Životné prostredie

Ako prirodzene vyhrievať bazén

Ako prirodzene vyhrievať bazén
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Nie je nič lepšie ako plávanie v teplom bazéne, najmä v najchladnejších oblastiach a provinciách. Vieme však, že zážitok z teplého kúpeľa môže byť príliš drahý a zároveň problém pre životné prostredie. Mnoho majiteľov bazénov si kladie otázku, ako ich aklimatizovať ekologicky. Ďalšou z ich obáv je, ako znížiť náklady na vykurovanie svojich bazénov.

Prostredie každého bazéna je iné, takže šetrenie peňazí a pomoc životnému prostrediu môže byť ťažké.Napriek tomu existuje niekoľko spôsobov, ako ich prirodzene vyhrievať, ktoré fungujú vo väčšine z nich, tu sú niektoré z týchto účinných metód na vyhrievanie bazéna.

ČERPADLÁ KLIMATIZÁCIE BAZÉNOV

V prípade bazénov, ktoré už boli postavené, sú snáď najefektívnejším spôsobom ohrevu bazénové čerpadlá. Tieto zariadenia regulujú teplotu vody tak, aby bola príjemná na dotyk.

Toto sú jedny z najziskovejších spôsobov vykurovania bazéna s udržateľnými výdavkami na energiu . Vďaka ich technológii získavajú energiu použitú na ohrev bazéna z prírodných a obnoviteľných zdrojov.

Týmto spôsobom sa nielen znížia priame emisie CO2, ale tým, že sa vyprodukuje len malá časť energie, sa výrazne zníži spotreba a vaše výdavky. Tieto zariadenia poskytujú množstvo výhod, sú nízkospotrebné, ekologické, tiché a nevyžadujú veľkú údržbu ani dopĺňanie plynu.

A najlepšie na tom je, že ich môžete používať vo všetkých ročných obdobiach, pretože dokážu ochladiť vodu aj počas tých najhorúcejších dní.

UMIESTNENIE BAZÉNA

Umiestnenie bazéna s cieľom optimalizovať jeho vykurovanie z environmentálnych zdrojov je možno najprirodzenejším spôsobom jeho vykurovania. Samozrejme, dosiahnutie tohto cieľa si vyžaduje veľa plánovania a je zrejmé, že ide len o bazény, ktoré sa čoskoro postavia.

Aby ste to dosiahli, musíte venovať pozornosť rôznym faktorom, ako napríklad „optimalizovanému slnečnému žiareniu“, čo je umiestnenie bazéna v oblasti, kde môže získať maximum tepla zo slnka. Rovnako dôležité je chrániť ho pred vetrom, pretože na povrchu vytvára vlny, ktoré odoberajú teplo.

Strata tepla z odparovania a vlhkosť sú ďalšie faktory, ktoré treba zvážiť.

PANELY SOLÁRNEHO VYHRIEVANIA BAZÉNOV

Existujú dva typy solárnych vykurovacích panelov, tie, ktoré sú vyrobené z plastu a tie, ktoré majú sklenený kryt. Prvé sa používajú, keď teploty prekročia bod mrazu, sú odolné voči ultrafialovému svetlu a majú jednoduchý dizajn.

Panely s sklo sú o niečo drahšie, pretože majú mantinely ako hliník a meď. Okrem toho sú navrhnuté s prenosovými kvapalinami a výmenníkmi tepla. Možno ich používať celoročne v akomkoľvek počasí.

V oboch prípadoch sú navrhnuté tak, aby slnečné lúče prenikali špeciálnym spôsobom a tým zvýšili vnútornú teplotu vody až o 10° v porovnaní s exteriérom. Je to jeden z najprirodzenejších spôsobov vykurovania bazénov a keďže sú trvácne, nepotrebujú elektrinu ani plyn a sú šetrné k životnému prostrediu.

SOLAR KRYT

Solárny kryt je jedným z najhospodárnejších a najekologickejších spôsobov ohrevu bazéna. Túto čiapku si kúpite raz za život, jej fungovanie nezávisí od paliva alebo elektriny. Po položení na hladinu vody absorbuje slnečné lúče, čím ju ohrieva a zároveň zabraňuje jej vyparovaniu.

SOLÁRNE KRUHY

Krúžky fungujú podobne ako prikrývka, len namiesto toho, aby boli úplnou dekou v bazéne, sú to malé kúsky tejto plastovej látky v tvare krúžkov. Môžete ich zafarbiť niekoľko po celom povrchu a vo vode sa budú pohybovať.

Vyhrievajte bazén pomocou iba slnečného tepla a zabráňte aj vyparovaniu vody. Sú veľmi ekonomické, prispôsobia sa všetkým typom bazénov a nie sú škodlivé pre životné prostredie.

TEKUTÉ SLNEČNÉ KRYTY NA BAZÉNY

Ako už názov napovedá, ide o tekutý kryt a pôsobí rovnako ako klasický solárny kryt. Bojuje proti odparovaniu vody, zabraňuje tepelným stratám a je schopný absorbovať slnečné lúče, aby udržal teplotu vody.

Kvapalina sa naleje na bazén, aby na ňom vytvorila neviditeľnú vrstvu. Je netoxický a biologicky odbúrateľný, takže patrí medzi ekologické spôsoby. Jedinou nevýhodou, ktorú sme zistili, je, že ak je bazén na mieste, kde veľa fúka vietor, môže narušiť povrchovú vrstvu a minimalizovať jej vlastnosti.

DOMOVÉ SOLARNÉ KOLEKTORY

Ďalším spôsobom prirodzeného ohrevu bazéna sú solárne kolektory. Tieto malé predmety obalia potrubie, ktoré ohrieva vodu vo vnútri kupoly. Nezaberú veľa miesta a svoju funkciu plnia dokonale.

Mali by ste však mať na pamäti, že sa odporúčajú pre relatívne malé bazény. Sú ohľaduplní k životnému prostrediu, pretože na svoju prevádzku využívajú iba slnečnú energiu. Sú lacné a ľahko sa používajú.

SPOJUJTE SOLÁRNY KRYT S BAZÉNOVÝM TEPELNÝM ČERPADLOM

Najúčinnejším ohrevom bazéna je kombinácia dvoch predtým exponovaných metód. A aj keď to môže byť drahšie, pretože kupujete dve položky, je to najlepší spôsob, ako to zahriať a ušetriť z dlhodobého hľadiska.

Solárny kryt alebo prstence a čerpadlá na ohrev bazéna udržia bazén pripravený na použitie počas slnečných aj zamračených dní. Každý deň v roku budete mať teplý bazén bez ohľadu na počasie vonku.

Môžete však vidieť lepšie výsledky, ak vezmete do úvahy polohu bazéna a zakryjete ho pred vetrom. Obidve metódy fungujú prirodzene, keďže berú teplo zo slnka, aby fungovali.

Už poznáte spôsoby, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, ako mať najlepšie vyhrievanie bazéna, teraz to už len zaveďte do praxe a užite si dni plávania.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: