Životné prostredie

Prekvapivý prípad diviaka s modrým tukom

Prekvapivý prípad diviaka s modrým tukom
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

To, že človek neustále ničí a pretvára planétu, nie je nič nové, najhorším nepriateľom, ktorého príroda má, je človek, opäť tu máme prípad, ktorý púta pozornosť svojou spektakulárnosťou, prípad diviaka s modrým tukom, ale aké je tajomstvo a dôvod toho všetkého?

Nie je to prvý prípad, ale je doteraz najvýraznejší vďaka svojmu úplne modrému sfarbeniu vo všetkom tuku, niečo, čo nenechalo ľahostajným nikoho z vedeckej komunity, ani farmárov a permakulturistov z po celom svete.

Tento diviak sa potuloval v blízkosti niektorých fariem v Kalifornii, keď ho farmári uvideli a v obave o svoju úrodu sa ho rozhodli zabiť a mimochodom využiť jeho mäso na zásoby na zimu zásob, keďže urobili viac naraz. Bol to diviak značnej veľkosti a keď ho ulovili, začali z neho sťahovať kožu. Spadli im čeľuste a zistili, že má modrý telesný tuk, hoci mäso a krv nevykazovali žiadne abnormality, neverili tomu, čo sa deje.

Vzhľadom na zvláštnosť prípadu kontaktovali Kalifornské ministerstvo pre ryby a voľne žijúce zvieratá, kde po analýze zvieraťa dospeli k záveru, že tento typ sfarbenia trpí nadmerným príjmom medi, čo mi farmári chýbajú ktorý vyhlásil, že v oblasti, kde by sa zviera mohlo kontaminovať, sa nenachádza žiadna baňa na meď ani iný typ bane.Vyhlásili tiež, že pri iných príležitostiach ulovili viac diviakov a že sa to stalo prvýkrát.

Čo teda spôsobilo, že tento kanec má toto sfarbenie? Nie je potrebné chodiť tak ďaleko od pozemkov obrábaných týmito farmármi, kde zneužívanie chemických insekticídov, fungicídov alebo baktericídov na poliach, potom nezmiznú a môžu byť konzumované divokou faunou oblasti. Opäť sa plne preukázalo, že používanie tohto typu látok sa neodporúča pre tieto zvieratá, ani pre pôdu, a už vôbec nie pre nás na konzumáciu.

Od zelených myšlienok sme sa zaviazali k inému typu poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu a najmä k potravinám, ktoré sa chystáme konzumovať, v skutočnosti tento diviak nie je prvý prípad ani nie je je to ojedinelý prípad a pravdepodobne keď budeme pokračovať v kultivácii týmto spôsobom, bude to bežnejšie, ako sa zdá.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: