Zdravie

Vedeli ste, že brokolica nám pomáha bojovať proti rakovine?

Vedeli ste, že brokolica nám pomáha bojovať proti rakovine?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Máme šťastie, skupina vedcov z Oregonu nedávno experimentovala s brokolicou, aby si overila, aké majú v skutočnosti vlastnosti a aké majú prijaté Bolo veľkým prekvapením, že zlúčenina nachádzajúca sa v tejto rastline a mnohých ďalších z čeľade Brassicaceae, nazývaná sulforafan, je schopná nielen mať protirakovinové vlastnosti, ale aj preto, že je schopné selektívne zabíjať rakovinové bunky bez poškodenia zdravých buniek.

Brokolica

Práve z tohto dôvodu teraz nazvali brokolicu magickým jedlom a v budúcnosti by sa tento úžasný objav mohol použiť na liečbu proti chorobám, najmä rakovine prostaty a prsníka. Niektoré potraviny, ktoré tiež obsahujú sulforafan, sú: kapusta, reďkovka, repa, karfiol, kapusta, ružičkový kel, púpava, žerucha, rukola… .

Ako sme už vedeli, brokolica je bohatá na betakarotén a vitamín C, antioxidanty, ktoré preukázali veľkú schopnosť zabrániť rastu zhubných nádorov Okrem toho pôsobí aj ako ochrana proti benzopyrénu, čo je vysoko karcinogénny prvok nachádzajúci sa v cigaretovom dyme, sporákoch, dyme áut…

šalát-brc3b3coli-a-vlašské orechy

Ale… .ako môžeme jesť brokolicu ak nám nechutí jej chuť?

No, veľmi jednoduché, môžete pripraviť kokteily alebo smoothies zmiešané s banánmi alebo čučoriedkami, aby ste zmenili chuť. Niektoré recepty by boli nasledujúce.

1 veľký banán + 1 šálka ovocnej šťavy + 1 šálka čerstvej brokolice + 1/2 šálky kociek ľadu a pretrepte do hladka.

1 šálka varených brusníc + 1/2 šálky dusenej brokolice + 1 šálka brusnicového džúsu a 1/2 šálky nízkotučného jogurtu, vyšľahajte do hladka.

zelená 1-610 x 400

Ďalšie potraviny, ktoré vás tiež chránia, môžu byť:

- Kurkuma.

- Zelený čaj.

- Extra panenský olivový olej.

- Paradajka.

- Sója

- Pšenica

- Aloe vera

- Noni

Ak si myslíte, že nám nejaké jedlo chýba, pokojne to zanechajte v komentároch, aby bol tento príspevok úplnejší. Ďakujem

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: