Životné prostredie

10 hlavných výhod zeleného hnojenia

10 hlavných výhod zeleného hnojenia
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Zelené hnojenie – tiež nazývané krycie plodiny – sú rastliny, ktoré sa bežne používajú na zlepšenie pôdy, najmä preto, čím prispievajú k pôde. Používajú sa najmä na „opravu“ pôdy, ktorá bola erodovaná alebo nejakým spôsobom poškodená. Existuje mnoho výhod, ktoré môže permakulturista, ktorý má záujem, využiť tento nástroj.

Prevencia erózie V permakultúre je holá pôda niečo, čomu sa treba vyhnúť.Akákoľvek pôda vystavená prírodným živlom je vystavená veľkému riziku poškodenia vetrom a prívalovými dažďami. To znamená, že všetka naša práca na obohacovaní môže byť doslova vyhodená. Tieto druhy plodín pomáhajú stabilizovať pôdu a pomáhajú jej pred prívalovými dažďami, vetrom a intenzívnym slnečným žiarením, ako aj dodávajú jej štruktúru.

Zlepšiť štruktúru pôdy Korene plodín pomáhajú štruktúre. To znamená, že korene zabránia zhutneniu pôdy, čím jej pomôžu proti premokreniu. Mikro dierky a póry, ktoré korienky vytvárajú, pomáhajú pri prevzdušňovaní, no v správnej miere, ako sa patrí. Presakovanie vody tiež pomáha prirodzenému pohybu užitočných mikroorganizmov a hmyzu, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie pôdy.

Organická hmota Ako všetci permakulturisti vedia, pôda sa zlepšuje hlavne organickou hmotou. Organická hmota pomáha stimulovať mikrobiálnu aktivitu, zabezpečuje pomalé uvoľňovanie živín do pôdy a zadržiava vlhkosť. Kombinácia zeleného hnojenia a kompostu je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako udržať kvalitu pôdy počas celého roka.

Kontrola „buriny“ Zelené hnojenie, v tomto prípade „kryt“ nazývaný aj „živé prešívanie “; z toho dôvodu, že bráni náhode, ktorú nechcete vo svojej krajine oplývať. Dobre zvolený Live Mulch bude konkurovať burine, ktorú nechcete pestovať. Listy budú súťažiť o slnečné svetlo, aj keď ich odrežete, zmenia sa na normálny mulč, ktorý tiež nedovolí rásť novým semenám.POZNÁMKA: Tieto druhy plodín sú veľmi krátke alebo popínavé, ako napríklad ďatelina alebo tekvica, vďaka ktorým budú veci rásť vyššie ako vy, ak ste ich zasadili.

Vlhkosť Super účinný spôsob udržiavania pôdnej vlhkosti. Okrem zabránenia odtoku obmedzovaním erózie to pestovanie robí dvoma spôsobmi. Po prvé, jednoducho na zabezpečenie ochrany pred nepriaznivým počasím a po druhé, korene sa zarývajú hlboko, aby nasali vodu a zadržali ju v oveľa širšom horizontálnom spektre pôdy.

Živiny Ďalšou výhodou je, že pridáva cenné živiny, ako je dusík, prvok, ktorý tvorí základná bunková štruktúra rastlín. Rastliny z čeľade bôbovitých majú tichú dohodu s baktériou, ktorá im pomáha fixovať dusík v pôde, ktorý neskôr využijú na zanechanie semien.Aj tak vždy zanechá prebytky, dokonca ich môžete rezať v kvete, ešte pred semenom a zabezpečíte tak pôdu veľmi bohatú na dusík. Pôdu neorte, inak sa tieto uzlíky, ktoré sú vytvorené z dusíka, rozbijú a uvoľnia sa do ovzdušia. Najbežnejšie jednoročné strukoviny: fazuľa, vika, ďatelina biela, hrach plazivý…

Menej práce Znie to dobre, však? Šetria nám čas a energiu. Pretože už máme pohnojenú a vysypanú pôdu. A dostávame menej adventícií, ktoré nechceme, alebo vôbec žiadne!

Výroba Prospieva nielen pôde, ale aj vašej kuchyni. Strukoviny, o ktorých sme hovorili predtým, vám okrem zlepšenia pôdy môžu dať potravu napr. Horčice, reďkovka Daikon. Dokonca aj v oblastiach s veľkým priestorom by ste mohli myslieť na obilniny, ako je jačmeň, raž, ovos… Predstavivosť a informácie.

Biodiverzita Každý rastlinný druh má svoje vlastné jedinečné vlastnosti vrátane toho, ako interagujú s inými rastlinami a organizmy (napríklad prilákanie užitočného hmyzu). Dokonca aj na otvorenom priestranstve môžu priviesť divú zver a poskytnúť im úkryt alebo poľovné revíry.

Hmyz Keď sme hovorili o biodiverzite a o tom, kde väčšina druhov víťazí nad hmyzom, zelenú rastlinu hnoj priláka tento hmyz do vášho vinárstva. Vytváranie zdravého ekosystému, kontrola škodcov iného hmyzu a húb. Opeľovačov prilákate aj tým, že svojim rastlinám pomôžete s ich prirodzeným kolobehom. Organické látky v pôde zvyšujú mikrobiálny život, ktorý reguluje výskyt húb a chorôb, ako aj háďatiek. Okrem toho sa spájajú s rastlinami a kŕmia ich efektívnejšie, aby dosiahli veľkolepú úrodu.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: