Životné prostredie

Eko supermarket, bez plastového obalu

Eko supermarket, bez plastového obalu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Sara Wolf a Milena Glimbovsky sú dve nemecké dievčatá, ktoré mali nápad: supermarket bez obalu Celé mesiace hľadali súkromných investorov, aby podporiť myšlienku. Po vyzbieraní časti peňazí, ktoré potrebovali, spustili crowdfundingovú kampaň, aby vyzbierali zvyšok. Svoj projekt prezentovali na webovej platforme a umožnili darcovstvo. Za tri týždne vyzbierali 124 000 dolárov, čo je viac ako dvojnásobok 61 000 dolárov, ktoré potrebovali na otvorenie svojej prvej pobočky v Berlíne.

original_unverpackt

Chcú, aby si spotrebitelia mohli vybrať množstvo potravín, ktoré si kúpia, ako aj množstvo odpadu, ktoré vyprodukujú.Dúfajú, že toto prvé miesto poslúži na podporu inej formy spotreby, aj keď sa ukázalo, že veľa ľudí chce tento typ spotreby kvôli úspechu, ktorý dosiahli v crowdfundingu.

Supermarket

Hoci v posledných rokoch sa používanie tašiek v supermarketoch drasticky znížilo, dokonca si niekedy neuvedomujeme množstvo zbytočných obalov, ktoré nachádzame pri nakupovaní,Čo ak mohli by sme eliminovať tento odpad produkovaný obalmi potravín ešte predtým, ako ich vložíme do nákupného košíka? To je myšlienka pôvodného Unverpackt, nového konceptu supermarketu v Nemecku, ktorý posúva veci do„nulový odpad“ územie povzbudzovaním alebo „presvedčovaním“povzbudzovaním spotrebiteľov, aby používali opakovane použiteľné nádoby.

original_unverpackt-0

Rezance, strukoviny, džúsy a nápoje sú v dávkovačoch, takže si každý môže vziať, čo potrebuje. Všetky produkty sa oceňujú podľa hmotnosti a účtuje sa to, čo sa odoberie. V prípade, že potrebujete niečo súrne alebo ste zabudli kontajnery, obchod predáva aj kontajnery (žiadne jednorazové) a papierové vrecká.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: