D I Y

Malawiský náčelník sa dostáva k moci a anuluje viac ako 1500 detských manželstiev

Malawiský náčelník sa dostáva k moci a anuluje viac ako 1500 detských manželstiev
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Malawijský náčelník sa dostáva k moci, anuluje viac ako 1500 detských manželstiev a posiela dievčatá do školy.

Theresa Kachindamoto nikdy nemala plán ani sen stať sa šéfkou svojho rodného mesta.

Mal niekoľko starších bratov a žil v inom meste ako v tom, v ktorom je teraz. Jeho povesť humánneho konania mu však zabezpečila nečakané politické postavenie. Na konci volieb, či sa mu to páčilo alebo nie, mu povedali, že prácu dostane.

Po tom, čo sa táto žena stala vládkyňou svojej komunity, okamžite začala konať a zakázala prax detských manželstiev. V tejto oblasti je to široko akceptovaná kultúrna prax. Mnohí rodičia zosobášili svoje dcéry v mladom veku v dôsledku rodinnej finančnej krízy.

„kusasa fumbi“, proces posielania mladých ľudí do výcvikových táborov.

Kachindamotovo odhodlanie proti tejto neľudskej tradícii oženiť sa s mladými dievčatami pred dosiahnutím veku 18 rokov a robiť z nich manželky viedlo k úplnému zastaveniu tejto tradície.

Keď Kachindamoto prvýkrát navštívil oblasť Monkey Bay, kde boli dievčatá vo veku 12 rokov, ktoré mali deti a manželov, stretol sa s náčelníkom.

Jeho odpoveď na to bola: "Povedal som im, či sa mi to páči alebo nie, chcem, aby tieto manželstvá skončili."

Kachindamoto využila svoju úlohu šéfky na zrušenie platnosti viac ako 1500 detských manželstiev od roku 2023. Okrem toho poslala všetky vydaté dievčatá do školy, aby mohli získať vzdelanie.

Okrem toho zaujala rázny postoj proti „kusasa fumbi“, procesu posielania mladých ľudí do výcvikových táborov. Tieto dievčatá mali len 7 rokov a myslelo sa, že vykonávajú sexuálne akty, aby boli pripravené na svojich budúcich manželov.

(…) môžeme sa porozprávať, ale tieto dievčatá sa vracajú do školy.

Kachindamoto pohrozil, že odstaví od moci všetkých náčelníkov regiónu, ktorí dovolia pokračovať v tejto praxi. Zmenila tiež zákony a ovplyvnila spôsob, akým ľudia konali.

Po uchopení moci vyhodil štyroch náčelníkov v oblastiach, kde sa ešte stále praktizovali detské manželstvá. Dostal tiež 50 zástupcov náčelníka, aby podpísali písomnú dohodu o zastavení praxe.

Po tejto akcii dostal Kachindamoto vyhrážky smrťou, na ktoré odpovedal: „Je mi to jedno, je mi to jedno. Povedal som, čo by malo byť, môžeme sa porozprávať, ale tieto dievčatá sa vracajú do školy. Som vládcom až do smrti «.

bekhendový index smerujúci nadol TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST bekhendový index smerujúci nadol

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: