Agroekológia

10 najlepších organických hnojív pre vaše rastliny

10 najlepších organických hnojív pre vaše rastliny
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Organické hnojivá sú najlepším priateľom rastlín. V mnohých prípadoch si vieme vyrobiť domáce organické hnojivá pre naše rastliny, no v iných je ťažké nájsť si čas a priestor na ich výrobu, no nie preto sa chystáme kupovať syntetické alebo chemické hnojivá. Vyberte si z tohto zoznamu 10 najlepších organických hnojív a nájdite hnojivo, ktoré vyhovuje potrebám vašich rastlín.

Je skutočne dôležité, či používame organické hnojivá verzus syntetické? Výhodou používania organických hnojív je, že rastlina môže absorbovať iba živiny, ktoré môže použiť v aktuálnom čase a nič viac.Zatiaľ čo pri syntetických hnojivách, ak sa na rastlinu aplikuje príliš veľa, môže to spáliť korene a listy rastliny a môže tiež zabiť rastlinu. Okrem toho poškodzujeme aj pôdu a spodnú vodu.

Ako rozlíšime, či to, čo kupujeme, je organické alebo syntetické hnojivo? Pri pohľade na vrece s hnojivom je bežne v mnohých prípadoch uvedené, aj tak je dôležité prečítať si, aké živiny sú v balení. Ak je napísané niečo ako 10-10-10 alebo 10-15-10 alebo známejšie 15-15-15 , potom viete, že je to syntetické alebo chemicky vyrobené. Prírodné hnojivá neprichádzajú v dokonalých kombináciách živín, ale vykazujú čísla skôr ako 4-12-0 alebo 13-1-0. Tieto tri čísla predstavujú hmotnostné percentá dusíka (N), fosforu (P) a draslíka (K) a sú uvedené v rovnakom poradí.

Na to, aby sme vedeli, aký druh živín vždy potrebujeme v našich rastlinách alebo plodinách, musíme vedieť, na čo rastlina tieto živiny využíva.

Dusík je hlavná živina, ktorú využívajú listy rastlín a takmer všetko nad zemou.

Fosfor Pomáha pri raste koreňov rastlín a podporuje tvorbu kvetov a plodov.

Draslík pomáha rastline vyvinúť toleranciu voči suchu, teplu a chladu a je dostupnejší v pôde, keď je pH medzi 6.0 a 7.0. Pomáha tiež rozvoju kvetov a plodov.

10 najlepších organických hnojív

Pridávame viac-menej zloženie každého predplatného, aby ste vedeli, aká je výhoda každého z nich. ( xx-xx-xx )

Krvná múčka: (13-1-0) Krvavá múčka je vynikajúcim zdrojom dusíka a možno ju zmiešať so zeminou do kvetináčov a mesačne sa pridáva do pôdy usadených rastlín.

Kostná múčka: (4-12-0) Kostná múčka je úžasným zdrojom fosforu a pomáha rastline rozvíjať sa koreňový systém. Funguje skvele v kombinácii s krvnou múčkou.

Kompost: (2-1-1) Kompost pridáva organickú hmotu, ktorá poskytuje potravu pre prospešný mikrobiálny život, čo zase zvyšuje množstvo vody, ktoré pôda dokáže zadržať. Kompost obsahuje aj mnoho základných mikroživín pre zdravý rast rastlín. Tu je návod, ako začať kompostovať .

Červí kompost : (2-1-1) Červí kompost je jedným z najlepších organických hnojív pre kvetinové záhrady a potraviny. Môžeme to urobiť aj doma s naším odpadom

Netopierie guáno : (0-5-0) Netopierie guáno je vynikajúcim zdrojom fosforu a základnou organickou prísadou pre sady.

Emulzia na ryby: (2-4-5) Emulzia na ryby má zo všetkého trochu. Toto nevonia tak dobre, varovali sme vás!

Múčka z lucerny: (2,45-05-1) Múčka z lucerny je skvelým hnojivom pre ruže a stimuluje rast. mikrobiálna aktivita pôdy , čím sú živiny pre ruže ľahšie dostupné.

Bavlníková múčka:(7-2-2) Bavlníková múčka má vysoké percento dusíka, čo je druhý najlepší zdroj organického dusíka po krvnom jedle. Bavlníkový šrot tiež okysľuje pôdu.

Perová múčka: (7-0-0) až (12-0-0) Múčka z peria sa rozkladá 4 mesiace a uvoľňuje svoje živiny, ale je to hnojivo s vysokým obsahom dusíka. Je to vedľajší produkt pri spracovaní hydiny.

Kamenný fosforečnan:(0-2-0) Kamenný fosforečnan je kamenný minerálny prášok, kamenný fosforečnan Je vynikajúcim zdrojom fosfor a vápnik.Pamätajte, že fosfor obsiahnutý v kamennom fosfáte sa stáva dostupnejším už druhý rok po aplikácii. Pred pridaním skalného fosfátu nezabudnite otestovať pH pôdy.

Toto je 10 najlepších organických hnojív, o ktorých by mal vedieť každý záhradník alebo farmár, takže si môžete vybrať tie najlepšie organické hnojivá na vytvorenie zdravej organickej záhrady. Po aplikácii nezabudnite dôkladne zaliať ! akékoľvek hnojivo a uvidíte, že vaše rastliny milujú rast prírody s organickými hnojivami a úpravami!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: