Životné prostredie

9 najlepších európskych miest pre bicykle

9 najlepších európskych miest pre bicykle
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

S šliapaním na bicykli môžete začať už vo veľmi ranom veku. S viac ako 35 000 km vyhradených cyklotrás v Holandsku, ktoré sú všetky rovinaté, sú Holanďania neustále v pohybe na bicykli. Niet divu, že milujú bicyklovanie po meste a snažia sa nájsť iné mestá v Európe, ktoré by mohli preskúmať na bicykli. Zistil som, že jazda na bicykli vo veľkom meste je najlepší spôsob, ako preskúmať mesto a ušetrí vám pľuzgiere z prílišnej chôdze.

Ktoré mestá v Európe je najlepšie preskúmať na bicykli? Ponúkam vám zoznam najlepšie vydláždených európskych miest, ktoré môžete preskúmať na bicykli.

Môj zoznam 9 najlepších miest v Európe, ktoré môžete preskúmať na bicykli

Si pripravený? Nasaď si prilbu a jazdi so mnou.

1 Amsterdam, Holandsko

Vicky z Vickeblueyes zdieľa cyklistické zážitky v Amsterdame:

Amsterdam je mekkou cyklistov; Či už ste šetrní k životnému prostrediu, ste fanúšikom fitness alebo si len užívate pobyt vonku, obyvatelia Amsterdamu používajú bicykle ako svoj primárny spôsob dopravy s ľahkosťou a potešením.

Pri potulkách malebnými uličkami a tichými kanálmi okolo vás horúčkovito sviští bicykle so zvukom malého zvončeka, ktorý upúta vašu pozornosť.Hoci je to úžasné miesto na jazdu na bicykli a sledovanie sveta, pre začínajúceho cyklistu je to dosť stresujúci zážitok.

Amsterdam má zavedený systém voľných jazdných pruhov, ale keďže celé mesto sa cestuje na bicykli, správna etiketa môže byť pre necyklistu (aka vodiča áut) niekedy dosť náročná. ). Vydajte sa do Home Egels, známeho aj ako Yellow Bikes of Amsterdam, kde si môžete jednoducho požičať bicykel a kde vám personál rád pomôže na vašej ceste, alebo ak chcete, pripojte sa k nim na výlet na bicykli.

Pamiatky, ktoré sú ideálne na cyklistiku, sú Vondel Park, oblasť Jordaan a Múzeum Anny Frankovej.

2 Valencia, Španielsko

Valenbisi, systém zdieľania bicyklov. Príbeh používateľa:

Volá sa Valenbisi a bicykel si môžete požičať kdekoľvek a kedykoľvek na ľubovoľný čas.Zaregistrujete sa do systému a zo stanice si môžete zobrať bicykel. Bicyklujete do cieľa a znova zaparkujete bicykel. Ak to urobíte do 30 minút od prevzatia bicykla, je to zadarmo. Ďalšie sadzby a podmienky predplatného nájdete na stránke Valenbisi tu.

Tento systém sa mi páčil. Mal som možnosť ísť na bicykli na pláž alebo do Centra umenia. V centre mesta sú spevnené cyklotrasy, ktoré umožňujú príjemnú jazdu na bicykli. Mal som problém nájsť voľné parkovacie miesto na zaparkovanie bicykla. Niekedy boli všetky plné a musel som nájsť inú stanicu na zaparkovanie bicykla. Alebo počkajte, kým si niekto vezme bicykel.

3 Rím, Taliansko

História starovekého bicykla Appian Way:

Po 4 dňoch pešej prehliadky mesta sme chceli získať iný pohľad na mesto.Vzal som svojich rodičov na prehliadku Ríma so sprievodcom na bicykli. Vybrali sme si panoramatický kopec. Bolo to trochu náročné, keďže nie sme zvyknutí jazdiť na bicykloch do kopcov, ale všetko úsilie nám stojí za to.

Túto prehliadku môžem odporučiť, pretože je z nej naozaj panoramatický výhľad na mesto. Navštívite všetky kopce Ríma a niektoré malé tajné miesta a parky. Zarezervoval som si toto turné cez holandskú agentúru, takže nemôžem odporučiť žiadnu inú, ale sú tam desiatky.

Nerob tú istú idiotskú chybu ako ja: ak fotíte počas jazdy na bicykli, otočte sa a stlačte prednú brzdu: spadnete. Och! Premýšľali ste niekedy o Ríme ako o jednom z najlepších miest v Európe na objavovanie na bicykli?

4 Barcelona, Španielsko

Barcelona je dosť veľká a po pár dňoch chodenia ma nohy ubíjali.Na jeden deň som si požičal bicykel a vybral som sa preskúmať okolie mesta. Toto bol dobrý nápad! Moje nohy si nielen oddýchli (konečne!), ale mohol som navštíviť aj odľahlejšie miesta. Narazil som na miestny remeselný trh, katalánsky veľtrh s potravinami a našiel som niekoľko nedotknutých pláží, na ktorých si môžem oddýchnuť.

Bicykle si môžete požičať v mnohých cykloobchodoch v meste, alebo keď sa stanete obyvateľom Barcelony, môžete sa zaregistrovať do systému zdieľania bicyklov BiCing Barcelona. Samozrejme môžete absolvovať aj cyklistickú prehliadku Barcelony. So svojimi širokými ulicami a úzkymi uličkami pozdĺž pláží je Barcelona určite jedným z najlepších miest v Európe, ktoré môžete preskúmať na bicykli.

5 Londýn, Spojené kráľovstvo

Londýn je ďalším favoritom na zozname miest v Európe, ktoré môžete preskúmať na bicykli. Tu je to, čo Vivian z Miss Happy Feet hovorí o cyklistike v Londýne:

Požičať si bicykel v Londýne je neuveriteľne jednoduché. Nie je potrebné rezervovať sa vopred; Dokovacie stanice sú všade viditeľné – stačí prejsť k stanici s vašou bankovou kartou a klepnúť na obrazovku. Tak jednoduché! Keď som bol v Londýne, prenajal som si bicykel (Santander Cycles) a zaplatil som len 2 £ za celý deň. Áno, len 2 £, ale každých 30 minút som musel hľadať dokovaciu stanicu. Nebolo to také zlé, pretože ako som povedal, dokovacie stanice sú všade. Pripomienka: Pred požičiavaním bicykla je dobré si to naplánovať! Mapy s dokovacími stanicami nájdete na webovej stránke TfL (Transport for London).

Kam ísť na bicykli v Londýne?

Kensingtonské záhrady a Hyde Park sú pre cyklistiku veľmi zaujímavé, najmä ak ste novým požičiavaním mestského bicykla.Ďalšia úžasná vyhliadková trasa (moja obľúbená) je na južnom brehu, po ktorej môžete prejsť až k Westminsterskému mostu.

6 Paríž, Francúzsko

Daphne, spoluzakladateľka a spisovateľka Girlswanderlust:

Rozhodol som sa ísť na jednodňový výlet na bicykli. Na bicykli som našiel Notre Dame, Eiffelovu vežu, Arc de Triomphe, Grand Palais, Pyramide du Louvre a Palais Royal. Bol to skvelý zážitok! Môžete ísť kam chcete, kedy chcete a nájsť si čas na návštevu všetkých pamiatok.

Ktoré mestá v Európe je najlepšie preskúmať na bicykli? Ponúkam vám zoznam najlepšie vydláždených európskych miest, ktoré môžete preskúmať na bicykli.
Bicyklovanie v Paríži – obrázok od girlswanderlustBicyklovanie v Paríži bolo niekedy trochu stresujúce a nebezpečné, pretože nie všade sú cyklistické chodníky. Občas musíte aj na frekventovaných cestách medzi mnohými autami šliapať do pedálov.

Cyklistiku v Paríži však určite môžem odporučiť. Je veľmi ľahké obísť hlavné pamiatky uvedené vyššie a je to skvelý spôsob, ako preskúmať mesto. Môžete sa dozvedieť viac o Daphninej cyklotrase cez nádherný Paríž. Alebo nájdite Girlswanderlust na Instagrame.

7 Shkoder, Albánsko

Allison z večného príchodu.

Požičal som si bicykel v Shkoder v Albánsku. Viem, pravdepodobne ste o nej ešte nepočuli! Shkoder je mesto v Albánsku, ktoré je pre cyklistov najviac priateľské, pričom takmer všetci obyvatelia vlastnia a pravidelne používajú bicykel. Autá sú na cyklistov celkom zvyknuté, takže doprava nie je taká hektická ako v iných častiach Albánska, napr. v hlavnom meste Tirana. Požičať si bicykel z môjho hostela je celkom jednoduché, mám vlastný na deň len za 2 eurá.

Buďte opatrní pri bicyklovaní v Albánsku.

Cesty v Shkoder sú v celkom slušnom stave, ale problémom môžu byť odpadky a nesprávne zaparkované autá, takže musíte zostať ostražití. Nie sú tam ani cyklotrasy, ale toto je Albánsko, krajina odrezaná od sveta 40 rokov, kde infraštruktúra len začína dobiehať.

8 Gent, Belgicko

Kaylene z Cheers to Travelling zdieľa svoj príbeh o cyklistike v Gente v Belgicku.

S priateľom sme si na pár dní požičali bicykle v belgickom Gente, meste známom pre svoju cyklistiku. Bicykle sme si požičali v kempingu Blaarmeersen na okraji mesta. Bolo to veľmi jednoduché a po celom meste je pomerne veľa požičovní.

Boli sme ubytovaní v kempingu a bolo to kúsok od historického centra mesta. Samotný tábor bol príjemný na jazdu po chodníkoch, ktoré sa vinú okolo pláží, jazier a zalesnených oblastí.

V oblasti mesta, ktorú sme plánovali preskúmať, sme zvyčajne bicyklovali a potom sme zamkli bicykle a zvyšok mesta sme prešli pešo. V celom Gente sú chodníky pre cyklistov a pruhy pre motorkárov, vďaka čomu je ľahké a bezpečné vyraziť do ulíc s bicyklom.

V útulnom centre mesta je dokonca veľa častí bez áut, ktoré sú ideálne na bicyklovanie, pokiaľ zvládnete hrboľaté dláždené ulice.

9 Rovinj, Chorvátsko

Shanti z Awanderphile bola taká láskavá, že sa podelila o svoj príbeh o Rovinji:

Nedávno som mal to šťastie navštíviť mestečko Rovinj, ktoré sa nachádza na veľkolepom chorvátskom pobreží. Je to krásne staré mesto s obligátnym kostolom na kopci, dláždenými uličkami, zmrzlinárňami na každom rohu a tiež množstvom obchodov, kde si môžete požičať bicykle.Posledných pár dní som oddychoval a užíval si slnko a zotavoval sa Zo 470 km dlhej európskej prechádzky za mier. Myslím, že som si potom určite zaslúžil prestávku!

Človek sa však po pár dňoch státia znepokojí a nastal čas preskúmať pobrežie na bicykli! Woohoo! Keď idete dole na pobrežie, je veľa miest, kde si môžete požičať bicykel za dobrú cenu, dokonca aj na hodinu, ak chcete len rýchly výlet.

Kam ísť na bicykli v Rovinji?

Keď som bol vybavený bicyklom a potrebným košíkom (musíte mať správne miesto na odloženie tašky?), zamierili sme na sever, popri luxusných súkromných plážach vyzdobených opálenými telami malé kroviny, aby ste objavili viac pláží, ktoré skutočne mali piesok! Ak ste boli v tejto časti sveta, viete, že je to vzácny pohľad.

Po rýchlom kúpaní v teplom, ale osviežujúcom mori sa vraciame späť, ale pokračujeme do starej časti mesta Rovinj.Cestovanie sem bolo celkom jednoduché, ale niektoré dláždené ulice môžu byť trochu neisté, takže musíte byť trochu opatrní. Výsadba nad riadidlami nie je ideálna.

Staré mesto Rovinj je veľmi malebné s malými obchodíkmi a úzkymi uličkami. Tu sme zaparkovali bicykle a na chvíľu zastavili na obligátnu zastávku gelato a pozeranie ľudí vedľa maríny. Potom bohužiaľ nastal čas zrýchliť a vrátiť bicykle. Našťastie bolo tiež 17:00, čo znamenalo, že nastal čas vychutnať si Hugo Spritz alebo dva…

10 Kodaň, Dánsko

Aký je dobrý zoznam bez 10 položiek? Miranda z Mirambling.com na Kodani:

Kodaň (København) je hlavné mesto Dánska. Podobne ako v Amsterdame uvidíte viac bicyklov ako ľudí, ak nie viac.Moja sestra a ja sme chceli cestovať ako miestni obyvatelia, a tak sme si požičali bicykle, aby sme videli miesta ako Kastellet a sochu Malej morskej víly (Den Lille Havfrue).

Požičané bicykle si môžete vyzdvihnúť a odovzdať na rôznych staniciach v meste. Jedná sa o high-tech, ale ťažké elektrické bicykle, ktoré sú zábavné, ale drahé za 25 kr za hodinu (budete potrebovať kreditnú kartu). Na druhej strane, v Kodani je takmer všetko drahé.

Vďaka tejto a ďalším iniciatívam sa Kodaň do roku 2025 stane prvým CO2 neutrálnym hlavným mestom na svete.

Ktoré miesto by podľa vás malo byť na zozname najlepších miest v Európe na objavovanie na bicykli? Dajte nám vedieť a možno to zverejníme!

bekhendový index smerujúci nadol TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTERESTbekhendový index smerujúci nadol

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: