Tipy do záhrady

Používanie kávovej usadeniny v záhrade

Používanie kávovej usadeniny v záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Bez názvu-1

Keď nabudúce dopijete rannú kávu, dvakrát si to rozmyslite, než vyhodíte usadeninu a zvyšky z hrnca. Majú mnoho super jednoduchých použití v záhrade, ako aj základné živiny, ktoré všetky rastliny potrebujú, a podporujú život baktérií v pôde. Rovnako ako pri každej úžasnej zmesi pre pôdu, je dôležité zachovať proporcie tak, aby zostali vyvážené v kyslosti, je to skvelé pre pôdu, ale ak dáte 20 kíl, stane sa z toho niečo hrozné.

1.- Kompostovanie

Je prirodzeným zdrojom čerstvého dusíka, draslíka a mnohých ďalších minerálov v menšej miere. A keďže dokážeme vyprodukovať toľko, koľko v našej spoločnosti, kompostovanie namiesto vyhadzovania je malá alternatíva, ktorá má veľký význam.

2.- Hubenie škodcov

Slimáky to nenávidia, takže hnedá bariéra okolo podlahy na chvíľu udrží slimáky a slimáky mimo bojovej línie.

3.- Odpudzovač mačiek

Ak susedova mačka alebo vaša vlastná mačka obľubuje čerstvo obrátenú a dobre pripravenú pôdu, ktorá vám zostala s vašimi novými a nežnými sadenicami a všetko ničia a močia na ňu, silný zápach kávová usadenina ich odstraší, pokiaľ zostanú čerstvé.

4.- Ph Acid

Neklamme sa, je to skvelé, ale mierne okysľuje pôdu, takže by sa to nemalo zneužívať, ale sú rastliny, ktoré túto výhodu dokážu využiť, ako sú ruže, jahody, rododendrony , gardénie… a mnoho ďalších.

5.- Rýchle tekuté hnojivo

Pridajte dve šálky kávovej usadeniny do päťlitrového džbánu a nechajte cez noc odležať, ráno premiešajte, prefiltrujte a večer ako prvé nastriekajte na vrch rastlín.

6.- Polstrované

Už sme videli, že sa používa na odpudzovanie slimákov a slimákov, ale je to aj dobrý mulč, ktorý udrží ostatné rastliny na uzde. Ak sú vaše rastliny dobre pestované a čo nechcete, aby začali rásť iní, káva pomôže okysliť vrchnú časť, vaše korene zanechajú chránené hĺbkou, o pár týždňov prekyslenie kávy zmizne a zostane bohaté hnojivo.pre zem.

7.- Mrkva a koreňové rastliny.

Koreňové rastliny môžu normálne rásť v kyslom prostredí a tiež milujú drsnú štruktúru kávovej usadeniny, sú dobre vyživované v prostredí, ktoré majú radi, takže budú kypré a chutné.

Ak máte iné využitie, ktoré sa vyskytuje vo vašej oblasti alebo ste sa naučili od svojich priateľov alebo rodiny, podeľte sa o ne s nami!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: