Zdravie

Vlastnosti a výhody konzumácie granátového jablka 2 recepty, ktoré vás prekvapia

Vlastnosti a výhody konzumácie granátového jablka 2 recepty, ktoré vás prekvapia
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Keď listy začnú opadávať, nie je to len znak toho, že prišla jeseň, ale aj to, že sa začala sezóna granátových jabĺk. Granátové jablko, známe ako jedno z najuniverzálnejších druhov ovocia s najlepšími vlastnosťami a najväčšími výhodami v rastlinnej ríši, je jedným z najlepších dôvodov, prečo milovať jeseň.

Chcete poznať všetky výhody tohto okrúhleho a červeného ovocia, ktoré má vo vnútri zrejme malé rubíny?

No, prekvapení s granátmi bude veľa.Budete tak potešení, že už nebude chýbať vo vašom zozname supermarketov. Vďaka Juice Clubu, ktorý s nami pri tvorbe tohto článku spolupracoval, neváhajte a navštívte ich blog, ak vás celá téma džúsov a vlastností ovocia a zeleniny zaujíma.

Ale kým začneme… viete, ako ošúpať granátové jablko?

Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Pozrite si video a naučte sa, ako bez námahy olúpať granátové jablká!

4 vlastnosti Granady, ktoré by ste mali vedieť

 • Vitamíny a minerály: Jedným z dôvodov, prečo je granátové jablko také cenené, je veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré obsahuje. Niektoré z najvýznamnejších sú okrem iného vitamín C, vitamíny skupiny B, zinok, meď, selén.
 • Antioxidanty: Hlavným lákadlom granátového jablka je bezpochyby veľké množstvo antioxidantov. S vysokým obsahom betakaroténu bude granátové jablko ako malá fontána večnej mladosti (no, s tou večnou som zašiel trochu priďaleko… )
 • Vláknina: Navyše toto okrúhle, červenkasté ovocie má vysoký obsah vlákniny.

Aké sú výhody granátových jabĺk pre nás?

Ako sme už spomínali, granátové jablko má veľa výhod. Nasledujúce sú tie, ktoré vynikajú najviac.

Antioxidanty, ako keby pršalo

Jedným z dôvodov, prečo je konzumácia granátového jablka taká prospešná, je skutočnosť, že jeho vysoký obsah beta-karoténu pomáha znižovať známky starnutia.

To sa neodrazí len na vašej tvári, pretože redukcia voľných radikálov znižuje starnutie; pomáha tiež chrániť bunky pred množstvom chorôb a spomaľuje ich zhoršovanie.

Pomáha predchádzať rakovine.

Hoci v tomto smere stále neexistuje žiadny presvedčivý výskum, séria štúdií vykonaných v Spojených štátoch a na Taiwane ukázala, že granátové jablko môže byť skvelým spojencom pri prevencii rakoviny. Vyniká predovšetkým svojou veľkou účinnosťou pri prevencii rozvoja tohto ochorenia.

Podľa týchto štúdií by to bolo možné vďaka veľkému množstvu vitamínov a minerálov prítomných v granátovom jablku a vysokému obsahu antioxidantov. Antioxidanty opäť zohrávajú základnú úlohu tým, že znižujú degradáciu buniek, čo zabraňuje mutáciám, ktoré môžu viesť k rakovine.

Menej cholesterolu v krvi

Odporúča sa, aby sme schudli, vysoký obsah vlákniny v granátovom jablku je jednou z jeho hlavných výhod. Nielenže nám pomôže regulovať črevný tranzit, ale tiež nám priamo prospeje zlepšením prietoku krvi v tele.

A spočíva v tom, že jeho živiny spolu s vlákninou pomáhajú čistiť telo od cholesterolu, čím znižujú jeho hladinu. Nízka hladina cholesterolu sa premieta do menšej šance na kardiovaskulárnu príhodu spôsobenú upchávaním žíl a tepien v dôsledku nadmerného cholesterolu.

Zbohom zápale

Podľa správy publikovanej He alth Line má granátové jablko dôležité protizápalové vlastnosti, čo je skutočne užitočné pri liečbe rôznych chorôb. Dokonalým príkladom je kolitída, pretože vďaka jej protizápalovým vlastnostiam, ruka v ruke s obsahom vlákniny, môžeme vidieť, ako sa znižuje zápal v bruchu.

To isté sa deje s chorobami, ktoré môžu vyvolať zápalové procesy v tele, platí to aj pre zranenia alebo údery. Jedenie granátového jablka alebo pitie šťavy z granátového jablka bude dobrým doplnkom liečby proti inflácii spôsobenej rôznymi chorobami, ako je kolitída alebo choroby dýchacích ciest.

Chrípka zbohom!

Ak ste často chorí, granátové jablká sú nepochybne vašou najlepšou možnosťou, ako túto situáciu zvrátiť. Granátové jablko je vďaka vysokému obsahu vitamínu C doplneného o skvelú kombináciu minerálov dobrou prevenciou chorôb, pretože pomáha zvyšovať vaše protilátky.

Jesenné a zimné obdobie je charakteristické nárastom respiračných ochorení, ako je chrípka. Prevencia je vždy lepšia ako ísť k lekárovi, takže jedenie granátového jablka alebo pitie šťavy z granátového jablka môže byť účinnejšie ako tabletka vitamínu C alebo iného vitamínu.

2 recepty s granátovým jablkom, ktoré by ste mali vedieť

Teraz, keď poznáte jeho vlastnosti, ďalším krokom je naučiť sa ho používať. Využite všetky jeho výhody s týmito receptami.

Hubové carpaccio s vlašskými orechmi a granátovým jablkom

Zloženie:

 • Huby Portobello (4),
 • Oriešky (10),
 • Grenada (1/2),
 • Extra panenský olivový olej,
 • mäta pieporná,
 • cilantro
 • citrónová šťava podľa chuti.

Príprava:

 1. Huby umyjeme a nakrájame na plátky. Môžete použiť krájač, aby boli rovnomernejšie.
 2. Umiestnite huby do hlbokého taniera a okúpte ich citrónovou šťavou. Nechajte ich macerovať 8 minút.
 3. Vyberte huby a poukladajte ich na tanier. K hubám pridajte olúpané a nasekané vlašské orechy.
 4. Potom pridajte predtým očistené a vylúpané granátové jablko a rozložte ho na tanier.
 5. Na huby pridajte kvapku šťavy z granátového jablka a olivového oleja.
 6. Ozdobte lístkami koriandra a mätou.

Smoothie z granátového jablka a maliny

Zloženie:

 • 1 šálka malín (môžu byť čerstvé alebo mrazené)
 • ½ šálky bieleho jogurtu
 • 2 polievkové lyžice medu
 • 1 šálka prírodnej šťavy z granátového jablka
 • ½ šálky nesladenej jablkovej šťavy
 • 1 citrón

Príprava:

 1. Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je umyť maliny
 2. Potom pridajte maliny, prírodný jogurt a med do mixéra
 3. Potom pridajte šťavu z granátového jablka aj jablkovú šťavu
 4. Nakrájajte citrón, odstráňte semienka a vytlačte ho v mixéri
 5. Teraz mixujte na strednej až vysokej rýchlosti asi minútu. Ak chcete chladnejší, môžete pridať ľad.
 6. Podávajte v pohári a ozdobte niekoľkými malinami, semiačkami granátového jablka alebo lístkami mäty či mäty.

Príroda nám na konci leta nikdy neprestane dávať svoje skvelé dary. Jeseň nám prináša nádherné a prospešné ovocie a zeleninu, ako napríklad granátové jablko.

Dúfam, že si toto špeciálne ovocie budete vychutnávať dlhé mesiace a že využijete všetko blaho, ktoré vám jeho konzumácia môže ponúknuť. Urobím to!

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: