Tipy do záhrady

Dovolenka, tipy pre vaše rastliny, zalievanie a ďalšie.

Dovolenka, tipy pre vaše rastliny, zalievanie a ďalšie.
Admin

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Keď idete na dovolenku, vaše izbové rastliny stále potrebujú starostlivosť. Potrebujú najmä vodu, vetranie, vlhkosť a svetlo. Všetky rastliny umiestnite do jednej miestnosti, kde budú mať počas dovolenky svetlo (nie priame slnečné svetlo) a vzduch.

V miestnosti so slabým vetraním. Mierne ďaleko od okien alebo zdroja tepla, aby sa spomalil proces odparovania vody z pôdy. Široká nádoba naplnená vodou na zvýšenie vlhkosti vzduchu a uistenie sa, že v miestnosti nie je príliš veľa prievanu na udržanie relatívne vysokej úrovne vlhkosti počas vašej neprítomnosti.

Najlepším riešením je mať zavlažovací systém, ktorý sa o rastliny počas sviatkov postará. Samozavlažovanie so sondami je efektívne a ekonomické riešenie.

Viac informácií: Fľaša na vodu na niekoľko dní

Voda v nádobe sa pomaly prenáša do pôdy cez drenážne otvory. Takto je možné rastlinu polievať niekoľko dní.

Zaveďte do zeme kužeľ vyrobený z hliny (ponorený vo vode). Fľaša hore dnom by mala byť pripojená k nim. Kým je hlina pórovitá, voda pomaly preniká do pôdy kapilárnym pôsobením počas niekoľkých dní (v závislosti od toho, ako rýchlo pôda vysychá) a udržuje pôdu vlhkú. Môžete použiť aj samozavlažovaciu pásku.

Viac informácií: Sucho, triky na prežitie vašich rastlín

Použitie želé guľôčok Biogel je tiež efektívnym a pohodlným riešením na polievanie črepníkov.Najprv ich nechajte naplniť vodou, guľôčky vložte do misky obklopujúcej hrniec alebo do vnútra hrnca, na konci alebo na začiatku, podľa toho, čo je pre vás pohodlnejšie. Keď sú guľôčky plné vody, pomaly ju uvoľňujú osmózou, keď je ich okolie suchšie ako oni. Najlepšie na tejto metóde je, že polymér, z ktorého sú vyrobené, je biologicky odbúrateľný. Pozrite si aj pokyny na obale.

Máte na to nejaké tipy?

zdieľať tento nápad

Pomôžte rozvoju stránky a zdieľajte článok s priateľmi!

Odporúčaná

Táto stránka v iných jazykoch: