Životné prostredie

Mať doma figovník z jednej vetvy

Mať doma figovník z jednej vetvy
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

V zelených nápadoch milujeme videá La Huertina De Toni, najmä tie, ktoré nás učia experimentovať s rastlinami, reprodukovať alebo klíčiť nové rastliny, aby sme ich mohli pestovať v našom dome, aj keď Sotva máme miesto v našom dome, môžeme ich vždy rozmnožiť alebo vyklíčiť, aby sme videli a tešili sa z ich rastu.

Ak chcete mať figovník vo svojom dome alebo na terase, už nie je potrebné kupovať stromček v škôlke, je oveľa jednoduchšie a lacnejšie, ale aj zábavné, rozmnožiť ho. figovník z konára, ktorý môžeme zobrať zo stromu v parku alebo že môžeme niekoho požiadať, aby mal figovník.Dobrá vec na tomto spôsobe, ako mať nový figovník, je, že ho možno vykonať kedykoľvek počas roka, hoci vždy môžeme využiť zimné prerezávanie, aby sme to urobili s vetvami, ktoré sme orezali.

figový list-2162156_1280

Najdôležitejšia vec, ktorú treba vziať do úvahy pri výbere konárika na nový figovník, je vybrať ho polodrevnatý, nie veľmi mladý a zelený, no konár nie je viac ako dva roky V každom prípade nám vo videu názorne ukážu, aké by mali byť tie konáre, ktoré si vyberieme, tie sú dôležité len preto, aby sa konár a tým aj nový strom oveľa ľahšie zakorenili. Môžeme sa spoľahnúť na pomoc zakoreňovača, ktorý si môžeme kúpiť alebo vyrobiť sami pomocou zakoreňovačov šošovice alebo vŕby.

V závislosti od legislatívy našej krajiny si vždy môžeme doma vypestovať vlastné stromčeky na predaj. Dúfame, že sa vám video páčilo a že nám poviete, ako sa vám krájanie figy osvedčilo.

Ak poznáte nejakú inú rastlinu, ktorá sa ľahko rozmnožuje rezom ako v prípade figovníka, neváhajte nám zanechať komentár, aby ste sa oň podelili s ostatnými, a tak si všetci užite nové rastliny v našom domovy.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: