Tipy do záhrady

Ako pripraviť cucamelon alebo vodný melón uhorky

Ako pripraviť cucamelon alebo vodný melón uhorky
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Kukamelón alebo myšací melón je viac než zaujímavá plodina pre všetkých, ktorí majú radi uhorky a nemajú príliš veľa miesta na pestovanie, sú ideálne na balkóny či terasy s malým priestorom a sú veľmi úrodnou plodinou , ak sa chcete naučiť, ako ich pestovať, v La Huertina De Toni vysvetľuje, ako na to! Tu sa pozrieme na to, ako dokážeme vyrobiť veľmi osviežujúci nálev so všetkou produkciou, ktorú nám to dá, čo nebude málo.

Ak máte radi uhorky, neoľutujete, ak vyskúšate tento recept, keďže majú podobnú chuť, no oveľa osviežujúcejšie, môžete si ich pripraviť aj doma, aj keď ich nepestujete ak ich nájdete na trhu výrobcov.

INGREDIENCIE DO KUKAMELONOVÉHO NÁKORKU

Mnohé koreniny, ktoré pridávame, alebo bylinky sú voliteľné a môžete vyskúšať kombinácie, ktoré sa vám najviac páčia, necháme vám recept, ktorý sme vyskúšali a ktorý máme radi.

  • Kukamelóny (dosť na naplnenie nádoby veľkosti podľa vášho výberu)
  • 2 až 3 strúčiky cesnaku (narezané pozdĺžne)
  • 1 bobkový list
  • 1/2 čajovej lyžičky Žlté horčičné semienka
  • 1/2 čajovej lyžičky koriandrových semienok
  • 1/4 čajovej lyžičky celého nového korenia
  • 2 čerstvé stonky kôpru alebo semienka kôpru
  • 3 polievkové lyžice Morskej soli
  • Jablčný ocot
  • Voda

AKO PRIPRAVIŤ KUKAMELONOVÝ NÁKOR

1 Krok : Večer predtým umyjeme cucamelóny a odstránime zvyšky kvetov a stoniek, potom odídeme cez noc namočiť do studenej vody, ak je to možné, na začiatok pridajte niekoľko kociek ľadu. Využijeme aj prípravu pohárov na kyslé uhorky, ich umytie a následné sterilizovanie viečok a pohárov vriacou vodou. Nechajte uschnúť na vzduchu.

2 Krok : Na druhý deň do pohárov pridáme korenie aké chceme, nie je potrebné pridávať veľa, Nechcete, aby silné chute zabili chuť cucamelónu, aj keď sme ich vybrali, môžete si urobiť variácie, aké chcete. Cukamelóny dáme do pohárov, ak chceme môžeme ich prekrojiť na polovicu alebo nechať celé, je to voliteľné, dôležité je nenaplniť pohár až po vrch, necháme asi na prst nenaplnený.

3 Krok : Povaríme soľanku na morenie; Zmiešame ocot a vodu v rovnakom množstve, viac-menej vypočítame množstvo, ktoré potrebujeme na zakrytie lodičiek, pridáme aj soľ (3 polievkové lyžice na 4 hrnčeky vody) do malého hrnca na prudkom ohni. Keď začne vrieť, vyberieme ho a nalejeme na hrniec, pričom cucamelóny zakryjeme. Niekoľkokrát poklepeme utierkou, aby sme odstránili vzduchové kapsy a v prípade potreby dolejeme soľanku.

4 Krok : Pevne zaskrutkujte uzávery a nechajte poháre vychladnúť na izbovú teplotu. Po vychladnutí ho môžeme vložiť do chladničky, ak ho chceme ako konzervu, musíme s našimi člnmi urobiť vaňu. Na to naplníme hrniec vodou, kým nezakryje lodičky, na dno dáme utierku, aby sa lodičky nelámali a dáme zovrieť, keď začne vrieť necháme 15 minút a vyberieme. lodičky, nechajte ich vychladnúť na utierke .

Tieto cucamelónové uhorky milujeme, majú príjemnú uhorkovú príchuť, ktorá je o niečo horkejšia, ale s nádychom lahodného citrónu! Na aperitív budú neuveriteľné a naši návštevníci budú nadšení.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: