Zdravie

Viac prírody, aby ste boli zdravší! Kalendár aktivít ZDARMA

Viac prírody, aby ste boli zdravší! Kalendár aktivít ZDARMA
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Počúvajte spev vtákov a prechádzajte sa lesom, to sú niektoré z nápadov, ktoré sa odporúčajú pacientom. Dúfame, že môže pomôcť pri riešení rôznych stavov vrátane vysokého krvného tlaku a úzkosti.

Od 5. októbra 2023 majú lekári v škótskom meste Shetland povolené predpisovať svojim pacientom „prírodu“. byť prvým programom svojho druhu v Spojenom kráľovstve a jeho cieľom je znížiť krvný tlak a úzkosť a zvýšiť šťastie ľudí s cukrovkou, duševnými chorobami, stresom, srdcovými chorobami a ďalšími.

Lekári na Shetlandoch v Škótsku teraz môžu svojim pacientom naordinovať systém pravidelných prechádzok do prírody. Verí sa, že ide o prvý program svojho druhu v Spojenom kráľovstve, prichádza s ročným kalendárom outdoorových odporúčaní.

Dôkazy o prospešnosti prírody na duševné a fyzické zdravie sú bohaté.

Prechádzky v prírode nenahradia tradičnú medicínu, ale poskytnú doplnkovú liečbu, hovorí Dr. Chloe Evansová, ktorá program viedla.

„Chcem sa zúčastniť, pretože projekt poskytuje pacientom štruktúrovaný spôsob prístupu k prírode ako súčasť nefarmakologického prístupu k zdravotným problémom.“ .

Kalendár, dostupný online, nabáda pacientov, aby česali pláže na mušle, venovali sa záhradkárčeniu, prešli sa pozdĺž pobrežia alebo dokonca hľadajte vydry pri odlive, aby ste mohli využívať zdravotné výhody prírody.

Výskum ukázal, že vystavovanie sa prírode môže pôsobiť proti depresii, znižovať hladinu stresu, zlepšovať krvný tlak a tiež sa ukázalo, že zvyšuje tvorivé a kognitívne schopnosti.

"Výhody pre pacientov okrem toho, že je zadarmo, je ľahko dostupný a umožňuje väčšie prepojenie s okolím, čo snáď povedie k lepšiemu fyzickému a duševnému zdraviu ľudí."

Lauren Peterson, NHS Shetland He alth Improvement Practitioner, povedala:

"Prostredníctvom projektu Nature Prescriptions môžu praktickí lekári a sestry vysvetliť a propagovať mnohé výhody, ktoré môže pobyt vonku mať na fyzickú a duševnú pohodu."

bekhendový index smerujúci nadol TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST bekhendový index smerujúci nadol

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: