Životné prostredie

Solárne úle – experimentálne prírodné včelárstvo.

Solárne úle – experimentálne prírodné včelárstvo.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

banner2

„Úle slnka“ sú návrhy včelích úľov od hlavy nemeckého sochára Guenthera Manckeho a stávajú sa čoraz slávnejšími po celom svete. Sú súčasťou globálneho hnutia za „apicentrizmus“ včelárstva, alebo čo je to isté: uprednostňujú život a blaho včiel ako opeľovačov a nie ako producentov medu.

The Hive of the Sun je modelovaný podľa tradičného európskeho dizajnu http://es.wikipedia.org/wiki/Beehive a je špeciálne postavený pre včely, aby vytvorili čo najväčšiu a najzdravšiu kolóniu. To, čo sa nám na tomto úli najviac páči a nadšenie, ktoré sa vytvára, nie je úľ samotný, ale prebúdzajúca sa „apincentristická“ filozofia.

Schematicky má Solárny úľ tradičný európsky úľ prevrátený na základni so zakriveným rámom navrchu a bez rámu na spodku. Úľ bude umiestnený nad úrovňou zeme (najlepšie pre včely, pretože sa prirodzene nikdy nerozhodli postaviť si úľ, ktorý by sa dotýkal zeme.)

IMG_2110

Slnečný úľ umožňuje včelej kráľovnej voľne sa pohybovať po úli a vajíčka necháva tam, kde to uzná za vhodné, čo znamená, že v samotnom úli prebieha cyklus neustáleho opätovného použitia a prepracovania, čo je skvelé. zdravie roja.

Dokonca sa hovorí, že teoreticky môže obsahovať medový roj s vysokou produkciou, ale hlavnou príčinou, opakujeme, je, že zdravie včiel predchádza produkcii medu pre našu spotrebu.

Tento druh experimentov je dôležitý. Nemôžeme pokračovať v udržiavaní paradigmy priemyselného včelárstva, ktorá je teraz normou. Existuje mnoho rôznych druhov prírodného včelárenia, o ktoré sa môžeme oprieť a toto je len malá vetva. Pretože to, čo práve teraz potrebujeme, je veľa včelárov, ktorí zdokonaľujú, experimentujú a rozvíjajú odolné techniky včelárenia založené na prirodzenom správaní sa roja.

img_0304

Mohol by tento typ úľa fungovať v suchšom podnebí? Nie sme si istí, ale pravdepodobne to nie je univerzálny nápad, ktorý platí všade a to je v poriadku.Každá nádoba má obrovské rozdiely. Životné prostredie, klíma a mnohé ďalšie premenné, ktoré si od nás ako včelárov vyžadujú prerobenie, aby sme sa prispôsobili a vytvorili efektívne včelárstvo pre náš účel. Aký je zdravotný stav rojov.

Úľ navrhnutý a testovaný na druhom konci sveta, bez ohľadu na to, aké má skvelé výsledky, by v našich zemepisných šírkach určite nefungoval. Existujú obrovské sezónne variácie ich správania, dokonca aj medových kvetov každého regiónu na planéte; preto je potrebné prehodnocovať návrhy znova a znova, aby bol náš cieľ skutočne efektívny.

Via: Milkwood

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: