Životné prostredie

Ako vyrobiť hlinenú pec. Stiahnuteľné PDF a kompletný návod

Ako vyrobiť hlinenú pec. Stiahnuteľné PDF a kompletný návod
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Pre všetkých milovníkov jedla, ktorí majú radi skutočné jedlo, vám dnes prinášame návod, ako vyrobiť hlinenú pec na varenie s drevom, plus PDF na stiahnutie s plánmi a mnoho ďalšieho .

ako vyrobiť hlinenú pec pdf

Hlinené pece sa vracajú do mnohých záhrad a fariem, pretože ide o mimoriadny spôsob varenia našich jedál. Dokonca nám pomáha pripraviť vynikajúci chlieb s chuťou a textúrou, ktorú v žiadnej klasickej rúre nedostaneme.

Ak máte záujem naučiť sa vyrobiť jednoduchú hlinenú pec, nenechajte si ujsť tento článok, pretože sa v ňom dozviete aj základné pravidlá a predstavy o jej prevádzke. Postupujte krok za krokom, ako to urobiť od začiatku, bez akýchkoľvek predchádzajúcich znalostí a získate veľmi efektívnu domácu rúru.

Vyrobte si hlinenú pec na varenie s palivovým drevom

Proces stavby pece na drevo je zábavný. Možno existujú iné metódy a spôsoby, ako to urobiť, s vyšším rozpočtom. Avšak tieto tvary, ktoré sme vybrali, , sú najdostupnejšie a najkompletnejšie, hoci vždy môžete pridať svoj malý osobný dotyk

Ako budete postupovať krokmi, uvidíte obrázky, ktoré vám pomôžu získať predstavu o procese. Týmto spôsobom si budete môcť skutočne predstaviť, čo robíme.

ako vyrobiť hlinenú pec

Ako vyrobiť jednoduchú hlinenú pec

V prvom rade by ste mali hľadať voľné miesto, kde by sa dala umiestniť pec na drevo, ako malý kútik v záhradeOkrem iných prvkov, ako sú prírodné kamene, čím väčšie, tým lepšie, keďže s nimi vytvoríme základňu toho, čo bude naša pec.

Budete potrebovať hlinu, hlinenú m altu na tvarovanie konštrukcie, piesok, tehly a nekonečné množstvo prvkov, ktoré na vaše šťastie v tejto verzii takmer nebudete potrebovať. Všetko urobíme s recyklovanými a prírodnými prvkami, Váš rozpočet nepresiahne 20-30 eur.

Čo tak? Mať doma pec na drevo, kde si môžete upiecť chlieb a pripraviť tie najlepšie pizze v meste, je teraz na dosah.

Pustme sa teda do práce a začnime stavať náš nový zázrak na pečenie, ktorý vám umožní variť jedlo oveľa tradičnejšie, zdravšie a chutnejšie.

Krok 1. Usporiadanie pozemku a jeho základne

Na pevnú a odolnú rúru je nevyhnutné vytvoriť pevný a pevný základ. Prvá vec, ktorú urobíme, je rozhodnúť sa naskladať kamene a zmes cementu. Môžete sa tiež rozhodnúť pre stohované palety, čo je zaujímavá možnosť.

hlinené pece

Rozhodli sme sa pre kamene, ktoré dobrou zmesou cementu alebo hliny sa nám podarilo vytvoriť dostatočne odolný základ na podporu váha.

Kamene poukladáme na seba a vytvoríme základňu vo výške, ktorá nám najviac vyhovuje, na ktorej sa nám bude neskôr pohodlne pracovať.

Na už vytvorenú podložku poukladáme sklenené fľaše na seba a súvisle, kým nevytvoria nový povrch. Potom naplníme a sploštíme hlinou.

ako si vyrobiť jednoduchú hlinenú pec

Krok 2. Žiaruvzdorné tehly

Žiaruvzdorné tehly budú umiestnené na vrchu, ako môžete vidieť na obrázku. Budú mať na starosti držanie vašich podnosov na pizzu a chlieb. Preto musia byť odolné voči teplu.

Umiestnime ich vytvoríme novú rovnú základňu, ktorá určí šírku a hĺbku našej pece na drevo. Ideálne by bolo mať rúru, ktorá nám umožní vychutnať si aspoň priemer medzi 50 a 60 centimetrami.

Teraz máme náš suchý základ, kamene ako podperu, fľaše s hlinou a na vrchu tehly dokonale zarovnané. To všetko vytvorí rovný a homogénny povrch.

Krok 3. Kupola, piesok a hlina, nerozluční priatelia

Keď je naša základňa pripravená, zameriame sa na vytvorenie kupoly, ktorú vytvorí mokrý piesok. Kôpku spravíme a vytvarujeme, pričom si označíme budúce dvierka, cez ktoré budeme jedlo zavádzať.

ako vyrobiť pec na drevo

Keď máme kupolu hotovú, prikryjeme ju mokrým novinovým papierom, čo nám umožní neskôr vytvoriť separáciu s ďalšou vrstvou, ktorú doplníme.

Na 1 diel vody zmiešame 3 diely hliny a vytvoríme akúsi plastelínu. K tomu môžeme pridať trochu slamy, ekonomický a dostupný prvok.

Keď máte zmes pripravenú, obklopte kupolu jej vrstvou. Hrúbka približne 10 centimetrov. Skontrolujte, ako sa formuje vaša rúra!

Krok 4. Vytvarujte podľa svojich predstáv a majte dvere

Keďže íl je úplne tvarovateľný, práve vtedy vytvoríte všetky dekoratívne prvky a tvary, ktoré chcete na kupole. Vaše ruky budú mať na starosti vytváranie autentických zázrakov.

Ako postaviť hlinenú pec

Keď je kupola vytvorená, všetko, čo musíte urobiť, je vyprázdniť piesok vo vnútri a odstrániť ho. V prvom rade sa uistite, že vaša zmes s hlinou vyschla, inak budete svedkami kolapsu pece v priebehu niekoľkých sekúnd.

Na vytvorenie dverí môžete použiť množstvo možností, rozhodli sme sa nezahrnúť žiadne, ale existujú návrhy, ktoré obsahujú kus veľmi odolného a hrubého dreva s rovnakým rozmerom ako rám, ktorý vám zostal na dvere.

Tieto dvere môžete ozdobiť vytvorením murovaného oblúka, vložením drevených lamiel alebo samotným tvarom, ktorý hline dali vaše ruky, aby bol symbolom vašej zručnosti a kreativity.

Krok 5. Rúra na drevo pripravená na horenie

Musíte iba spustiť oheň, aby zvyšok urobil samotné teplo. Bude to inauguračný oheň vašej novej pece na drevo. Steny tohto sa samy spevnia a už o pár hodín budete mať svoje nové dielo hotové.

Vyberte si prvé jedlo, ktoré sa bude dobre piecť, pretože si ho budete navždy pamätať. Upiecť chlieb alebo pizzu môže byť dokonalou výhovorkou na stretnutie priateľov a otestovanie výsledku tejto práce.

Ako vyrobiť hlinenú pec PDF

Okrem tohto modelu, ktorý sme práve videli, zdieľam tento návod, ako vyrobiť hlinenú pec (PDF), návod, ktorý pripájame nižšie.

Vyrobíme jednoduchú, ale veľmi funkčnú rúru, ideálnu na začatie výroby tradičnej rúry. Kroky na výrobu rúry a vysvetlené v príručke sú nasledujúce:

  • Pripravte základňu pre rúru: Bezpochyby najdôležitejší prvok, dobre si vyberte miesto a pripravte adekvátny základ, ktorý vydrží všetko do rúry.
  • Materiály na stavbu pece: Vysvetľuje základné materiály, ktoré budeme potrebovať na jej stavbu: blato, sklo, tehly, hlina …
  • Ako pripraviť kupolu pece: Ako pripraviť základňu a tehly, ktoré vytvoria kupolu.
  • Záverečná fáza, komín: ako ho správne umiestniť pre správnu manipuláciu s rúrou.
  • Prvé vypálenie: Vykonajte prvé vypálenie, aby ste dokončili našu rúru a skontrolovali teploty.
  • Recepty: V tejto príručke nájdete najlepšie recepty do rúry a je základnou súčasťou, ktorá nesmie chýbať. Pripravte pizzu, chlieb, sušienky atď…

STIAHNUŤ NÁVOD A PLÁNKY AKO VYROBIŤ RÚRU NA DREVO v PDF

Tu nižšie vám nechávame odkaz na stiahnutie kompletného sprievodcu výrobou hlinenej pece vo formáte PDF a plány tvaru Zadarmo. Neváhajte a pošlite to všetkým, ktorí si chcú vyrobiť vlastnú rúru.

plány pece na drevo pdf

Predstavte si, že by ste mohli jesť skutočný chlieb, domáci chlieb. Varenie tohto druhu jedla vo vlastnej rúre mu dáva neporovnateľnú chuť. Nie je nič lepšie, ako mať doma vlastnú rúru.

Dúfame, že vám tieto zelené nápady pomôžu a vďaka tejto domácej peci na drevo, ktorú si ľahko postavíte, vám pomôžu byť viac sebestační so zdravšou a zdravšou stravou.

TENTO ČLÁNOK SI MÔŽETE ULOŽIŤ NA PINTEREST

hlinená pec

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: