Tipy do záhrady

4 tipy a ako si doma pripraviť bezlepkový chlieb

4 tipy a ako si doma pripraviť bezlepkový chlieb
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Chlieb je základnou potravinou nášho dňa, základným prvkom stravy väčšiny ľudí, jeme ho na raňajky na hriankach, pri jedle ho jeme ako prílohu k hlavnému jedlu a zeleninu, alebo ako rýchle predjedlo, chlieb je stála prítomnosť pri akomkoľvek jedle. Preto máme v úmysle odhaliť niekoľko užitočných tipov na prípravu čerstvého a chutného bezlepkového chleba s týmito 4 jednoduchými tipmi a tiež veľmi jednoduchým receptom na váš urobte si doma vlastný bezlepkový chlieb.

- V predajniach špecializovaných na bezlepkové výrobky je možné zakúpiť múčne zmesi. Tieto produkty obsahujú bezlepkovú múku, zahusťovadlá a prírodné spojivá, ktoré vám umožnia pripraviť fantastický chlieb rôznych druhov. Múčne zmesi vám nielenže umožnia položiť na stôl vynikajúci bezlepkový domáci chlieb, ale v závislosti od druhu zmesi sa aj značne líšia: mliečny chlieb, obyčajný chlieb, biely chlieb a bagety sú len niekoľko príkladov.

l_10720_l-1246-pane-senza-glutin-ricetta

- Je veľmi dôležité nechať chlieb v rúre dostatočne dlho nakysnúť, čo je v prípade bezlepkových výrobkov bez droždia o niečo dlhšie ako pri tradičných receptoch na chlieb.

- Nezúfajte, ak sa vám pri miesení a príprave bezlepkového chlebového cesta zdá oveľa jemnejšie a lepkavejšie: v skutočnosti bezlepkové múky nemajú spojivá, a preto pri kontakte s kvapaliny , zmes je dosť ochabnutá, môžete pridať prírodné spojivá, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dokonalý výsledok.

- Aby sme mu dodali osobitý nádych a aby sme mali chrumkavú a zlatistú kôrku, môžeme ho hojne dopriať štetcom alebo kuchynskou kefou, aby sme cesto bohato doplnili emulziou oleja a vody.

Zanechávame vám veľmi jednoduchý recept, ktorý si môžeme pripraviť aj u nás doma, ideálny pre tých, ktorí netolerujú lepok. malý nákupný zoznam s ingredienciami a všetkými krokmi.

l_10719_l-1245-pane-senza-glutine-trucchi-in-cucina

INGREDIENTS

  • Bezlepková zmes múky ( 500 g )
  • Teplá voda (400 ml)
  • Extra panenský olivový olej (20 g)
  • Kukuričný škrob (10 g)
  • Jemná morská soľ (10 g)
  • Pivné droždie (20 g)

PRÍPRAVA

  • Čas prípravy 3 h 20 min
  • Čas varenia 12 min

Ak chcete začať s prípravou nášho receptu na bezlepkový chlieb, vložte do misky teplú vodu a droždie, potom preosejte a po troškách primiešajte múku, aby nezostali žiadne hrudky. použite elektrický mixér.

Keď je zmes homogénna, môžeme pridať olej, kukuričný škrob a soľ.

Cesto na chlieb vložíme do nádoby, ktorá ho prikryje, necháme ho bokom aspoň dve hodiny, môžeme ho nechať v rúre bez zapnutia.

Keď cesto v nádobe vykysne, môžeme si pripraviť miesto na doske, aby sme ho dobre premiesili, na to dáme na dosku trochu múky a chlieb jemne prehnetieme, čím získame požadovaný tvar.

Cesto prikryte utierkou a nechajte ešte hodinu odpočívať.

Rúru predhrejeme na 250ºC a po upečení s emulziou vody a oleja po celom povrchu štetcom pridáme chlieb, pečieme asi 12 minút.

Dúfajme, že tieto tipy a tento jednoduchý recept na domáci chlieb uvediete do praxe! Užívať si zelené nápady vo vašej domácnosti je jednoduchšie, ako sa zdá, zanechajte nám v komentároch, čo si myslíte. Tu vám nechávame ďalšie nápady na dokonalý chlieb.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: