Životné prostredie

Zelený dokument: Ekologická stopa človeka

Zelený dokument: Ekologická stopa človeka
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Tento dokument, ktorý v roku 2007 vytvoril National Geographic, nás približuje k poznaniu nášho vplyvu na Zem, nadmernej spotreby a odpadu zdroje v našej spoločnosti spôsobujú, že život na našej planéte vyčerpávame, reflexný dokument o našom prechode planétou.

2 --- Stopa človeka

Každý človek v prvom svete počas svojho života spotrebuje v priemere 1 000 000 l vody , spotrebuje 8000 litrov mlieka, až 3800 plienok na osobu, ktoré sa vyhodia v priebehu niekoľkých hodín po použití, vygeneruje tiež obrovské množstvo 40 ton odpadky , zvitky 728.489 km autom produkujúcim CO2 a zaberie to viac ako 24 stromov na výrobu toho, čo si každý človek prečíta v novinách, knihách a časopisoch.

28413

Je jasné, že každý človek je iný a nie všetci vytvárame rovnaký odpad, dokonca aj obyvateľ vidieckeho prostredia vyprodukuje menej odpadu ako urbanista, no tento dokument nám otvára oči, aby sme sa zamysleli a pokúsili sa znížiť a zmeniť náš spôsob života a spotreby.

Pozývame vás pozrieť si tento dokument, aby ste sa dozvedeli o našej stope a o tom, ako ju môžeme znížiť, aby sme spolu so zelenými nápadmi mohli zlepšiť náš čas na planéte. Čo vás na tomto dokumente najviac prekvapilo? Mali ste jasno vo svojej ekologickej stope? Aké ďalšie dokumentárne filmy odporúčate do tejto sekcie?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: