v kvetináčoch so starými látkami, papierom a hlina umiestnená na dne pred naliatím zeme.

13.- Rozbité hrnce:

Rozbité kvetináče sa dajú stále používať, napríklad na kontrolu rastu mäty a ako štítky pre rastliny.

Značky zlomených nádob na rastliny

14.-Album semien:

Už vás nebavia tie zásuvky plné malých vrecúšok a čo je ešte horšie, kúsky kuchynského papiera plné semienok v zmätku, použite fotoalbum, jednoduchý a efektívny, čo? ?

Organizácia semien

15.- Varenie vody Keď budete nabudúce variť zeleninu v pare alebo ju variť bez Ak potrebujete vodu, nechajte ju vychladnúť a zavlažte ňou, pretože obsahuje väčšinu minerálov a vitamínov z rastlín (ak mimochodom jete škrob a vlákninu a vitamíny nechávate)

Dúfame, že sa vám tieto malé tipy páčili, nezabudnite nám zanechať v komentároch, ktorý sa vám páčil najviac a ak chcete prispieť zelenými nápadmi, môžete nám zanechať aj nejaké, ktoré poznáte, resp. videli inde.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: