Tipy do záhrady

Aké sú výhody umiestnenia rastlín do kancelárie

Aké sú výhody umiestnenia rastlín do kancelárie
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mať zelené rastliny na našom pracovisku obohacuje priestor a tiež zlepšuje našu produktivitu. Ale prečo?

No, prítomnosťzelených rastlín zvyšuje účasť zamestnancov na práci, čím ich zvyšuje fyzicky, kognitívne a emocionálne zapojené do svojej práce Deje sa tak vďaka skutočnosti, že rastliny môžu znížiť stres, zvýšiť rozsah pozornosti a zlepšiť celkovú pohodu, čo v konečnom dôsledku vedie k vyššej produktivite.

Kreslenie

Kancelárie vo všeobecnosti ponúkajú pre rastliny nevhodné prostredie: slabé osvetlenie, kúrenie v zime, klimatizácia v lete a predovšetkým nedostatočná starostlivosť… sústredíme sa na svoju prácu a zabúdame na ne. Väčšinou sa rozhodnú nemať dlho trpiaci kaktus alebo sa uchýlia k príšerným umelým rastlinám (a nech mi tí, čo ich pestujú, odpustia…), ktoré viac ako pomáhajú ku krajšiemu a príjemnejšiemu priestoru, keď sa zaplnia. prachu už nakoniec ponúka najsmutnejší obraz…

Kreslenie2

Zastavili ste sa niekedy pri myšlienke, že v našich pracovných priestoroch trávime toľko hodín, že je nevyhnutné rozjasniť ich rastlinami a/alebo kvetmi? Okrem toho, že pridávajú super peknú a veľmi dekoratívnu bodku, pomáhajú znižovať stres, vytvárajú v kancelárii príjemnejšie prostredie, filtrujú vzduch a znižujú vplyv počítačových emisií,…treba viac dôvodov!!?

Kreslenie3

závody-kancelária-300x200

Mohlo by byť dobré kancelárske rastliny:

- Aspidistria ( Aspidistria elator ). Je to jedna z najodolnejších a dlhovekých izbových rastlín. Odoláva nadmernému zahrievaniu a nedostatku svetla, takže sa dobre prispôsobí kancelárskemu prostrediu. Mierne zavlažovanie a veľmi pomalý rast.

1

- Aglaonema (Aglaonema commutatum): atraktívne veľké zelené listy škvrnité bielou. Je celkom odolný voči nedostatku svetla, aj keď ak dostane dobré osvetlenie, bude sa vyvíjať lepšie. Má rád teplé teploty, ale zle odoláva suchu prostredia, čo je jedna zo slabých stránok v kanceláriách (dá sa nahradiť bežným nástrekom).Potrebuje mierne zalievanie. ( Získať tu )

2

- Dracaena ( Dracaena marginata ): atraktívne listy v tvare stuhy. Vyžaduje si malú starostlivosť, takže je veľmi zaujímavé mať ho v kancelárii. Rastie dobre pri slabom osvetlení, ale červený pásik, ktorý zdobí okraje jeho listov, je intenzívnejší na priamom slnku. Pravidelné postrekovanie vodou a vyhýbanie sa prievanu podporia jeho rast. ( Získať tu )

3

- Kentia (Howea forsteriana): palma s atraktívnym a elegantným ložiskom. Odolnosť voči suchu prostredia a vysoká tolerancia voči slabému osvetleniu.

4

- Filodendron ( Philodendron scandens ): popínavá rastlina, ktorá dobre znáša slabé svetlo a lesklé listy v tvare srdca, ktoré sú veľmi atraktívne. Rovnako ako väčšina rastlín sa dobre darí pravidelným postrekom na boj proti suchu. ( Získať tu )

5

- Sansevieria ( Sansevieria trifasciata ): bezpochyby jedna z najodolnejších izbových rastlín vôbec, ktorá sa preslávila tým, že je nezničiteľná. Odoláva suchej a horúcej atmosfére miestností; Patrí medzi rastliny, ktoré potrebujú menej závlah, podporuje nedostatok svetla a roky bez presádzania. Je ideálny pre kancelárske interiéry a pre tých, ktorí im nemôžu venovať veľkú starostlivosť. ( Získať tu )

6

- Bambusová palma ( Chamaedorea seifrizii ): elegantná palma, ktorá nedosahuje veľké rozmery, je dokonalou izbovou rastlinou, ktorá znáša slabé svetlo a nedostatočnú starostlivosť. Častým postrekovaním listov zabránite vysychaniu končekov.

7

- Spathiphyllum ( Spathiphyllum wallisii ): rastlina, ktorá sa ľahko pestuje a má elegantný vzhľad vďaka svojim lesklým listom a jemným bielym kvetom. Môže to byť dobrá rastlina do kancelárie, hoci potrebuje výdatnú zálievku, vyžaduje určitú vlhkosť a svetlé miesto.

8

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: