Životné prostredie

Ako rozmnožovať alebo rozmnožovať Pothos ( Epipremnum Aureum )

Ako rozmnožovať alebo rozmnožovať Pothos ( Epipremnum Aureum )
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Ak hovoríme o jednej z najrobustnejších a najjednoduchších rastlín v kancelárii aj doma, pokiaľ ide o starostlivosť, zalievanie a rast, budeme hovoriť o pothose (Epipremnum aureum). Je to rastlina pre tých, ktorí chcú začať mať rastliny doma alebo v kancelárii, ale boja sa ich zabiť, pretože nie sú dobrí v rastlinách, nepotrebuje veľa starostlivosti, rozžiari každú miestnosť svojimi lianami a lesklou zelené listy, nepotrebuje nadmerné slnenie, ale predovšetkým sa veľmi ľahko rozmnožuje.

AKO ROZMNOŽOVAŤ POTHOSY ALEBO ZEMIAKY

Na rozmnožovanie rastliny ako vo všetkom, čo chceme rozmnožovať, musíme mať najprv vyvinutú rastlinu alebo ju nazvať nejakým spôsobom „matka“, môžeme si ju vziať z domu alebo požiadať nášho sused pre kmeň /a alebo spolupracovníka.

1.- VYREZAJ STEŇ

Z materskej rastliny môžeme odrezať dlhú stonku v závislosti od toho, koľko odrezkov chceme odobrať, na stonke sú malé uzlíky, kde sa rodia nové listy alebo vetvy, z ktorých vychádzajú naše korene vonku, zvyčajne čelia zrodeniu listu, ako vám to ukazujeme na fotografii nižšie, ak chceme zabezpečiť úplný úspech, musíme nechať aspoň dva uzly na rez, ktorý chceme urobiť. Z týchto uzlov odstránime listy, aby sa oveľa ľahšie zakorenili.

Keď sme stonku odrezali, máme dve možnosti, ako ju reprodukovať, druhá možnosť je tá, ktorá mi vždy poskytla najlepší výsledok.

MOŽNOSŤ A

Našu odrezanú stonku umiestnime do malého črepníka a snažíme sa, aby sa väčšina uzlín zakopala do kontaktu so substrátom (odporúčam tento špeciálny substrát na odrezky), je dôležité, aby sme črepník umiestnili na v polotieni a nie na priamom slnku a vždy skontrolujte, či je viac-menej vlhko. Môžete dať viac ako jeden odrezok na rastlinu. Pridaním guľôčky keramzitu na dno nášho kvetináča pomôžete odvodňovaniu a zabránite hnilobe rastliny.

MOŽNOSŤ B

Do pohára alebo dózy dáme odrezky, ktoré sme vždy odrezali, pričom uzol necháme vo vode, po niekoľkých dňoch uvidíte, ako koreň začne rásť a formovať sa, ak voda sa veľmi zakalí alebo sa vyparí, mali by ste si byť vždy vedomí toho, že ju musíte v prípade potreby naplniť.

Na základe zelených nápadov dúfame, že vám tento článok poslúžil a povzbudzujeme vás, aby ste si svoj pothos reprodukovali doma! Ak ste boli úspešní alebo viete o inej metóde, neváhajte nám to povedať.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: