Tipy do záhrady

Ako pripraviť kávu kŕmenú žaluďmi

Ako pripraviť kávu kŕmenú žaluďmi
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vedeli ste, že na chlieb sa dá pripraviť výborný falafel kŕmený žaluďmi alebo dokonca múka kŕmená žaluďmi? Iste ste nevedeli, že okrem toho, že sa žalude používali ako potrava pre zvieratá, mohli sa konzumovať aj predtým, ako sa to pravidelne robilo, v rokoch, keď bol nedostatok potravy a tlačil hlad. Je však dobré poznať aj iné príchute a iné potraviny, aby sme ich mohli vyskúšať a rozhodnúť sa, či nám chutia, alebo nám prinášajú úžitok. ako v prípade dnešného dňa, ktorý sa naučíme pripravovať kávu kŕmenú žaluďmi.

žalude-1715580_1280

Káva kŕmená žaluďmi nazývame nálev, ktorý si pripravíme z ovocia, v tomto prípade dubový žaluď a ktorý budeme príprava Rovnako ako káva, okrem toho, že je oveľa dostupnejšia ako normálna káva, keďže si žalude môžeme nazbierať sami, je dokonalou náhradou normálnej kofeínovej kávy, ktorá je pre naše zdravie taká nevhodná, hoci nemá rovnaký obsah. príchuť, ktorú je káva dobrou alternatívou, pretože je to nielen káva bohatá na chuť, ale poskytuje nám aj veľké výhody, pretože žaluď má liečivé vlastnosti, je adstringentný, antibakteriálny, hemostatický a protizápalový.

žaluďová káva

RECEPT NA KÁVU Z ŽALUDU

1.- Zbierame žalude, ktoré nájdeme spadnuté zo stromov, dôležité je, aby boli na to zrelé pozrite sa na škrupinu, ktorá by mala byť hnedá (na jeseň)

2.- Aby sme znížili horkosť žaluďov, olúpeme ich a necháme jeden deň vo vode. čas vymeníme vodu, aby sme ju znížili.

3.- Na druhý deň rozrežeme žalude na menšie kúsky na štyri alebo osem kúskov bude fajn.

4.- Umiestnite žalude na plech v rúre pri nízkej teplote (110º -120º), aby vyschli a kúsok po kúsku, občas pozorovať a premiešať, aby sa nepripálili, môžeme aj na panvici na miernom ohni.

mletá žaluďová káva

5.- Keď sú opečené, ale bez pripálenia, môžeme ich stiahnuť z ohňa alebo rúry, dať na mlynček kávy, kým nie je podobná textúre a konzistencii kávy alebo ako keby to bola múka, ak nemáte mlynček na kávu, môžete použiť mixér a mažiar.aj keď mlynček na kávu je vždy dobrá voľba.

6.- Ako keby sme si išli pripraviť normálnu kávu, dáme do kávovaru našu žaluďovú kávu a vychutnajte si dobrý pohár, do ktorého môžeme pridať aj mlieko a cukor.

Zo zelených nápadov dúfame, že sa vám tento recept páčil a odporúčame vám ho vyskúšať, určite si ho zopakujete, tiež ak chcete, aby sme nahrali recepty na falafel a múku, neváhajte ho nechať nám do komentárov.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: