Životné prostredie

Coolpaste , tuba na zubnú pastu bez krabičky a biologicky odbúrateľná

Coolpaste , tuba na zubnú pastu bez krabičky a biologicky odbúrateľná
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Niekedy si neuvedomujeme množstvo obalov a škatúľ, ktoré sú úplne postrádateľné vo všetkých produktoch supermarketu. Ak sa pri ďalšej návšteve alebo nákupe nepozriete, zistíte, že by ste si kúpili produkt oveľa pohodlnejší, ak by bol šetrnejší k životnému prostrediu a najmä ak by sme ušetrili všetky tie obaly. Presne toto si mysleli niektorí mladí študenti z Federálnej univerzity v Minas Gerais, ktorí pod vedením Allanom Gomesom hľadali a študovali spôsoby, ako znížiť a vytvoriť viac udržateľné balenie a biologicky odbúrateľné.

Spolu s ostatnými študentmi inžinierstva sa rozhodli skúsiť prerobiť obal jedného z celosvetovo najpoužívanejších produktov pre našu ústnu hygienu; zubná pasta, ktorá je zároveň jednou z najviac znečisťujúcich a denne vyradených nádob. Ako referenciu použili značku Colgate.

Za týmto účelom sa vykonali tisíce testov dizajnu a na prvých stretnutiach o tom, ako by mal byť obal, dospeli k záveru, že prvá vec, ktorú treba odstrániť, je kartónová krabica, ktorá obsahuje rúrky, čím sa nám na jednej strane podarilo znížiť výrobné náklady a na druhej strane ušetriť náklady na kartón, ktorý raz doma skončí v koši. Na tento účel by sa kontajner mal dať ľahko prepravovať a počiatočným výsledkom bol udržateľnejší kontajner, ľahko použiteľný, prenosný a dôležitý fakt, že umiestnite ho do obchodov jednoduchým spôsobom.

Ďalšou výzvou, ktorej čelili, bolo zredukovať farby, aby sa zabránilo zneužívaniu farbív, ktoré počas výrobného procesu používajú znečisťujúce farbivá a ktoré v mnohých prípadoch nie sú potrebné. Preto zredukovali množstvo použitých farieb na minimum a využili viac prírodných prvkov.

Konečným výsledkom bola nádoba, ktorá okrem toho, že je plne recyklovateľná, nepoškodzuje životné prostredie, pretože je biologicky odbúrateľná. Táto nádoba, pokrstená ako Coolpaste, poskytuje riešenie problémov, ktoré dnes vytvára priemysel osobnej hygieny, pretože tieto nádoby predtým nebolo možné recyklovať kvôli ich zloženiu. Netreba zabúdať, že aj doma sa konvenčnej zubnej kefke môžeme vyhnúť používaním bambusových zubných kefiek.

Dúfame, že sa vám tieto zelené nápady páčia a pomôžu nám všetkým lepšie sa starať o našu planétu, ak chcete viac informácií o tomto projekte, tu máte web: www.behance.net

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: