Životné prostredie

10 dôvodov, prečo by ste si nemali kupovať balenú vodu

10 dôvodov, prečo by ste si nemali kupovať balenú vodu
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Každý rok predaj balenej vody v supermarketoch neustále rastie, čo je ekologický problém, ktorý sa musíme pokúsiť zastaviť nielen znížením našej stopy a dopadu na životné prostredie, znížením produkcie jednorazové plastové fľaše, ale aj balená voda nie je nevyhnutne oveľa lepšia ako vaša mestská voda z vodovodu. Dobrá reklamná kampaň nás však prinútila veriť v úžasné kvality tejto aberácie a podvodu, ktorému chcú, aby sme podľahli.

V tomto videu, ktoré vám zanecháme nižšie, vám ukážeme históriu a zrod balenej vody, aby ste pochopili prvý krok k tomu, aby sme vám ukázali 10 dôvodov, prečo nekupovať balenú vodu. Musíme zaznamenať, že vždy hovoríme o krajinách alebo regiónoch, kde je bezpečné piť vodu z vodovodu alebo prinesenú vodu.

1 .- Prvý dôvod je nepochybne ekonomický, keďže balená voda nás stojí asi 2000-krát viac ako cena vody z vodovodu.

2.- V mnohých regiónoch alebo krajinách má balená voda oveľa menej hygienických kontrol ako voda z vodovodu alebo prinesená voda. čím sa rúca mýtus, že je to zdravšie.

3.- V niektorých menej rozvinutých regiónoch je voda z vodovodu kontaminovaná, ale práve vďaka tým istým spoločnostiam, ktoré napr. veci, Vyrábajú plastové fľaše, aby neskôr predávali balenú vodu.

4.- Vysoké percento fliaš, konkrétne 80 % týchto prázdnych fliaš sa nerecykluje a končí na skládkach. úplne zbytočné zvyšky, ktorých rozklad bude trvať tisíce rokov a v najhoršom prípade skončí v spaľovni, kde zhorí a uvoľní toxické znečisťujúce plyny.

5.- Hoci sa to môže zdať neuveriteľné, veľká časť balenej vody, ktorú nám predávajú, pochádza z vodovodu, reklamy na balenú vodu sú je zodpovedný za to, že veríme, že táto voda pochádza z prameňov a krásnej krajiny, kde ju ľudia nekontaminovali, ale odhaduje sa, že až 25 % predávanej balenej vody je v skutočnosti naplnených iba vodou z vodovodu predtým, než je zapečatená.

6.- Proces výroby fliaš, ktoré sa spotrebujú iba v USA počas jedného roka, si vyžaduje množstvo oleja rovnajúce sa že by bolo potrebné naplniť zálohu 1.000 000 vozidiel, k tomu musíme pripočítať náklady na energiu a znečisťovanie spojené s prepravou tejto vody po celej planéte, aby sme ju vypili za menej ako 5 minút a fľašu zahodili.

7.- Okrem toho, čomu by sa dalo veriť, balená voda nemá žiadne preukázané lepšie výhody v porovnaní s vodou z vodovodu, pretože kvalitu vody z vodovodu a ktorí sa rozhodnú pre bezpečnú balenú vodu, aby vedeli, že tento názor je úplne nesprávny, NDRC uvádza, že štvorročné hodnotenie veľkých vodárenských spoločností nenašlo žiadne dôkazy, ktoré by podporovali, že balená voda z vodovodu nie je v žiadnom prípade lepšia. Skrátka, nemá to absolútne žiadnu výhodu.

8.- Najhoršie na tom všetkom je, že pri výrobe fliaš na vodu, ktoré obsahujú vodu, sa plytvajú tony vody potreba ich výroby. Znie to kontraproduktívne, ale je to tak, na výrobu fľaše je potrebné veľa vody, dokonca oveľa viac, než koľko sa do tej fľaše zmestí, odhaduje sa, že na každú z nich je okolo šesť až sedem fliaš.

9.- Uvoľňovanie toxínov vo fľašiach, z fliaš vystavených slnku sa postupne uvoľňujú látky, ktoré sú pre nás škodlivé, dokonca bezpečné že už viackrát ste si overili, že pri pití má voda určitú plastickú chuť, to nie je náhoda, keďže sa uvoľňujú častice, tieto uvoľnené chemické produkty môžu presakovať a kontaminovať fľašu, najväčším vinníkom jeBPA , priemyselná chemikália používaná na plasty, vrátane fliaš s označením BPA free, ktoré sú často pozitívne testované na iné nebezpečné zlúčeniny.

10.- Jednoducho pre módu (hoci tá sa nám páči najmenej) sa medzi spotrebiteľmi a reštauráciami stáva módou kladenie džbánu vody na stoly namiesto plastových fliaš, dokonca aj New York City Fashion Week alebo Grand Canyon National Park znížili alebo úplne odstránili balenú vodu! Dokonca sa pripojili k manifestu, aby mesto poskytlo v uliciach New Yorku bezplatné fontánky na pitie.

Toto je 10 dôvodov, prečo by sme nemali konzumovať balenú vodu, hoci by sa to dalo znížiť len z dvoch dôvodov, jedným je okrem odpadu, ktorý vytvára, úplne zbytočné znečistenie životného prostredia a voda z vodovodu je často rovnomerná lepšej kvality ako balená voda, dúfame, že tieto zelené nápady vám poslúžia pre lepší svet.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: