Zdravie

Predchádzajte rakovine

Predchádzajte rakovine
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

sdasd

Mnoho ľudí to dostáva každým dňom viac a viac a mnohí ďalší žijú v strachu, že to dostanú. A najdôležitejšou vecou v tejto situácii je skôr predchádzať, ako ju liečiť. Ak všetci zistíme, ako a prečo vzniká, budeme môcť bojovať proti jeho rastu v ľudstve.

Na celom svete sa ročne objaví štrnásť miliónov nových prípadov. Ročná miera úmrtnosti (z ktorej jedna tretina priamo súvisí s tabakom) je osem miliónov ľudí ročne. Očakáva sa, že počet nových diagnóz za rok do 20 rokov vzrastie o 70 %.

Niektoré z najbežnejších rizikových situácií sú:

- Fajčenie
- Sedavý životný štýl
- Genetika
- Strava chudobná na čerstvé ovocie a zeleninu
- Stres
- Vystavenie environmentálnym toxínom
- Zneužívanie návykových látok
- Obezita- Dysfunkcia imunitného systému - Žiarenie

Čo je rakovina?

Rakovina nastane, keď sa reprodukcia a rast normálnej bunky pokazí. Abnormálne bunky rastú rýchlejšie ako normálne bunky a sú zdatnejšie v pohybe a kontaminácii iných častí tela. Jeho abnormalita dosahuje bod, v ktorom žije ešte dlhšie ako normálne bunky.

Niekedy sa tieto bunky zhlukujú a vytvoria nádory. Pri niektorých typoch rakoviny (napr. leukémia) sa nádory netvoria, ale cestujú krvným alebo lymfatickým systémom.Pretože tieto bunky nefungujú tak, ako by mali, narúšajú normálne telesné procesy.

Hlavné nebezpečenstvá abnormálnych buniek v tele sú:

1.- Normálne bunky nemôžu rásť vlastným tempom a presadzovať sa proti rakovinovým bunkám 2.- Imunitný systém sa preťažuje, bojuje a rýchlo oslabuje tým, že nie je schopný drž krok.

Rakovinové bunky sa tiež najčastejšie tvoria v oblastiach chronického zápalu alebo oxidačného stresu v tele.

Ako predchádzať rakovine:
15 preventívnych tipov
Strava a životný štýl zohrávajú najväčšiu úlohu v prevencii rakoviny. Nižšie vám ukážeme spôsoby, ako sa vyzbrojiť v boji proti rakovine a vyhrať.

1. Prevencia rakoviny prsníka

Aby ste predišli rakovine prsníka, držte sa ďalej od kozmetických a hygienických produktov, o ktorých vieme, že obsahujú rakovinotvorné zložky a ešte nie sú v priemysle zakázané.Parabény sú veľmi bežné chemikálie používané v šampónoch, pleťových vodách, kozmetike a podobne. V britskej štúdii boli parabény nájdené v 99% rakovinových buniek nájdených u 40 testovaných žien. Tieto chemikálie sa môžu nazývať aj metylparabén, propylparabén, etylparabén, butylparabén a mnoho ďalších.

Stredomorská strava s organickým olivovým olejom a rôznymi druhmi ovocia a zeleniny sa osvedčila pri liečbe a prevencii rakoviny prsníka.

2. Prevencia rakoviny hrubého čreva

Všetka krížová zelenina vrátane kapusty, karfiolu, ružičkového kelu a brokolice obsahuje živiny, ktoré podporujú zdravý rast buniek. Najmä brokolica obsahuje veľké množstvo sulforafanu, fytochemikálie, ktorá stimuluje ochranné enzýmy a sekvestruje syntetické chemikálie na odstránenie z tela. V skutočnosti konzumácia brokolice tri až štyrikrát týždenne pomáha predchádzať rakovinovým polypom.

3. Prevencia rakoviny vaječníkov

Rakovina vaječníkov, podobne ako rakovina prsníka, súvisí s hormonálnou nerovnováhou. Konštruktívne zvládanie stresu a obnovenie rovnováhy pomocou potravín, ktoré regulujú produkciu hormónov, ako sú:

- Mrkva: Jej vláknina pretláča tráviaci systém a zabraňuje hromadeniu estrogénov.
- Ľanové semienka: regulujú estrogény.
- Zázvor: Je známe, že inhibuje rakovinové bunky. - Zelený čaj: reguluje proteíny zodpovedné za reprodukciu buniek a bolo preukázané, že aktívne degeneruje rakovinové bunky.

4. Zabráňte rakovine prostaty
Paradajky obsahujú lykopén, silný antioxidant. Metaanalýza mužov s rakovinou prostaty zistila, že tí, ktorí pravidelne jedli paradajky, boli úplne vyliečení a nevrátili sa.

5. Prevencia rakoviny štítnej žľazy

Rakovinu štítnej žľazy spôsobuje jód, živina nachádzajúca sa v mnohých potravinách, najmä v soli. Aby ste si udržali štítnu žľazu zdravú, vyhýbajte sa jodizovanej soli, mliečnym výrobkom, zemiakovým šupkám, čokoláde, morským plodom, sóji a vaječným žĺtkom. Neočakávame, že zmeníte svoj jedálniček zo dňa na deň s toľkými dennými jedlami, vysoký príjem zeleniny pôsobí proti mnohým z týchto nevýhod.

6. Prevencia rakoviny kože

Nadmerné vystavovanie sa ultrafialovým lúčom je hlavnou príčinou rakoviny, to však neznamená, že by ste nemali chodiť von, ideálne je predchádzať spáleniu od slnka. Krémové opaľovacie krémy obsahujú chemikálie, ktoré narúšajú endokrinný systém. Kúpte si takú, ktorá je síce o niečo drahšia, ale je bio a so zdravými ingredienciami (môžete si vyrobiť aj svoj vlastný doma).

Niektoré potraviny obsahujú aj fytochemikálie, ktoré pomáhajú pokožke byť odolnejšie: Paprika, granátové jablko, paradajky, vodný melón… (letné ovocie a zelenina)

7. Prevencia rakoviny pľúc

Jasné, nefajčite. 80 % rakoviny pľúc je priamo pripísaných fajčeniu.

Cesnak obsahuje organosírové komplexy, ktoré znižujú riziko rakoviny. Po užití surového cesnaku sa plyny z prírodných esenciálnych olejov nalepia na steny pľúc a ponúkajú veľmi vysokú ochranu.

Okrem toho, krížové potraviny s vitamínom C a E sú spojené so zdravím pľúc.

Ďalšie tipy:

- Znížte množstvo bielkovín. Enzýmy z pankreasu sa využívajú pri normálnom trávení a majú tiež vlastnosť tráviť a zabíjať rakovinové bunky.Bielkoviny sa trávia dlho a to znamená, že buď nie je dostatok pankreatických enzýmov, ktoré by sa o všetko postarali, alebo pankreas skončí preťažením.

- Znížte množstvo živočíšneho tuku vrátane masla a slaniny, nahraďte ich avokádom, kokosom alebo olivami.

- Vyhýbajte sa údenému mäsu kvôli vysokej koncentrácii dusičnanov, ktoré obsahujú

- Prijímajte dostatok selénu, primerané množstvo tohto antioxidantu podporuje imunitný systém proti tvorbe nádorov. Potraviny, ktoré obsahujú selén: para orechy, ustrice, tuniak, slnečnicové semienka, celé zrná a huby.

8. Prevencia rakoviny močového mechúra

Horčica z čeľade krížokvetých, jej semená a kapusta, brokolica, pak choy, karfiol a kel obsahujú alylizotiokyanát, zlúčeninu, ktorá zabraňuje vzniku rakoviny močového mechúra.

9. Prevencia rakoviny pankreasu

Wasabi bol skúmaný v boji proti obzvlášť bolestivej a smrteľnej rakovine pankreasu. Fytochemikálie v tejto odrode reďkovky zabraňujú rakovinovým bunkám v ich najskorších štádiách. Artičoky a zeler sú bohaté na antioxidanty, apigeníny a luteolíny, ktoré pomáhajú destabilizovať rakovinové bunky. Prírodný jogurt podporuje črevnú flóru, ktorá znižuje tlak na pankreas tým, že podporuje trávenie.

10. Prevencia rakoviny hrdla

Antioxidanty v tmavých plodoch znižujú zápal a bunkovú oxidáciu, ktorá vedie k rakovine. Citrusové plody ako pomaranče, citróny, limetky, grapefruity, kumquat… svojimi kyselinami citrónovými a vitamínmi znižujú riziko rakoviny hrdla o polovicu.

jedenásť. Prevencia rakoviny krčka maternice

Nedávne metaanalýzy zistili, že vakcína proti ľudskému papilomavírusu nie je dobrou voľbou na prevenciu rakoviny krčka maternice. Jeho kontraindikácie sú takmer také zlé ako choroba.

Na druhej strane produkty bohaté na flavonoidy, foláty a vitamín A znižujú riziko rakoviny krčka maternice:

- Jablká, avokádo, čierna fazuľa, mrkva, cícer, brusnice, krížová zelenina, cesnak, šalát, cibuľa, pomaranče, špenát, jahody, juka.

12. Prevencia rakoviny pečene

Obmedzte príjem alkoholu, pravidelný denný príjem vedie priamo k rakovine pečene.

Grapefruit obsahuje flavonoid naringenín, pričom štúdie podporujú jeho účinnosť pri zabíjaní a prevencii rakovinových buniek v pečeni.

Ďalšie potraviny, ktoré pomáhajú, sú: Brusnice, citróny, jablká, červené hrozno, banány, broskyne, špenát, červená paprika, kapusta, cibuľa a brokolica.

13. Prevencia rakoviny mozgu

Vyhýbanie sa elektromagnetickému žiareniu je prvoradé.Mobilné telefóny, bezdrôtové slúchadlá a mnohé ďalšie technológie, ktoré nás dennodenne zahlcujú, podporili štúdie, ktoré varujú pred ich nepriaznivými účinkami na náš mozog. Nedostatok spánku, ktorý spôsobujú, navyše bráni mozgu normálne vykonávať svoje funkcie, čo nás nasledujúci deň hlboko ovplyvňuje.

Potraviny, ktoré tu môžeme uviesť sú: - Strukoviny, zdravé tuky (avokádo, kokos, ľan, olivy…) Cesnak, pažítka, sladké zemiaky, čisté voda, orechy…

14. Prevencia rakoviny maternice

60 % rakoviny maternice v modernej spoločnosti sa dá predísť diétou, cvičením a udržiavaním si zdravej hmotnosti. Pravidelné cvičenie znižuje hladinu estrogénu, inzulínu a udržiava endokrinný systém v rovnováhe. Vyhýbaním sa priemyselným cukrom sa hladina cukru v krvi a hormóny udržiavajú v rovnováhe, čím sa predchádza obezite, cukrovke a rakovine. Okrem toho káva, cesnak a cibuľa, šošovica, hrozno, listová zelenina a paradajky prispievajú k zníženiu rizika prostredníctvom svojich antioxidantov a hormonálnych regulátorov.

pätnásť. Prevencia rakoviny žalúdka

Tráviaci systém sa málokedy dostane takej pozornosti, akú si zaslúži. Udržiavanie dobrej črevnej flóry je kľúčom k dobrému imunitnému systému; Zlé baktérie alebo nerovnováha vedú k zlým baktériám, ktoré vytvárajú ešte väčšie nerovnováhy a končia rakovinou.

Pre prevenciu:
- Citrón a sóda bikarbóna
- Vyhýbajte sa konzumácii alkoholu
- Vyhýbajte sa potravinám konzervovaným v soľ – Vyhýbajte sa spracovanému mäsu

- Jedzte veľa citrusov

- Cibuľa: Kvercetín je antioxidačný bioflavonoid, ktorý pomáha pri týchto procesoch. - Potraviny s vitamínom A (beta-karotén). Nedávne štúdie ukázali inverzný vzťah medzi príjmom betakaroténu a výskytom rakoviny žalúdka. Hroznové listy, mrkva, sladké zemiaky, púpava, špenát, petržlen sú niektoré z mála, ktoré môžete vyskúšať.

Iné, ktoré môžete vyskúšať

Esenciálne oleje:
- čierne korenie
- šalvia
– ďatelina
– oregano – čajovník

Korenie:
– Cannabis
– Kajenské korenie
– škorica
– rasca
– zázvor
– horčica – oregano– Kurkuma

Omega-3 mastné kyseliny v rybách, ako je losos, sardinky, makrela a mnohé ďalšie

Čaje: Je známe, že polyfenoly a antioxidanty majú ochranné a preventívne účinky proti rakovine.

Orechy: Mandle, makadamy, vlašské orechy, ktoré obsahujú fytosteroly, ktoré blokujú estrogénové receptory, dôležité v prípadoch rakoviny prostaty a mamičky.

Probitotiká, ktoré pomáhajú črevnej flóre:

- Kyslá kapusta
- Jogurt
- Kombucha
- Kefír
- Kimchi– Miso

Konečný riadok

Diéta proti rakovine nie je len o tom, čo môžete jesť, aby ste sa jej vyhli, ale aj o tom, čo môžete prestať jesť, aby ste sa jej vyhli. Tieto typy buniek žijú na potrave z cukrov a systémov s nedostatkom kyslíka. Preto je veľmi dôležité udržiavať alkalický systém.

Koniec s rafinovanými cukrami a spracovanými potravinami, aby ste sa vyhli vnútorným zápalom tráviaceho systému. Zamerajte sa na ovocie, zeleninu a celozrnné výrobky bohaté na antioxidanty. Pite veľa vody, pravidelne cvičte, zvládajte stres, majte dobré sociálne vzťahy a vaše zdravé bunky a zdravý imunitný systém urobia zvyšok za vás.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: