Životné prostredie

Sebastačný život je možný: Zoznámte sa s Jill Redwoodovou

Sebastačný život je možný: Zoznámte sa s Jill Redwoodovou
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Vraví sa, že náš súčasný spôsob života je jedným z dôvodov, prečo sa svet zhoršuje. A je to tak, že ak sa pozrieme na súčasný ekonomický a sociálny systém, stali sme sa konzumnou spoločnosťou. Cyklus vezmeme, použijeme, zlikvidujeme a zopakujeme.

To spôsobilo, že životné prostredie je čoraz viac ovplyvňované tak ťažbou zdrojov, ako aj produkciou a tvorbou odpadu. Našťastie stále viac ľudí robí niečo pre zmenu tejto situácie, ako napríklad Jill Redwood.

Kto je Jill Redwoodová?

Jill Redwoodová, narodená v roku 1954 v austrálskom Melbourne, je najmladším z dvoch detí z bežnej rodiny, ktorá sa nezapája do politiky ani aktivizmu. Hoci sa Jill narodila do rodiny ako každá iná, bola v nej iskra, ktorá ju prinútila priblížiť sa k svetu aktivizmu.

A od strednej školy sa Jill zúčastňovala na všetkých druhoch protestov, ako boli napríklad protesty proti vojne vo Vietname. Po ukončení štúdia sa Jill rozhodla stať sa súčasťou Friends for the Earth, organizácie zameranej na starostlivosť o životné prostredie.

V 80. rokoch, keď Jill žila v Buldahu vo východnom Gippslande, utrpela následky konzumu, keď jej dom zničil lesný požiar spôsobený výrubom stromov.To ju zmenilo, pretože po tejto udalosti sa pripojila k skupine na obnovu národného parku postihnutého požiarom.

Napriek machizmu, ktorý ovplyvnil jej prácu, sa Jill stala vedúcou skupiny. To mu umožnilo ušetriť dostatok peňazí na stavbu chaty v Goongerahu. Ďalej vám povieme viac o tomto novom spôsobe života, ktorý Jill Redwood používa už viac ako 30 rokov.

Aká je chata Jill Redwood?

Aby sme lepšie pochopili, aká je Jillina kajuta, pripravili sme tento zoznam.

  • Stavebníctvo

Jednou z prvých vlastností, ktorá na Jillinej kabíne vyniká, je jej konštrukcia. A to muselo byť ekologické, aby sa prispôsobilo životnému štýlu s nízkym dopadom na životné prostredie a nulovým kontaktom, ktorým spisovateľ žije.

Na to Jill použila iba materiály dostupné v prírode. Konštrukcia je vyrobená z recyklovaného dreva, ktoré má m altový obal vyrobený z blata, slamy a vápna, ktoré ponúka vodotesnú a tepelnú izoláciu.

  • Ohrievač a teplá voda

Mať teplú vodu a kúrenie je nevyhnutné, najmä v zime. Hoci sa dnes teplo vyrába pomocou fosílnych palív alebo elektriny, Jill sa rozhodla do svojej kabíny dodatočne namontovať kachle na drevo. Jediné palivo, ktoré potrebujete, je teda prirodzene dostupné vo vašom prostredí.

Navyše, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že m alta, ktorá pokrýva steny, ponúka tepelnú izoláciu, zvyšuje sa energetická účinnosť. V horúcich dňoch ponúka rovnaká m alta ochranu pred slnkom a okná zaručujú sviežosť vo vnútri.

  • Elektrina a domáce spotrebiče

Ako sme spomenuli na začiatku, pre Jill tento životný štýl neznamená úplnú izoláciu. Dôkazom toho je aj fakt, že jeho chatka a ekologická chatka, ktorú si prenajíma, majú solárne panely umiestnené na streche chatky.

Podľa samotnej Jill jej solárne panely dávajú dostatok energie na to, aby mohla použiť počítač, rádio a lampy na osvetlenie kabín. Okrem toho môže Jill počas slnečných dní používať elektrické spotrebiče, ako je práčka alebo kuchynské vybavenie, aj keď to samozrejme závisí od počasia a slnka.

Ako žije Jill Redwood?

Okrem toho, že má Jill Redwood ekologický dom a chatku, ktorú prenajíma ekoturistom, má aj vlastnú záhradu. Podľa samotnej Jill táto záhrada stačí na to, aby sa uživila, keďže okrem produkcie zeleniny a ovocia jej umožňuje aj chov zvierat.

V Jillinej záhrade spisovateľka pestuje všetky druhy zeleniny a ovocia, pričom sa stará predovšetkým o ročné obdobia, keďže na svoju produkciu využíva dažde a počasie. Všetky ich potraviny sú navyše organické, takže neobsahujú pesticídy a vysoko škodlivé chemické hnojivá.

Rovnakým aj Jill je milovníčka zvierat, takže jej nehnuteľnosť má priestory určené na umiestnenie zvierat. Môžeme teda zistiť, že Jill má kone, kozy, husi, sliepky a psy. Takže nielenže má Jill spoločnosť, ale môže od svojich zvierat dostávať aj potravu ako vajcia alebo mlieko.

Zatiaľ čo sa Jill snaží vyprodukovať všetko, čo zje, existujú potraviny a predmety, ktoré nedokáže vypestovať ani vychovať. To je dôvod, prečo autor niekoľkokrát do roka zvyčajne navštívi supermarket a hľadá olivový olej, čokoládu, múku atď. Hoci objasňuje, že táto činnosť nie je jej obľúbená.

Život mimo spoločnosti

Celkovo 8 rokov práce a 3 000 dolárov, číslo, ktoré sa zdá byť dostupné, ho stálo jeho plán, ktorý zďaleka nebol neúspešný, ale skutočne fungoval. Jill už viac ako 30 rokov žije v tom, čo by mnohí environmentalisti označili za raj.

To nám ukazuje, že nie je potrebné žiť pod kuratelou konzumu, ovplyvňovania životného prostredia a zanechávania našich prirodzených koreňov. Rovnako ako Jill Redwood, všetko, čo musíte urobiť, je byť kreatívny, aby ste vytvorili zelený životný štýl a dnešné vymoženosti sa zhodujú.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: