Tipy do záhrady

Cestovanie po Latinskej Amerike, lacná verzia.

Cestovanie po Latinskej Amerike, lacná verzia.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Cestujte Latinskou Amerikou. Teraz, keď na severnej pologuli začína zima a my môžeme získať poslednú dovolenku v roku, alebo aj keď ste už na južnej pologuli v Latinskej Amerike a chcete ísť okolo svojich susedov.

Rozhodnúť sa, že chcete ísť na výlet, je veľmi jednoduché alebo to aspoň bolo pre nás.

To množstvo fotiek lám, hôr, kostolov a pamiatok, trhov, ktoré môžete vidieť na internete… každá s pôsobivým množstvom farieb, o Latinskej Amerike som sníval už dlho.

batôžkový november
Výber trasy je tiež takmer jednoduchý, bolo nám jedno, kde začať, záležalo nám na tom, aby cesta tam bola čo najlacnejšia a dokonca existuje veľa stránok, ktoré to už zhromažďujú informácie a odkiaľkoľvek, autobusom z celého sveta.

Čo je však ťažké nájsť na internete a čo vám prezradím, je: Koľko to všetko stojí peňazí? A dá sa to urobiť s obmedzeným rozpočtom?

Ak teda hľadáte tento druh informácií, ste na správnom mieste.

Cestovanie na šesť mesiacov na osobu stojí asi 6 000 EUR, znie to ako veľa peňazí, ale hovoríme aj o pol roku jedenia, špeciálnych aktivít a spánku na mieste, ktoré nie je váš domov.

058502_e89511cde1434ad0a0442c0feac4d197

Dá sa to urobiť za menej? Jednoznačne áno, couch-surfing, varenie v dome alebo dokonca sezónne živenie z čerstvého ovocia je možné a oveľa lacnejšie. Väčšina dobrých hostelov ponúka spoločnú kuchyňu, kde si môžete uvariť vlastné jedlá, pretože aj keď chcete vyskúšať všetku gastronómiu Nového sveta, nie ste na to zvyknutí, budete sa chcieť z času na čas vrátiť ku svojim koreňom.

Jedli sme nanajvýš pár jedál denne, vďaka cestovaniu zjete menej, samotná cesta nás nakŕmila (ale to sme my) Ale keby som to urobil znova, jedol by som len v miestnych reštauráciách „Denné menu“, ktoré je v rozmedzí od 2 do 5 eur, je veľmi kompletné a štedré a ráno by som zjedol niečo ľahké a uvaril večeru v hosteli.

Reštaurácie zamerané na turistov je vtip, je to klišé, ale stále je to pravda. Vedia, že existuje trh pre objaviteľov gastronómie a využívajú ho v cenách a kvalita vôbec nie je dobrá.Nasledujte miestnych, vypadnite z centra a jedzte za polovicu s dvojnásobným množstvom.

Na spanie sme využívali priateľov, ktorých sme stretli na ulici, ľudia sú veľmi pohostinní a hostely z času na čas, maximálne 12 € na noc, s výnimkou veľkých miest, kde sa dá ísť von skoro double.

SD

Koľko v priemere stojí každá krajina?

Ekvádor a Bolívia
Za 30 € alebo 35 € na deň by ste mohli žiť veľmi pohodlne.
Stravovanie bolo okolo 3 € a hostely a/alebo hotely so súkromnou izbou boli maximálne 20 € na noc pre dvoch. Autobusy boli lacnejšie ako 1 € čas cesty počítame vyššie a je tu veľa kultúry nočného autobusu, ktorý odchádza za cca 10€, do cieľa dorazíte, kým spíte, aj keď nie veľmi oddýchnutí.

Najdrahšie časti 100 € Požičanie bicyklov a prehliadka Cesty smrti v Bolívii so sprievodcom. Je to intenzívne a zábavné, aj keď je to zbytočné, ak nemáte radi riskantné situácie.

200 € prehliadka bolívijskej amazonskej džungle na päť dní

160€ Prehliadka Salar de Uyuni štyri dni

Plus všetky suveníry, ktoré sme poslali domov a rodine, ako sú pončá a figúrky v celkovej hodnote 200 EUR

Peru a Kolumbia Mierne stúpajú, medzi 40 a 45 EUR na deň a osobu , Najdrahšie tu boli autobusy, každý v noci stál od 40 do 60 €. Normálne reštaurácie podávajú gigantické obedy za 4 € a noc v lacnom hosteli/hoteli stála okolo 25 € za noc

Najdrahšia časť 400 EUR za pešiu cestu džungľou na Machu Picchu

Čile Je to naozaj najdrahšie zo všetkých, 50 € na deň na osobu, hrozné jedlo od 15 do 20 eur, izby za 40 a 50 eur, takže sme zostali len dva týždne a vrátili sme sa do Bolívie pár autobusmi za 40 eur.

K tomu všetkému, ak si návrat neplánujete vopred, pripravte sa minúť až 2 000 eur na letenky a tiež poistenie World Nomads za 400 eur na šesť mesiacov, ktoré pokrýva základné incidenty pre cestovateľov a vakcínu proti žltej zimnici za 150 EUR absolútne nevyhnutnú, ak idete do amazonskej džungle.

Ušetríme peniaze na cestovanie s pokojom, vykonávanie špeciálnych aktivít každý týždeň s pokojom na duši, požičiavanie bicyklov na presun po oblastiach, čítanie požičaných alebo bezplatných kníh v hojdacích sieťach alebo sa jednoducho prechádzame a fotíme.

Backpackers pár kráča ruka v ruke

Čo sa dá stihnúť za šesť mesiacov?
Precestovali sme 5 krajín, sú obrovské a vôbec sme ich nevideli celé, takže ich môžete vidieť menej a aj tak si ich užijete najviac.
Učíte sa iné kultúry, chodíte, robíte dobrovoľníka na projektoch, opaľujete sa, dozviete sa viac, skúmate, šesť mesiacov je dlhá doba a zároveň nič. Sme veľkým fanúšikom „pomalého cestovania“ a je to skutočne najlacnejší spôsob cestovania práve teraz a najvhodnejší, ak chcete spoznať každú provinciu tak, ako by to poznal domáci. Vyspi sa s priateľmi, ktorých si nájdeš po ceste alebo v malých miestnych podnikoch, kvalita sa môže líšiť, no cestuješ a izba je v niektorých dňoch len miestom na spanie na pár hodín.

DIGITÁLNY FOTOAPARÁT OLYMPUS

Oplatí sa minúť toľko peňazí na výlet?
Zamyslite sa nad tým, koľko miniete každý mesiac v bežnom živote, vynásobte si to šiestimi a dostanete oveľa väčšiu sumu blízkou 10 000 € v najzákladnejších prípadoch, 10 000 € za vstávanie do práce a údržbu domu, ktorý si možno ani nestihnete užiť .Čo sa stane po šiestich mesiacoch práce doma? Najzaujímavejšie je možno to, že ste si mohli kúpiť nový pár topánok, mohli ste opraviť auto alebo zaplatiť o niečo viac na hypotéke.Cestovanie stojí oveľa menej, ako by si predstavovali cestovné kancelárie, a nemusí to byť šesť mesiacov.

Je to už nejaký čas, čo si si naposledy oddýchol, ušetri nejaké peniaze a vydaj sa za dobrodružstvom, ktoré si budeš navždy pamätať.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: