Životné prostredie

Zoznámte sa s kartónovým solárnym rádiom pre núdzové situácie ONEMI

Zoznámte sa s kartónovým solárnym rádiom pre núdzové situácie ONEMI
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V mnohých prípadoch núdzových situácií alebo prírodných katastrof sa komunikácia a technológia zrútia a rádio ako médium začne preberať informačnú úlohu, ktorá je vo väčšine prípadov životne dôležitá. Informovanie obyvateľstva je kľúčové, a preto tím z čílskeho Národného úradu pre mimoriadne situácie, ONEMI, navrhol toto rádio, aby zaručilo bezpečnosť civilistov počas prírodnej katastrofy.

Jeden môj

Čile je jednou z krajín s najvyššou seizmickou aktivitou na planéte a z tohto dôvodu bolo v tejto krajine vyvinuté toto núdzové rádio, ktoré sa dá používať aj pravidelne a ako ďalší prvok v našich životoch Aby sme mohli denne počúvať našu obľúbenú rozhlasovú stanicu bez akejkoľvek potreby elektrickej energie alebo zástrčky, môžeme ju vziať na kempovanie alebo na cesty a sprevádzať, čím sa zníži spotreba batérie a jej následné znečistenie.

onemi2

Toto rádio, okrem toho, že slúži ako núdzový režim pri akejkoľvek katastrofe, má všetky ingrediencie na to, aby bolo v našich domácnostiach zeleným nápadom, pretože bolo vyrobené z recyklovanej lepenky a na prevádzku sa používa iba slnečná energia .

onemi3

Pozrite sa tiež na to, aké ľahké je jeho distribúcia, dá sa rozložiť a zaberať veľkosť DIN A4, aby ste ho mohli ľahko uložiť, keď sa nepoužíva, je tiež integrovaný a má na jeho montáž nie sú potrebné žiadne skúsenosti. Rádio sa skladá zo solárneho panelu, nabíjateľnej batérie, reproduktora, vypínača napájania a hlasitosti a voliča frekvencie. Tu vám nechávame malé video distribuovaného rádia. Tešíme sa na ďalšie podobné iniciatívy!

Tieto iniciatívy sa nám páčia, zanechajte nám v komentároch, čo si myslíte, a ak viete o nejakej inej iniciatíve, neváhajte nám ju poslať, aby sme o nej vedeli. zatiaľ vám necháme oficiálnu stránku ONEMI Official Page

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: