Agroekológia

Kurčatá úspešne nahrádzajú pesticídy v záhradách

Kurčatá úspešne nahrádzajú pesticídy v záhradách
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Sliepky sú vynikajúcimi spojencami a spoločníkmi v našich sadoch, mať ich nablízku nám ušetrí veľa práce, pretože nám pomáhajú čistiť plochy od buriny, kde môžeme neskôr pestovať plodiny aj s ich trusom vyrábajú vynikajúce hnojivá bohaté na dusík a samozrejme milujú hmyz pre vyváženú stravu, takže sa s nimi môžeme rýchlo zbaviť škodcov.

Christophe Bitault je francúzsky ekologický pestovateľ ovocia, vždy mal kurčatá sprevádzajúce svoj sad, ale pred niekoľkými rokmi sa rozhodol, keď videl úspech, ktorý v sade dosiahol, použiť mobilné kurníky (Chicken Tractors ) vyčistiť trávnaté záhony a húsenice, ktoré sa ukrývali na terase, začali robiť testy s kurčatami v ich záhrade, aby zistili, ako im kurčatá môžu pomôcť v ich podnikaní.

Jedným z prvých testov, ktoré urobil, bolo umiestniť 80 sliepok miestnych chovov na 3 hektáre ovocných stromov, niektoré čierne sliepky Janzé , toto plemeno si vybral preto, že okrem toho, že bolo miestne a hrozilo mu vyhynutie, cenil si hľadanie plemena sliepok, ktoré by boli šikovnejšie v lete, aby sa mohli rýchlo usadiť na stromoch a uniknúť líške. Tiež overil, že táto rasa požiera škodcov.

30 nápadov na stavbu prenosného kurníka

Po prvom roku testovania som v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi dospel k záveru, že v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi klesol o 80 % hmyz, ktorý bežne napádal ich ovocné stromy v oblastiach, kde boli kurčatá, bola to naozaj veľmi dobrá správa, pretože tento druh škodcu dokáže zabiť viac ako 60 % produkcie ovocia. Uvedomil si tiež, že na parcelách, kde mal kurčatá, sa znížila starostlivosť a údržba pôdy a ledva musel vyčistiť pole či vyčistiť konkurenčnú burinu.

To, že kurčatá celý deň jedli, ich nielenže oslobodilo od škodcov a buriny, ale kurčatá potichu a neustále hnojili svoje ovocné stromy, čím dodávali pôde živiny, ktoré strom neskôr dostane, čím sa zlepšuje jej vývoj a výroba.

Ďalším dôležitým faktom a vedomím, že tomuto plemenu kurčiat hrozí vyhynutie, rozhodol sa tiež kúpiť kurčatá na chov a všetkým povedať o výhodách tohto plemena. Dnes má na svojom pozemku viac ako 200 sliepok. Sú také účinné a táto symbióza medzi nimi má toľko výhod, že ich ani netreba kŕmiť. Na 30 hektároch farmy žijú kurčatá spolu so 120 ovcami. „Ovce a kurčatá žijú v mieri v sadoch,“ hovorí farmár.

Traktor na kurčatá alebo prenosný kurník s paletami

Od zelených nápadov dúfame, že vás tento nápad inšpiruje a pomôže vám, viete, že do poľa komentárov môžete komentovať, čo chcete.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: