Tipy do záhrady

Kalifornia legalizuje predaj doma vareného jedla

Kalifornia legalizuje predaj doma vareného jedla
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

domáci-džem-14

Predstavte si, že si pestujete vlastnú záhradu, množstvo bio paradajok… o niečo neskôr s tými istými paradajkami peknú dávku paradajkovej omáčky na špagety tak neuveriteľne dobrej, že by Pavarottiho spieval až z hrobu. Alebo tortu do anjelských vlasov z vlastných tekvíc, recept od prapraprababičky, ktorý vám odovzdala a z ktorého vaše okolie slintá chuťou už len pri vyslovení; s organickými vajíčkami z toho kurníka, ktorý si váš syn postavil v zadnej časti domu.Teraz si predstavte, že by ste mohli predávať tieto veci a ešte viac svojim susedom bez toho, aby ste museli platiť dane alebo byť regulovaní na smrť udusením medzi papierovaním. V Kalifornii je to možné od januára 2013, pretože legalizovali predaj domácich potravín.

V týchto časoch, keď je potravinová suverenita pod útokom a Monsanto, Syngenta a niekoľko ďalších chcú kontrolovať každé zrno, ktoré si vložíme do úst, to nie je len závan čerstvého vzduchu a obyčajná podpora miestna ekonomika , ak nie radikálne „zapchanie do celých úst“, ktoré hovorí nadnárodným potravinovým spoločnostiam, kam môžu vložiť svoje ekonomické dohody o sanitárnej a potravinovej kontrole.

portugalský chlieb -

Kedysi sa stávalo, že ak ste predali jediný krajec chleba upečený doma, za sekundu ste mohli mať zdravotnú, pracovnú a daňovú kontrolu a ktovie čo ešte.Bez preháňania. Stalo sa to Markovi Stamblerovi v Los Angeles a mnohým ďalším. Zakázali mu piecť chlieb na 18 mesiacov. Stambler bol raz uvedený v novinách pre jeho jedinečný dizajn pece a úžasné zručnosti remeselného pekára. Dokonca dostali ceny na župnom remeselníckom jarmoku, aj tak jej nedali upiecť chlieb. Do teraz.

Traja postihnutí, vrátane Stamblera, navrhli „California Home Cooked Food Act“ s cieľom legalizovať predaj potravín na súkromnej úrovni a stal sa super populárnym, čo vyvolalo veľký pohyb a podporu zo strany ľudí a dobrovoľných právnikov, ktorým sa podarilo dostať až na vrchol štátnych súdov. Až kým samotný guvernér nepovedal, „že tento akt je spôsob, ako uľahčiť malým podnikom v Kalifornii“

Chvalabohu, od januára minulého roku Stambler opäť pripravuje chlieb, jeden z prvých, ktorý to urobil „legálne“ vo svojom štáte.Vďaka nim a všetkej práci ľudového sprostredkovania je teraz viac ako 1200 rodinných podnikov spojených s domácim jedlom. Sila pre ľudí Aby sme mohli jesť kvalitný chlieb!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: