Agroekológia

Ako vyrobiť záhony z recyklovaných novín

Ako vyrobiť záhony z recyklovaných novín
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pre všetkých, ktorí si radi pestujú vlastné rastliny alebo kvety, máme vždy možnosť kúpiť si rastliny na ich pestovanie, no pre tých z nás, ktorí ich radi pestujú zo semienka, je ideálny Aby sme si pripravili nejaké dobré záhony a užili si, ako klíčia, keď nám doma rastú, vždy budeme mať možnosť kúpiť komerčné sadenice, ktoré nie sú drahé, ale oveľa jednoduchšie a praktickejšie znovu použiť niečo, čo už máme, alebo ak to nie je možné, vyrobiť to my sami.

papier na výsev

Myšlienka, ktorú dnes navrhujeme v tomto videu, je jednoduchá, je vyrobiť jednotlivé sadenice z listov novín, z ktorých môžeme využiť ten, ktorý máme starý doma alebo si ho na konci vypýtame. deň v bare alebo kaviarni, ktorý nám to vždy dal. S listami novín a pomocou rolky kúpeľňového alebo kuchynského papiera vyrobíme toto jednoduché výsevné lôžko, na ktorom je tiež najlepšie, že je biologicky odbúrateľné, čím dosiahneme, že rastlinu už nebudeme musieť presádzať. pripravený na umiestnenie do mestskej záhrady alebo ovocného sadu. Ušetrí nám to stres, ktorý rastliny utrpeli pri presádzaní, čím sa ich rast na niekoľko dní spomalí.

papier na výsev

Je to naozaj skvelý nápad pre našu mestskú záhradu alebo ovocný sad a hoci môžu vzniknúť pochybnosti o používaní alebo nepoužívaní novinového papiera, radi by sme vám povedali, že v mnohých krajinách existujú nariadenia o používaní chemických atramentov v novinách.Momentálne sa o použití týchto atramentov neuvažuje a nebudeme mať problém kontaminovať našu záhradu, aj tak sa vždy odporúča vyhnúť sa používaniu hárkov, kde je veľké množstvo farebných fotografií alebo podobne, aj keď to v skutočnosti nebude problém.

Dúfame, že sa vám tieto zelené nápady páčia a sme povzbudení, aby ste ich vyskúšali, neváhajte nám zanechať nové nápady alebo návrhy v komentároch, taktiež ich nezabudnite zdieľať, aby sme mohli byť trochu viac ohľaduplný k životnému prostrediu každý deň prostredie.

Zdroj: www.lahuertinadetoni.es

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: