Životné prostredie

Tieto kryštály vytvárajú slnečnú energiu a sú revolučnými mestami

Tieto kryštály vytvárajú slnečnú energiu a sú revolučnými mestami
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Tento nový revolučný koncept, ktorý už bol vyvinutý, sú transparentné solárne panely, ktoré by umožnili váš domov, kanceláriu alebo dokonca auto okná, vyrábajú si vlastnú elektrinu, čo nám umožňuje používať ich aj ako okná s výhodou, že nie sú nepriehľadné.

Tým sa tiež otvárajú dvere telefónom a tabletom, aby si vyrábali svoju vlastnú energiu, a tým podporili slnečnú energiua preto oveľa čistejšia energia.

Univerzita v Michigane vedie výskum a ich tím vytvoril priehľadný luminiscenčný solárny koncentrátor, ktorý sa oku javí ako jasný, ale dokáže získať energiu z vlnových dĺžok svetla neviditeľných pre ľudí.

transparentný_solárny_panel_1-820x420

Richard Luntprojektový manažér priznáva, že nejde o prvý priehľadný solárny panel, ako o tom skúmali iné univerzity a spoločnosti tiež však hovorí, že zatiaľ je to jediné, čo fungovalo.

Ak chcete vedieť o tomto skvelom vynáleze trochu viac, musíme povedať, že zaujímavosťou je, ako organické molekuly v paneli absorbujú veľmi špecifické a neviditeľné vlnové dĺžky slnečného svetla, v rozsahu blízkom ultrafialovému žiareniu a infračervené.Toto svetlo smeruje k okrajom panelu, kde sú umiestnené fotovoltaické solárne články.

„Pretože materiály neabsorbujú ani nevyžarujú svetlo vo viditeľnom spektre,“ hovorí Lunt, „pre ľudské oko sa zdajú byť výnimočne transparentné.“

sklenená budova

Jednou z dier, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú pri uvádzaní týchto panelov na trh, je účinnosť panelov. Práve teraz sú články schopné poskytnúť účinnosť iba 1 %, tím Lunt dúfa, že v budúcnosti bude schopný dosiahnuť 5 % účinnosť

Predstavte si nie príliš vzdialenú budúcnosť, kde by sa sklenené budovy používali ako ideálna platforma pre túto technológiu, keďže samotné okná by mohli fungovať ako generátory energie. Dokonca aj na domácej úrovni, ako sú naše elektronické zariadenia schopné samostatne sa zásobovať energiou, elektronické čítačky, tablety, smartfóny a ďalšie zariadenia nám umožňujú mať oveľa väčšiu autonómiu a predovšetkým využívať nekonečný zdroj energie.

Aké ďalšie zelené nápady by sme mohli použiť na využitie čistej energie, zelenej energie, skrátka energie, ktorá sa stará o našu planétu?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: