D I Y

Liečivé bylinky a ako ich používať – tymian, rozmarín a cesnak

Liečivé bylinky a ako ich používať – tymian, rozmarín a cesnak
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Liečivé bylinky a ako ich používať 3

Na záhrade najradšej pestujem liečivé rastliny a liečivé bylinky. Milujem pestovanie vlastných potravín, ale pestovanie liečivých bylín je ešte úžasnejšie!

Prečo pestovať liečivé bylinky?

Jednoznačná odpoveď je:

Potom môžem mať prírodné liečivé bylinky na liečbu akýchkoľvek chorôb, ktoré moja rodina môže mať! Ale pestovanie vlastnej medicíny je pre mňa dôležité z niekoľkých ďalších dôvodov:

 • Konvenčná medicína mi zlyhala kvôli chronickým zdravotným problémom. Ale prírodná medicína mi pomohla zmierniť moje príznaky a vyriešiť základné problémy.
 • Bylinné liečivá sú drahé na nákup!
 • Mám kontrolu nad zložkami, ktoré sú súčasťou mojich bylinných prípravkov.

Ale existujú aj iné dôvody, prečo pestovať liečivé bylinky:

Jednoduché pestovanie: Mnohé z nich sa pestujú ľahko, dokonca aj pre začínajúceho záhradníka alebo niekoho, kto si myslí, že by zabil kaktus.
Krása: Milujem pohľad do záhrady, kde vidím krásne kvety zmiešané s mojou zeleninou.
Môže sa sadiť s inými rastlinami:
Nie je potrebné venovať priestor bylinkám, pretože dobre rastú s inými rastlinami, ktoré nie sú správne liečivé (ale môžete, ak vďaka tomu sa budete cítiť lepšie!) funguje pre vás najlepšie!). Kontrola škodcov: Mnohé bylinky pomáhajú odpudzovať „zlé“ ploštice a tiež poskytujú úkryt „dobrým“ plošticiam.

Môžete vidieť, aké prospešné môže byť pestovanie vlastných liečivých bylín. Ale je ľahké cítiť sa zavalený toľkými informáciami o liečivých rastlinách a ich použití.

Moja rada je, aby to bolo jednoduché. Identifikujte niektoré bežné liečivé rastliny, o ktorých si myslíte, že budú vyhovovať potrebám vašej rodiny, a začnite tam. Vyhradiť si čas na stavbu domácej lekárničky je lepšie, ako ju nerobiť vôbec!

Najlepšie liečivé byliny a ich použitie

Hoci by som do tohto zoznamu mohol pridať mnoho ďalších bylinných rastlín, toto sú moje liečivé bylinky, ktoré musím mať. Sú efektívne a všestranné a nehovoriac o tom, že sú krásne. Každý z nich si rok čo rok získal miesto v mojej záhrade.

Tymián

Lahodná rastlina na kulinárske a liečebné účely je tymian. Je to nenáročná na pestovanie a slnko milujúca rastlina, ktorá sa po stáročia používa na podporu imunitného systému. Malé lístky vytvárajú silnú chuť, ktorá chutí skvele a pridá sa k akémukoľvek jedlu.

 • Pomáha telu v boji proti prechladnutiu a chrípke.
 • Pomáha regenerovať odumreté bunky.

Okrem toho je tymián korením na chutné jedlo.

Ako sa to používa:

 • Vylúhovanie tymiánu v mede je lahodný spôsob využitia tejto liečivej bylinky. Samotný med spôsobuje sladké prechladnutie a chrípku, ale pridanie tymiánu zvyšuje účinnosť tohto domáceho lieku.Med je upokojujúci pri bolestiach hrdla a suchom kašli. Pridaním vlastností tymianu, ktoré posilňujú imunitu, sa zvýši schopnosť vášho tela vyliečiť sa z akýchkoľvek chrobákov, ktoré vám spôsobujú choroby. Pridajte si tymiánový med do čaju alebo si pri chorobe vychutnajte polievkovú lyžicu počas dňa.
 • Čerstvý alebo sušený tymián môžete pridať aj do rôznych jedál a polievok. Chuť kríkov je skvelá! Navyše, celá rodina získa antioxidačné výhody, ktoré tymian ponúka, a to len pri večeri!

Rozmarín

Ľahká a nezabudnuteľná vôňa rozmarínu predstavuje túto silu liečivých bylín. Rozmarín sa svojou drevnatou stonkou a mnohými dlhými štíhlymi listami veľmi podobá levanduli. Ich vône sú však dosť odlišné (aj keď rovnako očarujúce). Možno najlepšie známy pre svoje spojenie s pamäťou je rozmarín plný liečivých výhod, ktoré presahujú mozog.

 • Utišuje kašeľ
 • Pomáha nervovému systému
 • Pomáha kognitívnym funkciám

Rozmarín je tiež bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, vďaka čomu je skvelým doplnkom do každej kuchyne.

Ako sa to používa:

 • Rozmarín možno naliať do oleja a vytvoriť hojivú masť na modriny a drobné rezné rany.
 • V šampónoch a kondicionéroch sa bežne spája s mätou. Táto kombinácia nádherne vonia a verí sa, že podporuje rast vlasov a ich celkovú hustotu.
 • Pridajte rozmarín do svojho obľúbeného kuracieho jedla. Alebo si pripravte ochutený olivový olej na varenie vylúhovaním vetvičiek rozmarínu do oleja na varenie.

Cesnak

Tento zoznam liečivých bylín a ich použitia by nebol úplný bez cesnaku. Cesnak sa pestuje pomerne ľahko, pokiaľ máte dostatočnú drenáž a dostatok slnečného svetla.

Táto všestranná rastlina je životne dôležitá pri pomoci mojej rodine prekonať prechladnutie a chrípkové obdobie. A urobia osviežujúce pesto, ktoré pridajú do cestovinových jedál.

 • Pomáha pri opuchoch.
 • Pomáha srdcu.
 • Pomoc s dezinfekciou rán.
 • Pomáha pri obnove buniek.

Cesnak je jedna z mojich obľúbených vôní na pridávanie do jedla a tiež jeden z najjednoduchších domácich prostriedkov na použitie.

Ako sa to používa:

 • Jednoduchý spôsob, ako použiť cesnak, je prekrojiť strúčik na polovicu a potrieť ním pokožku, aby ste podporili hojenie.
 • Počas choroby žuvajte surový cesnak na podporu tela.
 • Vyrobte si mušt na oheň, tradičnú bylinnú zmes, ktorá využíva cesnak a iné štipľavé rastliny. Použite to ako liek na podporu tela počas prechladnutia a chrípky.

bekhendový index smerujúci nadol TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST bekhendový index smerujúci nadol

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: