Tipy do záhrady

Prečo sú prírodné produkty najlepšie na starostlivosť o pleť a vlasy?

Prečo sú prírodné produkty najlepšie na starostlivosť o pleť a vlasy?
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Mnohé z potravín, ktoré jeme každý deň, a dokonca aj naše produkty starostlivosti o pleť a vlasy, obsahujú škodlivé chemikálie. Preto si túto realitu uvedomuje čoraz viac ľudí a čoskoro začnú používať zdravšie produkty, ktoré zároveň pomáhajú životnému prostrediu. Jedným zo spôsobov, ako zistiť, či by nám nejaký kozmetický výrobok mohol uškodiť, sú jeho štítky so špecifikáciami.

Mali by ste však vedieť, že produkty na vlasy, pleť a telo majú často len málo alebo žiadne vládne nariadenia, takže bez toho, aby sme si to uvedomovali, si môžeme poškodiť zdravie.

V tomto príspevku zistite prečo je lepšie kupovať prírodné produkty pre starostlivosť o naše telo, tvár, pleť a vlasy, takže ktoré sa konečne rozhodli začať prechod od produktov s toxickými látkami k produktom so 100% prírodnými a zdravými zložkami.

Ako môžu tieto toxické a jedovaté látky poškodiť naše zdravie?

Ak ste nevedeli, produkty osobnej starostlivosti, ktoré bežne používame, od krémov až po šampóny, nielen pokrývajú našu pokožku a vlasy, ale tiež vstupujú do nášho tela cez ochrannú lištu pokožky a dosahujú náš krvný obeh.

Aby sme chemikálie naniesli priamo na pokožku, mohli sa priamo absorbovať a mali priamy vplyv na mnohé procesy v tele.

Dokonca aj naša pokožka hlavy je veľmi citlivá na chemické látky, ktoré, aj keď môžu mať určitý úžitok pre vlasy, môžu spôsobiť ďalšie poškodenie zvyšku tela.

V tomto zmysle môžu chemikálie ovplyvniť imunitný systém, nervový systém a reprodukčný systém. Vône môžu pekne voňať, ale v skutočnosti sa používajú na zakrytie chemikálií.

Takýmto spôsobom nestačí našu pokožku a telo ošetrovať zvonku, ale aj zvnútra a venovať pozornosť produktom, ktoré používame. A ak to bude potrebné, začnite ich nahrádzať tými, ktoré nám poskytujú viac výhod, ako uvidíme teraz.

Prečo je lepšie staviť na používanie produktov na báze prírodných surovín?

Vieme, že môže byť ťažké odolať pekným obalom, pútavým štítkom a lákavým sľubom, ktoré nájdete na produktoch osobnej hygieny a kozmetických výrobkov v supermarketoch.

Pod jej elegantnými frázami a sľubmi však nájdeme niekoľko toxických a potenciálne karcinogénnych látok súvisiacich s hormonálnymi zmenami, alergiami a inými stavmi, ktoré by nepochybne mohli spôsobiť vážne poškodenie vášho zdravia.

Toto sú hlavné dôvody, prečo je lepšie staviť na prírodné produkty:

Vaše výhody sú oveľa trvalejšie a efektívnejšie

Používaním prírodného produktu starostlivosti o pleť namiesto syntetického sa v podstate vyhnete všetkým negatívnym účinkom na zdravie. Budete sa tak cítiť lepšie a budete vyzerať lepšie.

Mnoho zložiek moderných organických produktov starostlivosti o pleť sa používa po stáročia, a preto sú teraz dobre známe pre svoje neuveriteľné výhody pre pleť.

Ak sa pri čítaní etikety produktu dočítate, že obsahuje známe zložky, ako sú okrem iného jablková šťava, arganový olej, citrónová šťava, budete vedieť, že nielenže nie sú škodlivé, ale sú sú celkom prospešné (obsahujú vitamíny a zlúčeniny ako vitamín C, E, resveratrol, alfa-hydroxy kyselina a ďalšie).

A neexistuje lepší dôkaz ako skúška časom a tieto zložky sa osvedčili a nemajú žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky, čím zabezpečujú zdravú a krásnu pokožku a telo.

Na druhej strane, prírodná kozmetika ako krémy, šampóny či kondicionéry sú natoľko účinné, že bez ohľadu na typ pleti sa ľahko prispôsobia mastnej, zmiešanej alebo suchej pleti. Rozlúčte sa s alergickými reakciami, podráždením a opuchom!

Veľké kozmetické spoločnosti testujú na zvieratách

Týranie zvierat sa nevyskytuje len na uliciach, ale vyskytuje sa aj vo veľkých laboratóriách a kozmetickom priemysle, najmä u výrobcov produktov starostlivosti o pleť.

Dobrou správou je, že výrobcovia prírodných produktov sa zriekajú testovania na zvieratách a v skutočnosti nerobia nič, čím by ublížili iným živým tvorom. V tomto zmysle sú etickejšie a empatickejšie ako veľké korporácie syntetických produktov.

Ak ste teda proti testovaniu na zvieratách, najlepším spôsobom sú prírodné produkty starostlivosti o pleť.

Kozmetické výrobky syntetického pôvodu NIE SÚ ohľaduplné k životnému prostrediu

Je dôležité poznamenať, že ak chemikálie v syntetickom produkte preniknú do pôdy, môžu mať hrozné následky na okolité ekosystémy.

Na výrobu obalov sa navyše používajú ťažobné materiály ako hliník alebo olovo, ktoré vytvárajú veľké znečistenie tým, že zanechávajú v životnom prostredí uhlíkové stopy.

Ak teda používate prírodné a bio kozmetické produkty, nielenže si užijete výhody krásnej pleti, ale môžete to urobiť aj bez pocitu viny a bez poškodzovania životného prostredia, keďže ich obal je vyrobený cukrová trstina alebo sklo, takže sú plne recyklovateľné.

Jeho chemické zložky môžu ovplyvniť naše zdravie

Ako sme už spomenuli, veľa ľudí začína pochybovať o používaní syntetických produktov kvôli ich pochybnej bezpečnosti, vzhľadom na malý výskum a reguláciu, ktorá o nich existuje.

Používaním tejto škodlivej kozmetiky je preto možné, že nám z dlhodobého hľadiska prinesú strašné následky. Oplatí sa teda poškodzovať naše zdravie syntetickým produktom, keď by sme ich mohli ľahko nahradiť produktmi s organickými prísadami?

Kupovaním kvalitnejších bio produktov ušetríte peniaze

Používanie prírodných produktov je v skutočnosti cenovo veľmi efektívne v porovnaní so syntetickými možnosťami na trhu, najmä preto, že kvalita ich zložiek znamená, že ich môžete použiť menej, čo zase znamená, že produkt vydrží oveľa dlhšie .

Používanie kvalitných kozmetických produktov, aké ponúka Vidalforce, vám umožní získať dvojité výhody: ušetriť peniaze z dlhodobého hľadiska, a zároveň si užívať neuveriteľné výhody, ktoré nám ponúkajú prírodné zložky bez toho, aby to ovplyvnilo naše životné prostredie a zaobchádzanie so zvieratami.

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: