Agroekológia

Základy a princípy ekologického poľnohospodárstva

Základy a princípy ekologického poľnohospodárstva
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Svet konečne zaznamenáva veľkú zmenu takmer vo všetkých oblastiach života a rýchly rozvoj a zlepšenie kvality života, v dôsledku čoho ľudia začali brať veľmi vážne svoje zdravotné problémy , vznikli vážne otázky oo dôsledkoch, ktoré môžu mať moderné lieky na naše telo o tom, ako sa tieto lieky pestujú a ako sa upravujú potraviny, ktoré jeme.

Rozšírené povedomie ľudí o škodlivých vedľajších účinkoch chemických alebo syntetických hnojív a pesticídov viedlo mnohých ľudí k prechodu na organické potraviny ktoré sa spoliehajú na prírodné zdroje namiesto umelých.

Základy ekologického poľnohospodárstva Chcete vedieť viac? Kliknite tu.

Ekologické poľnohospodárstvo podporuje zdravie pôdy

Poľnohospodári používajúci organické metódy sa snažia udržiavať primeranú úrodnosť pôdy a zachovať jej biologickú rovnováhu. striedanie plodín pomáha poskytovať živiny, ako je dusík zo strukovín. Na udržanie zdravia pôdy sa najčastejšie používa kompostovaný hnoj, prirodzene ťažené vápenné produkty a hnoj.

Ochrana škodcov

Systém ekologického poľnohospodárstva je založený na rovnováhe prirodzenej povahy Možno vás prekvapí, že väčšina hmyzích škodcov má svoje vlastné prirodzené nepriateľov, ktorí pomáhajú udržať jeho obyvateľstvo pod kontrolou.V konvenčnom poľnohospodárstve je táto rovnováha úplne narušená, pretože chemické pesticídy zabíjajú všetky formy života v pôde, čo v konečnom dôsledku robí pôdu nevhodnou ani pre poľnohospodárstvo.

Na pestovanie biopotravín sa minimálne tri roky nesmú používať látky škodlivé pre pôdu, musí byť izolovaná prirodzene a v dostatočnej vzdialenosti od pôdy, kde sa intenzívne chemické poľnohospodárstvo vykonáva. vykonaná.

Vlády príslušných krajín vedú mnohé agentúry, ktoré pomáhajú farmárom pochopiť základy pestovania biopotravín. V USA má USDA najprísnejšie smernice pre ekologické poľnohospodárstvo na svete. Pre biopotraviny existujú rôzne označenia, ako napríklad 100 % bio, 95 % bio alebo 70 % bio.

Nakoniec môžeme skonštatovať, že aj napriek všetkému rozvoju a modernizácii ľudia stále uprednostňujú veci bližšie k prírode, preto starodávne umenia ako organické poľnohospodárstvo a alternatívne formy medicíny pomaly získavajú späť svoju stratenú slávu.

Základy ekologického poľnohospodárstva Chcete vedieť viac? Kliknite tu.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: