D I Y

Zemiaky pestujte v akomkoľvek type vrecka, minimálny priestor

Zemiaky pestujte v akomkoľvek type vrecka, minimálny priestor
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pestovanie zemiakov v plastovom vrecku je zábavný spôsob, ako vzbudiť u detí záujem o záhradkárčenie. A je to takmer spoľahlivý spôsob pestovania zemiakov. Aj keď máte v záhrade málo miesta, stále môžete pestovať zemiaky sadením do 100-litrového vreca.

Tento projekt pestovania zemiakov je jednoduchý, ale veľmi efektívny.

Naplánujte si výsadbu zemiakov asi 2-3 týždne pred poslednými jarnými mrazmi vo vašej oblasti. Na pestovanie zemiakovej plodiny budete potrebovať 100 litrové vrece na odpadky; sypká pôdna zmes, ako je kompost a črepníková zemina a trochu piesku; sadbové zemiaky alebo bio zemiaky kúpené v supermarkete.

1. Zemiaky pripravte tak, že ich niekoľko dní pred výsadbou necháte vyklíčiť na teplom a slnečnom mieste. Zemiaky nakrájajte na menšie kúsky a na každom kúsku majte niekoľko klíčkov. Po nakrájaní zemiakov ich nechajte dva až tri dni odležať pri izbovej teplote.

2. Po vyrezaní niekoľkých odtokových otvorov umiestnite vrece na odpadky na slnečné miesto vo vašej záhrade, terase alebo inej pestovateľskej oblasti v spodnej časti pomocou nožníc.

3. Zrolujte strany vreca na odpadky.

4. Naplňte spodnú časť vrecka zmesou pôdy.

5. Zemiaky poprášte poľnohospodárskou sírou na ochranu pred hubovými chorobami. Zemiaky vysádzajte 2 až 3 palce hlboko do malých kopcov s výhonkami nahor.

6. Zemiaky zasypte zmesou zeminy a vody.

7. Mulčujte suchým lístím alebo slamou.

8. Udržujte rastliny zalievané, ale nie vlhké.

9. Keď sú klíčky vysoké asi 15-20 centimetrov, trochu rozviňte vrece na odpadky a pridajte zmes pôdy do zakryte všetky listy okrem najvyššieho mulča.

10. Rastliny rastú, opakujte proces, zemiaky sú zakopané a zabalené; udržujte pôdu pod vodou, ale nie premokrenú.

11. Keď listy zožltnú a lístie začne schnúť, prestaňte zalievať, aby šupky zemiakov vyschli.

12. Ak chcete zozbierať zemiaky, opatrne odrežte stranu vreca na odpad a vyberte zemiaky. (Túto pôdu môžete znova použiť, takže si dávajte pozor, kam ste ju dali.)

Zdroj: www.diynetwork.com

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: