Tipy do záhrady

Rastliny, ktoré nahradia lieky ako paracetamol a ibuprofén

Rastliny, ktoré nahradia lieky ako paracetamol a ibuprofén
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Nie je to tak dávno, pred liekovou a farmaceutickou revolúciou, takmer každý domov liečil mnohé každodenné neduhy bylinkami alebo domácimi prostriedkami, ktoré fungovali rovnako ako mnohé lieky, ktoré dnes nájdeme v lekárňach, aj keď je pravda, že vyľudňovanie vidieckych oblastí a sťahovanie všetkých z nás do veľkých miest, kde nemôžeme pestovať naše rastliny ako liečivé prostriedky, pomohlo stratiť tieto zvyky vďaka internetu, recepty a domáce prostriedky je možné získať pomocou rastlín, ktoré nahradia určité lieky.

Ak k tomu všetkému pridáme globálne a znepokojujúce upozornenia na nadmerné a zneužívanie všetkých druhov antibiotík a liekov spoločnosťou, ktoré v niektorých prípadoch prestávajú byť účinné, pretože sa stávajú oveľa odolnejšími a oslabiť účinok týchto liekov, niektoré sa používajú na všetko, na zníženie horúčky, zníženie bolesti, zníženie zápalu, bolesti hlavy alebo svalov a dlho atď., ak niekomu povieme, že nás trochu bolí hlava, nám takmer okamžite poradil, „vezmite si paracetamol a do piatich minút to prejde…“, preto vám prinášame 5 rastlín, ktorými môžeme tieto lieky nahradiť.

plantes-aromatiques-medicinales-plan-developpement-e1472467453628

7 RASTLIN, KTORÝM SA VYHNITE POUŽÍVAniu LIEKOV

1.- Curcuma

kurkuma

Kurkuma sa v prírodnej medicíne používa od počiatku vekov a východné kultúry ju používali vďaka jej protinádorovým, antioxidačným, antiartritickým, protizápalovým, antivírusovým, antibakteriálnym a antimykotickým vlastnostiam. Jeho pridanie do našej prírodnej lekárničky na boj proti niektorým neduhom je viac než nevyhnutné, pomáha nám tiež bojovať proti chorobám, ako je cukrovka, alergie, artritída, Alzheimerova choroba a mnoho ďalších chronických chorôb.“ Je dôležité vedieť, že samotná kurkuma je telom takmer neabsorbovaná, vyžaduje si prítomnosť korenia (minimálne množstvo) a najlepšie trochu olivového oleja. Ideálne je preto konzumovať kurkumu priamo ako jedlo a nie až tak v kapsuliach.

2.- Paprika

625x470_536280e8b93795f83c8b4568_0_34-1398964475055

Ak použijeme kurkumu na nahradenie týchto liekov a pridáme korenie, môžeme využiť aj jej výhody, papriku, ktorej aktívnou zložkou je kapsaicín, olejovitá živica. Má analgetické vlastnosti, pretože inhibuje uvoľňovanie hlavného neurotransmitera podnetov bolesti, čím blokuje jeho prenos. Taktiež ak konzumujeme korenie, pomáha nám vyrovnávať množstvo cukru v krvi tak, aby bolo vyvážené. Paprika nám okrem toho, že je výborným antikarcinogénom, pomáha k lepšiemu fungovaniu žalúdka a čriev. Ak by to nestačilo, jeho konzumácia nám pomáha zmierniť bolesť pri diabetickej neuropatii, osteoartritíde a psoriáze.

3.- Zázvor

výhody-zázvor

Zázvor je prírodný a liečivý liek par excellence, dokonca aj niektoré univerzity, ako napríklad Odense (Dánsko), potvrdili, že zázvor má väčšie anti- protizápalový účinok ako ibuprofén a nie je málo, keďže zázvor je rastlina, ktorú medzi jeho prirodzené vlastnosti možno vyzdvihnúť ako vynikajúce antibiotikum, protizápalový, upokojujúci tráviaci systém, účinný systém pri kontrole nevoľnosti a zvracania, zmierňuje bolesti hlavy a migrény , stimuluje imunitný systém, chráni hrubé črevo pred rakovinovými léziami, zabíja rakovinové bunky pri rakovine vaječníkov, napomáha procesom detoxikácie potravy, zmierňuje bolesti pri artritíde, osteoporóze a svaloch, zmierňuje príznaky zápalu, chráni pred vznikom žalúdočných vredov, jeho použitie je prospešný v boji proti ochoreniu koronárnych artérií.Ak chceme, môžeme sa tiež naučiť, aké ľahké je pestovať si ho doma.

4.- Willow

salix_babylonica-620x330

Vŕba okrem toho, že je vynikajúcim zakoreňovacím prostriedkom pre naše rastliny a jednoducho si vyrobíte novú vŕbu rezom v našej záhrade, je ľahké ju nájsť v parkoch a/alebo lesoch a tiež Aj keď sa to môže zdať neuveriteľné, vŕbová kôra sa dá použiť a používa sa v prírodnej medicíne, aj keď najjednoduchšie je konzumovať ju ako infúziu, existujú aj iné spôsoby, jej kôra sa používa ako analgetikum, protizápalové, antipyretikum, antikoagulačný, upokojujúci, adstringentný a detoxikačný. Hoci má množstvo vlastností, jeho najväčšie využitie je pri bolestiach hlavy a migréne, menštruačných bolestiach, ischiase, fibromyalgii, svalových a reumatických bolestiach. Má podobný účinok ako aspirín v prípade chrípkového ochorenia bez toho, aby spôsobil odmietnutie v žalúdku.

5.- Mačací pazúr

unha_de_gato_1

Mačací pazúr, ktorý má liečivé využitie, je Uncaria tomentosa, nezamieňajte si ho s mačacím pazúrom, ktorý sa používa na okrasné účely v záhradníctve, tento pazúr by sa nemal konzumovať, táto informácia je veľmi dôležitá. pazúr je silný protizápalový účinok na tkanivá a nervové zakončenia, dekongestant, antibakteriálny, antimutagénny, cytostatický, pomáha nám vyrovnávať črevnú flóru a Crohnovu chorobu. zmierňuje príznaky alergií, ako sú peľ, bronchitída a astma. Ako antivirotikum sa ukázalo, že je účinný pri genitálnom herpese, herpes zoster a AIDS. Inhibuje zrážanlivosť a stimuluje imunitný systém.

Dúfame, že vám tieto prostriedky pomôžu pri vašich ochoreniach alebo príznakoch, neváhajte a zanechajte nám komentáre, ak poznáte nejaké ďalšie rastliny, ktoré nám pomáhajú nahradiť tieto lieky, zo zelených nápadov by sme chceli zdôrazniť aj to, že pri každom vážnom neduhu či chorobe treba ísť k špecialistom.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: