Životné prostredie

Vytvorte maniokové vrecúška, ktoré padnú do mora a stanú sa potravou pre ryby

Vytvorte maniokové vrecúška, ktoré padnú do mora a stanú sa potravou pre ryby
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Jedným z najväčších environmentálnych problémov, ktoré máme na planéte, je to, že veľká časť odpadu, ktorý vytvárame, končí v mori a stáva sa veľkým problémom pre celý ekosystém, ktorý žije pod morom, jeden z nich odpady A aké ďalšie problémy spôsobujú plastové tašky, ktoré sa v mnohých krajinách začínajú zakazovať alebo obmedzovať, no naďalej ničia morské dno.

Tieto vrecúška s maniokom vznikli vďaka mladému mužovi Kevinovi Kumalovi, indonézskemu biológovi, ktorý sa po viac ako 10 rokoch strávených v Spojených štátoch vrátil do svojej rodnej krajiny, konkrétne na Bali, kde bol ohromený, keď videl množstvo odpadkov, ktoré plávali na jej brehoch, čiastočne kvôli turizmu a na druhej strane kvôli malému environmentálnemu povedomiu tejto krajiny.

Utrápený a zničený tento biológ začal skúmať a analyzovať znečistenie vôd jeho krajiny a v roku 2010 publikoval štúdiu, v ktorej vypočítal, že viac ako 3 milióny ton plastov a odpadu vyplávalo alebo znečistilo Indonézske more, v skutočnosti potvrdil, že jeho krajina patrí medzi krajiny, ktoré najviac znečisťujú moria na svete.

Preto začal mladý Kumala skúmať, aké alternatívy by mohol ponúknuť s rovnakými vlastnosťami ako bežná plastová taška, ale ktoré by boli oveľa udržateľnejšie a neprodukovali odpad. Hľadal materiál pre túto alternatívu a našiel Yucca, ktorá je v jeho krajine veľmi hojnou rastlinou, kde sa ročne pestuje a zbiera okolo 25 miliónov ton, hľuzu podobnú zemiakom alebo zemiakom.

Malo to aj tú výhodu, že s týmto materiálom po vykonaní prvých testov skončil v mori a mohol sa použiť ako potrava pre ryby, ktoré ho obývali.

Ďalšou výhodou týchto tašiek je, že by sme nemuseli meniť celý proces alebo nástroje, ktoré sa používajú na výrobu tradičných tašiek, s ktorými by sa dal použiť celý priemysel až na to, že namiesto oleja by to robili s maniokovým škrobom. Biologicky odbúrateľné vrecká, ktoré sa pri kontakte s vodou rozpúšťajú a stávajú sa jedlom. Je naozaj niečo krajšie?

Jedinou nepríjemnosťou, ktorá môže mnohých ľudí vrátiť, je cena, ktorá je v tomto prípade o niečo vyššia ako cena bežnej plastovej tašky, ale ak vezmeme do úvahy výhody tejto tašky, ktorá môže byť premenený na kompost za menej ako 3 mesiace alebo ktorý sa pri kontakte s vodou rozpustí za pár minút.Nestojí to za trochu námahy pre každého? Dúfame, že tieto zelené nápady nám pomôžu mať a starať sa o lepšie životné prostredie.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: