Životné prostredie

Dvaja Mexičania vytvárajú vegánsku kožu z kaktusu

Dvaja Mexičania vytvárajú vegánsku kožu z kaktusu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jedným z najpoužívanejších materiálov v módnom priemysle, obuvi, doplnkoch a vôbec, vo veľkom množstve produktov, je koža. A od pradávna bola zvieracia koža veľmi vzácnym materiálom.

Bohužiaľ, získanie kože zahŕňa obetovanie zvieraťa. Ak k tomu pridáme obeť, je to kruté, čo spôsobuje utrpenie zvieraťa. Okrem toho, že hospodárske zvieratá sú jednou z činností, ktoré najviac znečisťujú, pochopíme aj dôvod tejto poznámky.

Pri hľadaní alternatívy k zvieracej koži

Ako sme už spomínali, zvieracia koža nie je len synonymom krutosti, jej výroba tiež výrazne znečisťuje a vyžaduje veľa vody. Preto je potrebné urgentné riešenie, alternatíva k zvieracej koži, ktorá spĺňa rovnaké vlastnosti tohto materiálu, ale je udržateľná, šetrná k životnému prostrediu a bez týrania zvierat.

Našťastie v Mexiku sa pár mladých podnikateľov rozhodlo zdvihnúť ruky, aby ukázali, že inovácia nezaostáva ani v Latinskej Amerike a že mexická kreativita dokáže dosiahnuť všetko.

Príbeh dezertov

Adrián López a Marte Cázares sú mená, ktoré stoja za Desserto, čo je názov pre ich vynález, rastlinnú kožu špeciálne vyvinutú tak, aby mala rovnaké vlastnosti ako bežné telo.Čo vzniklo ako odpoveď na potrebu zistenú týmito mladými ľuďmi, ktorí našli medzeru na trhu, ktorú by mohli využiť.

A je to tým, že sme si uvedomili, že konvenčné telo, ani zďaleka neponúkajúce výhody, len poškodzuje životné prostredie a zvieratá. Obaja mladí muži začali vyvíjať alternatívu, ktorá sa ukázala byť taká sľubná, že dokonca opustili prácu, aby sa naplno venovali svojmu projektu.

Koža, ktorá nie je koža

Ako sme už spomenuli, Adriánovi aj Marte sa podarilo vytvoriť typ rastlinnej kože, ktorá má jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je vynikajúcou voľbou s veľkým potenciálom stať sa novou kožou na trhu. Tu vám povieme, aké sú jeho hlavné charakteristiky.

  • Vyrobené z nopálu: Jednou z hlavných charakteristík tejto rastlinnej kože je fakt, že je vyrobená z nopálu, veľmi používaného v Mexiku ako jedlo.Jednou z jeho hlavných charakteristík je jeho všestrannosť, keďže ho možno použiť aj na výrobu bioplynu.
  • Udržateľné a ekologické: Pestovanie nopálu je veľmi jednoduché, pretože tento kaktus nevyžaduje veľké množstvo vody a dokonale sa prispôsobí každému pôdy. To zaručuje, že pestovanie nopálu je udržateľné, pretože tento kaktus dokonca čistí pôdu, v ktorej sa pestuje, čo prináša výhody pre životné prostredie.
  • Bez krutosti: Ďalšou dôležitou vlastnosťou Desserta je fakt, že táto rastlinná koža je vyrobená z nopálu, kaktusu, ergo, tam nie je na tom nič živočíšne. To znamená, že táto koža na rastlinnej báze je plne certifikovaná vegánska a bez krutosti.
  • Odolné a flexibilné: Hlavnými charakteristikami zvieracej kože sú jej flexibilita, jej všestrannosť na výrobu všetkých druhov koženého tovaru, ako aj rovnako ako jeho veľká odolnosť.Rovnako ako zvieracia koža, aj táto rastlinná koža vyniká svojou veľkou pružnosťou a predovšetkým životnosťou minimálne 10 rokov podľa jej výrobcov.
  • Ďalšie vlastnosti: Nakoniec stojí za zmienku, že nopálová rastlinná koža Desserto vyniká vlastnosťami, ako je skutočnosť, že je priedušná, dá sa prispôsobiť akémukoľvek produktu, rovnako je organická a čiastočne biologicky odbúrateľná.

Ako môžete použiť vegánsku kožu?

Klasická koža zo zvierat sa zvyčajne používa na výrobu búnd, nohavíc, tašiek, obuvi, doplnkov, odevov a dokonca aj na obloženie nábytku a autosedačiek. Podobne sa na rovnaké úlohy dá použiť vegánska mexická nopálová koža.

A vďaka svojim vlastnostiam uvedeným vyššie sa kaktusová koža môže dokonale prispôsobiť všetkým typom výrobkov.Jeho veľká flexibilita, priedušnosť, ako aj veľká odolnosť ho umožňujú použiť aj pri výrobe autosedačiek alebo nábytku.

Kde je teraz Deserto?

Od svojho vývoja si mladí podnikatelia, ktorí vyrábajú túto rastlinnú kožu, získali medzi spoločnosťami veľkú obľubu. Je to spôsobené tým, že koža s týmito vlastnosťami je veľkým úspechom pre spoločnosť, ktorá sa chce presadiť na vegánskom, udržateľnom a priateľskom trhu so zvieratami a životným prostredím.

Tento produkt sa dostal do miest ako Miláno v Taliansku, pretože koža Desserto bola predstavená na medzinárodnom veľtrhu kože. Jej úspech bol dosť významný, pretože si získala pozornosť viacerých výrobcov zo všetkých druhov odvetví, čím sa vytvorili aliancie zamerané na hľadanie aplikácií pre túto kožu.

Trh s nekoženou kožou rastie

S príchodom trendov, ako je trend konzumovať organické, vegánske alebo kruté produkty, je logické vidieť, ako stále viac spoločností hľadá tento typ ekologických materiálov.

Dokonalým príkladom je reťazec rýchlej módy a predajca oblečenia H&M, ktorý predstavil bundu z vegánskej ananásovej kože. Rovnakým spôsobom Hugo Boss vyvinul topánky vyrobené z organických materiálov, ako je ananásová koža, rovnako ako Thies, nemecký výrobca, ktorý predstavil topánky vyrobené z kože olvia.

Budúcnosť ešte len príde

Táto koža vyrobená z kaktusu predstavuje prelom v dostupnosti rastlinných materiálov pre priemysel, ktorý je už mnoho rokov závislý od kože zvierat. V nasledujúcich rokoch sa teda bude čoraz častejšie pozerať na produkty vyrobené z tohto typu materiálu.

Určite nás to vzrušuje, keď budeme môcť ísť do nákupného centra a kúpiť si vegánsku koženú bundu bez krutosti, neznečisťujúcu, ale vyzerajúcu rovnako rovnaké ako pri bežnej koži.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: