Agroekológia

Ako pestovať kukuricu v záhrade

Ako pestovať kukuricu v záhrade
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jednou z plodín, ktoré v našej jarnej záhrade nesmú chýbať, je kukurica alebo kukurica, ktorá sa po stáročia pestuje ako potravinový základ, dnes je aj naďalej celkom zaujímavou a dôležitou plodinou, či už ako potravina, môžeme pestovať kukuricu, pukance alebo aj chlieb a môžeme ním kŕmiť aj naše sliepky, perfektné je aj položiť na okraje sadov aj ako „živý plot“ a prípadné silné vetry nás spomalia trochu .

2- MaízenelHuerto

Kukurica je rustikálna rastlina s jednoduchým vývinom, čo však nenaznačuje, že určitou starostlivosťou a prípravou dosiahneme lepší vývoj a produkciu našich uší, je dôležité dať ju v polovici jari, resp. začiatok leta v závislosti od oblasti, v ktorej žijeme, a od toho, že riziká mrazov v našom sade pominuli, pretože je dosť citlivý a úroda by sa mohla pokaziť.

Kukurica potrebuje kyprú pôdu, ale predovšetkým bohatú na živiny, dôležité je dbať aj na závlahu, nedostatok závlahy veľmi nezvládajú a menej vo vývoji klasu, ktoré môžu dokonca trpieť malformáciou zrna, takže riziká musia byť hojné a nepretržité.

Biela kukurica

Ponechávam vám video, aby ste si mohli podrobne pozrieť všetky kroky, ktoré musíme dodržať a odporúčania, ako úspešne zasadiť kukuricu do sadu.Existuje aj ďalšia veľmi zaujímavá možnosť, a to spojiť kukuricu so strukovinami, ako je fazuľa, čo nám pomôže fixovať dusík v pôde a kukurica zase slúži ako podpora a vedenie! Navyše, ak dáme tekvice, pomôžu nám a poslúžia ako „výplň“, aby burina nevystupovala súperiac o živiny z kukurice, najmä v ranom štádiu.Táto asociácia je známa ako predkolumbovská asociácia resp. milpa.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: